Jump to content

Iepurasul meu de Paste


pronet

Postare recomandată

Si...inca una "alba" in familie ☺

 

20180808_190417.jpg

20180808_180921.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In plimbare prin tara. Anul acesta am ales judetul Harghita, Miercurea Ciuc si imprejurimi. 

20180821_094916.jpg

20180821_094837.jpg

20180821_095017.jpg

Link către comentariu

Proaspat intors din Secuime. Un nr. rotund de km. Pregatita pentru maine de un drum de Thassos.

 

20180824_094653.jpg

Link către comentariu

Sa dea Dumnezeu. Nu am avut niciodata pb in Thassos...bine...nici nu imi doresc senzatii "maxime". ???

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ieri seara intors din Thassos. Drumul ok. La intoarcere am evitat Makaza si am venit pe E85. Masina s-a comportat exemplar. Un consum destul de mare la intoarcere-7,4% dar si viteza medie a fost 80km/h. ?

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Astazi a fost inlocuita clapeta de acceleratie cu una noua VDO. Cea veche iar era plina de funingine si scutura la oprire, chiar daca fusese curatata in august. Se pare ca problema este una de natura tehnologica la modul de amplasare al distribuitorului de gaze montat pe bloc-zona de imbinare cu teava evacuare-acel degetar din interior. A fost repozitionat astfel incat gazele sa nu mai fie dirijate direct in clapeta. Se pare ca e o pb cunoscuta la nivelul VAG dar nu e asumata. 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Amandoua masinile sunt pregatite de iarna. Pe Tiguan am pus jantele pe 16 echipate cu Kleber krisalp hp3, iar pe Polo -Conti TS 850. So...ready for winter.

Link către comentariu

Azi de dimineata, inspirat de un coleg de forum, am facut un tratament cu ozon la Tiguan

20181030_061824.jpg

20181030_061800.jpg

In perioada urmatoare va fi "planificat" si Polo. Mi-am propus sa le fac cate 1 tratament pe saptamana...cel putin pana vine vremea rece.

Link către comentariu

Cred ca pe la 0620 eram acolo...?. Merita ca pret, acum sa vad si ce eficienta are.

Link către comentariu

Dar ai simtit ceva dupa? Eu am folosit cand am facut detailing si era diferenta dar nu a tinut mai mult de 3 zile mirosul "proaspat".

La OMV cat costa tratamentul?

Link către comentariu

@Andrei_72 gasesti detalii aici .

Eu am un generator de ozon pe care il folosesc la garaj, nu trebuie sa se simta nimic dupa aerisirea masinii pt ca ozonul se descompune in atmosfera.

In timpul functionarii se simte mirosul specific (nu e recomandat sa stai in masina cat lucreaza aparatul)

Link către comentariu

Eu am fost in Chitila. Vedem cum se prezinta situatia dupa cateva tratamente. Oricum eu zic ca merita, pretul e derizoriu. Revin cu feedback pentru ambele masini dupa vreo 3 tratamente.

Link către comentariu

Efectul ozonizarii se va simti clar la masini care au deja un miros rau de la instalatia de climatizare contaminata/ chestii varsate pe tapiserie sau mocheta, altfel doar cu o analiza microbiana sa vezi diferentele. Daunator clar nu are cum sa fie, atata timp cat se aeriseste corespunzator masina inainte de a pleca de acolo

Link către comentariu

Nu ma incadrez in niciuna din situatiile expuse ???, mai ales ca Polo are doar 5000 km-folosit doar in oras de sotie. E insa un pitic de-al meu ca ambele masini sa aiba un aer proaspat, neacoperit de cine stie ce odorizante. Si la Passat-ul detinut anterior interiorul era curatat periodic @Muale stie ?.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!