Jump to content

S Kodiaq Moon White


yanq

Postare recomandată

Salutare...am vazut si o bariera in pozele tale...

Am in plan sa ocolesc lacul pe partea neasfaltata...ai incercat?Se poate?

619655563_ScreenShot2020-01-26at20_39_31.thumb.png.dd526578c3b4efd3b85eb0d9a931f378.png

Dupa care...pe ce parte ai ajuns la centrala? Prin padure de la Voinesita sau mai de aproape din DN7A?

874592406_ScreenShot2020-01-26at20_41_50.thumb.png.3fe57d8b0b90a4baefbbf14ededf46b9.png

178396352_ScreenShot2020-01-26at20_43_00.png.0e7edc15b0bf603acefe7b91e1415a53.png

Merci :beerchug:

 

Link către comentariu

Traseele cam acestea au fost...fara prea multe detalii despre locații. Oricum, e incredibil ce poate exista la peste 80 m sub pamant.

Screenshot_20200126-220804_Maps.jpg

Screenshot_20200126-221332_Maps.jpg

Screenshot_20200126-221919_Maps.jpg

Modificat de yanq
Link către comentariu

Si ca sa termin frumos traseul...in Rm Valcea era traficul blocat și l-am ocolit pe un drum cu piatra ciudată si cu niste viaducte lungi....despre care am aflat apoi ca este o cale ferată dezafectată ?

FB_IMG_1580101209433.jpg

FB_IMG_1580101206273.jpg

FB_IMG_1580101203974.jpg

FB_IMG_1580101201333.jpg

Fiți înțelegători, va rog! Despre unele poze si locatii nu pot da detalii mai multe din simplul motiv ca nu sunt vizitabile si doar o conjuctura favorabila a facut ca sa le pot accesa in detaliu.

Modificat de yanq
Link către comentariu

Nu poti multumi pe toata lumea..asta e clar...nu iti bate capul :))

Drumuri bune :)

Link către comentariu

Aoleu .... aia nici macar nu e cale fera dezafectata

Era vorba de mult de tot sa se faca acolo o cale ferata , nu a fost terminata niciodata ptr ca se surpa zilnic :

https://adevarul.ro/locale/ramnicu-valcea/capodopera-uitata-cfr-tronsonul-valcea-valcele-bijuteriile-ingineresti-viaductele-mai-ramas-7_5ded0cda5163ec4271cf7a73/2_5ded21455163ec4271cffcce.html

Nu am stiut ca cineva poate merge pe acolo :Driver:

Dar cand ai ajuns la Rm-Valcea de era trafic blocat ?

De obicei duminica seara blocheaza tirurile giratoriul de la intrarea in oras dinspre Sibiu

Dar eu aseara am venit de la Sibiu , am intrat in oras la 19:30 si a fost drumul liber iar orasul gol

Modificat de tavitara
Link către comentariu

Sa fi fost orele 16.00-16.30 cand am plecat de la City Hall (popas de cafea)...si am stat vreo 20 min sa trec de sens giratoriul ce se uneste cu centura...iar apoi gmaps arata linie rosie pana dincolo de Racovița si accident. Asa ca am analizat putin harta ce se poate face prin stanga sa ocolesc si am vazut acea linie ce parea a fi un drum....si l-am abordat. Acum imi dau seama ca piatra aceea de pe jos era piatra de stabilizare terasament iar viaductele erau foarte creepy. Bine ca am iesit la timp in drumul principal (dupa Racovita) si nu am ajuns la acel viaduct imens caruia îi lipsesc grinzile pe o parte?

Link către comentariu

Spiritul de aventura al ursului care salasuieste in masina te-a dus pe acolo :))

Link către comentariu
On 1/26/2020 at 8:49 PM, Laurentiu_LWR said:

....pe ce parte ai ajuns la centrala? Prin padure de la Voinesita sau mai de aproape din DN7A?

Uitându-ma mai atent pe ce ai marcat pe harți, locatia din pozele mele din subteran este alta...cea aflata la 140 m sub râul Latorița si care are aproape puterea reactorului nuclear de la Cernavodă ?  Cum al treilea grup era in mententanta am vizitat chiar incinta "miezului nuclear" unde apa este injectata in turbina Pelton.  Dupa investitia de peste 90 mil eur locatia e un veritabil oras industrial subteran cu tenta futuristică.

Prin "conducta" din poza trec 220000 de volti ...si era activă ?

 

FB_IMG_1580240873339.jpg

Link către comentariu

ciudate reguli...nu te lasa sa faci poze pe poduri (in general)dar te lasa sa filmezi acolo in incinta reactorului? :P

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Semnalizare originala Kodiaq

Semnalizare spate modificată

Ce ziceți? E ok așa? Sau să revin la default?

Link către comentariu

Originalul arată mai profi. Cealaltă merge pentru o zi sau două, de Crăciun. :)

Link către comentariu
3 hours ago, yanq said:

Da, full led. E activata cu obd insa nu are o astfel de denumire asociată.

Interesant, eu am stopurile cu LED la octavia 3FL dar semnalizare cu bec normal si nu imi apare functia in obd. Denumirea asa este la toate masinile, cauta pe google :). Oricum, ca idee mai bine arata pe original, mai putin derutant :)).

Link către comentariu

E mai ok de fabrica, mereu cand vad efecte de genul ma duce cu gandu ca cineva a umblat cu vcds si a stricat ceva codari :)) 

Modificat de bubu182
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Tu ai ales traseul sau GPS -ul? :)

Mai e un drum...mult mai prietenos :))

Ai incercat soleanca? :P

 

 

Link către comentariu

Muzica nu se potriveste in peisaj, cel puțin pt mine care ma uit la clip.

Ma intreb care e ponderea de onroad/offroad la masina ta si cum o tii pe coborârile abrupte, cu frână de motor, de serviciu sau lasi asistentul de coborâre sa isi faca treaba?

Sa fie Drumuri (mai) bune! :)

Modificat de ct_act
Link către comentariu

Traseul este acesta....nerecomandat niciunui 4x4 de strada. Au fost vreo 2-3 puncte critice si marea problema este ca pe prima parte nu ai unde sa intorci daca nu poti urca. Cred ca este traseu de atv-uri fiind foarte ingust si necirculat in acest moment pentru ca sus la Amfiteatru au pus bariera pe care m-am chinut s-o ocolesc prin decor.

Stiu si de traseul clasic...destul de dificul si acela ca are șleauri in aceasta perioada. L-am abordat pe coborare.

Muzica e ce e pe mmi...vreo 30 gb..drum and bass. Fara selectii pentru sincronizare cu trasee ?

Coborarile sunt in modul offroad cu assistentul. Sunt cele mai safe.

Sus am incercat apa de munte, ceaiul de munte, cafea si lava cake.

Trasee zilele astea prin Șirnea, Amfiteatru si Cheile Gradistei.

Urmeaza revizia de 2 ani ~ 45k km.

Screenshot_20200301-090530_Maps.jpg

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Bariera era cand am fost si eu...se ridica doar pentru cei cazati.

Eu am fost pe la jumatatea lui ianuarie..si drumul era acoprit de zapada batatorita la umbra si noroi la soare...

Sleaurile nu se simteau asa rau dar intr-adevar este traseu si de ATV-uri.Am prins doua coloane pe traseu .In acelasi timp am intalnit si multe masini de strada...

Link către comentariu

Eu venind din sens invers am dat de bariera dupa ce am plecat de sus de la restaurant. I-am dat roata pe toate partile sa vad daca se poate ridica de undeva. Insa nu. Asa ca am ocolit-o la limita prin stanga. Au pus un bustean acolo sa nu poti trece.

Link către comentariu

Am compilat cate ceva si de prin Șirnea și Cheile Grădiștei.

Fapt divers: serviciuluiGoogle Earth din Infotainment Online (skoda connect) i-a expirat licenta in data de 28.03.2020. Dar in continuare este functional. Ore cat imi mai lasa țeava deschisă?

PSX_20200229_154315.jpg

Modificat de yanq
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!