Jump to content

Modificari, Upgrade-uri, Update-uri, Retrofit


cascadoru
 Share

Postare recomandată

merg destul de des si noaptea .. doar ca imi placeau mai mult la aspect cele high led , au un aspect mai premium

Quote la postul anterior este interzis prin regulament si se sanctioneaza!

Modificat de ForceTurbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutam, cine are in echipare farurile cu codul: "8IT HSW LED headlamps" imi poate spune daca sunt full led sau cu halogen? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut.

as dori sa fac retrofit la keyless entry.

Avand Keyless go, cum pot afla daca centrala de confort suporta si " entry " ?

multumesc

Modificat de cascadoru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu suporta. Trebuie module pentru toate usile + o alta centrala. Exista pe ebay kit-uri complete.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A gasit careva vreun topic sau frantura de informatie pe undeva despre daca si cum se poate face loc in compartimentul din fata schimbatorului astfel incat sa incapa un smartphone modern? :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este optiunea de bay cu wireless charging qi ... si atunci cred ca ar incapea si un telefon destul de maricel ... care daca are qi se si incarca ... 

am vrut sa fac si eu retrofit dar am renuntat pana la urma ...

Ai aici link de pe amazom: https://www.amazon.de/dp/B075XMZ1WG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar am gasit si eu solutia asta de la Inbay dar se pare ca nu incape un phablet (max 160x65mm). In plus ar trebui sa fac eu "manual" o taietura pt USB-ul ce il am deja acolo ca sa nu pierd la capitolul conectivitate...

Stie cineva daca compartimentul acela ar putea fi inlocuit "pe lung"/ adancime cu ceva gen phone box de la Superb 3 sau am vazut compartimente de retrofit Golf 7?

Modificat de sln
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Abia astept sa vad ce raspunsuri primiți.  Poate asa imi bag si eu Note 8-ul acolo:)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, problema e ca nu pare sa deranjeze pe nimeni pe niciun meleag. Compartimentul ala masochist este cel mai deranjant lucru pt mine la masina asta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am renuntat sa imi iau inbay ( desi la inceput m-a mancat intre ochi ) deoarece imi restrictioneaza accesul la telefon.

As fi mult mai tentat de asa ceva ( chiar cu tot cu pretul exagerat ) daca ar fi in varianta cu prindere magnetica a telefonului: https://www.amazon.de/BURY-POWERMOUNT-System-POWERKIT-Qi/dp/B0716Q3759/

Problema e ca nu au varianta magnetica si nici alternativa la un astfel de brat cu prindere magnetica nu exista. Doar suporturi de parbriz, de grila de incalzire sau mini standuri de genul: https://www.amazon.de/FANTEC-WIC-CAR-Kabellose-Ladestation-Smartphones/dp/B07256WXP6/ 

 

 

Modificat de Manuel N.
Atentie la exprimare.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Are cineva acces la instructiuni de schimbare mufa USB si cablu din cotiera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ,

Pentru Passat-ul meu GTE Variant , model B8 in 2017 , doresc sa instalez un carlig electric.

Codul carligului original este  : 3G9803881

Cautand pe net gasesc doua versiuni : 3G9803881A si 3G9803881B.

Stiti cumva care este diferenta intre cele doua coduri ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diferenta este ca cel cu A s-a montat intre 22.12.2014-21.06.2015 iar cel cu B dupa 22.06.2015 pana in prezent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor!

Am un passat B8 cu o navigatie Discover Media MIB1 cu display de 6.5. Ma intereseaza sa fac upgrade sa am Android auto activ, prin urmare am comandat de pe olx o unitate Discover Media MIB2 si un display de 8.
Am inteles ca trebuie imperecheate cu masina si facut component protection care momentan pe nici una dintre componente nu este activ.
Vreo idee cum se poate face imperecherea ei cu masina? Nu gasesc informatii pe nicaieri. Am si VCDS 18.2.0 si OBDEleven.
Component protection-ul am inteles ca poate fi scos in reprezentanta.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru un passat b8 credeti ca pot gasi ceva de genul (poza din atasament ) ? Ornamentele acelea de inox cu inscriptia rline care vin lipite pe pragurile de plastic _

As fi recunoscator pentru un raspuns . multumesc !

praguri r line.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piesele sunt integrate, nu lipite, pragurile au cod diferit la R line. Pretul de nou e unul prohibitiv, voi posta cod de OE , suna-ma  in interval L - V, 9-18 poate am o solutie...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Am primit masina comandata saptamana trecuta, un Passat B8 Highline si am constatat ca nu are suportul de ochelari in lampa.

Oare toate or veni acum asa sau e o problema cu masina mea? In showroom, cand am configurat masina mea, cea expusa avea suportul integrat in consola de pe tavan, in fata.

Multumesc pentru opinii, intre timp caut o solutie after-market, e greu fara suportul ala vara mai ales. Daca stie cineva o sursa, in Europa, nu aliexpress, e binevenit ajutorul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare retrofit la oglinzi rabatabile electric este posibil ?? Multumesc de raspuns . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misucatinas

Salut,

Ai putea sa faci poza sa vad cum arata compartimentul fara suportul respectiv? 

In mod normal ar trebui sa fie, cel mai sigur e sa intrebati pe reprezentanta. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Da, se poate face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O fi de la Ambient Plus? Sau de la camera pentru Line Assist?

Am vorbit cu cel care mi-a vandut masina, mi-a spus ca a intrebat la importator si astept raspunsul. Nu are el nicio vina...

IMG_0374.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ziceti de jantele verona pe 19 ? As face un upgrade , oare e prea mult pentru motorul meu (2.0 150 cp) ?? Sunt prea mari pt aceasta motorizare ? In configuratorul vw nu poti alege aceste jante pe motorizarea 2.0 tdi 150 cp . 

Momentan le am pe cele monterey de 18 inch, dar imi fac cu ochiul astea pe 19 .

IMG-20180508-WA0003.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nici o legatura cu motorul ci cu echiparea masinii, la motorul de 2.0 150cp si echipare Highline poti alege Verona de 19". Deci daca tie iti plac le poti pune linistit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! As vrea sa cumpar un sistem Dynaudio. Ceva idei in legatura cu montajul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!