Jump to content

Iepurasul meu de Paste


pronet

Postare recomandată

In conditiile in care masina care m-a servit timp de 8 ani fara probleme -VW Passat 3C- am vandut-o catre un pasionat, am fost nevoit sa achizitionez un nou autoturism. Dupa cautari atat in tara cat si in afara am optat pentru un VW Tiguan, 07.2013, direct din reprezentanta Scherer.

Dotari: 

Volan multifunctional

Senzori ploaie, lumini, pneuri si parcare-doar spate

RNS 315, BT incorporat, voice control

MFD color

4 motion / mod offroad

jante Philadelphia 17 inch, cauciucuri aproape noi

Din pacate nu am prea avut ce sa mai activez pe masina, cam toate cele necesare fiind deja in place. Am pus in plus doar stagging, tear wiping, 5 cicles ptr semnale.

EA 189-facuta deja de reprezentanta.

Km-113××× 

Poze de azi dupa ce am luat numerele de export:

 

20170407_120543.jpg

20170407_120714.jpg

20170407_120706.jpg

Link către comentariu

Felicitari.

Ai luat una tinerica si aranjata. Daca nu vrei sa faci pubilc pretul da-mi un PM cu el. 

@EEXCALADE De ce? Chiar asa negru e dracul cu update-ul de soft Dieselgate? 

Link către comentariu

@EEXCALADE: multumesc Catalin. Deocamdata nu imi bat capul. Vedem cum se comporta. Intrebasem expres de update soft -a ras si mi-a spus ca deja e facut, cu toate ca in advanced ID imi apare un flash dar in 2015 parca -nu mai stiu exact.

Oricum, se vad serviciile unei firme mari -TUV facut recent, discuri si placute schimbate, trusa medicala noua, vesta reflectorizanta etc. Ce nu am -stingator ???

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie :) Scherer vand masini OK, deci poti sta cat de cat linistit.
Legat de pret, masinile lor nu-s printre "chilipiruri", deci vreun 14,5 - 15K, pe-aolo...
Stingator n-ai, ca in Germania nu e obligatoriu. S-o folosesti cu placere.

Link către comentariu

@Xtremu: nu e secret pretul 15.300 iepuroi, plus 205 numere export si asigurare.

Stiu, vor fi colegi care vor zice ba ca e mult, ba ca e putin, ca putea fi luata si cu alte dotari -gen paronamica de ex ( by the way -a fost una si asa dar nu avea MFSW iar pretul era cam la fel) sau si din tara...am preferat sa fie asta din mai multe considerente, unele poate subiective si personale -nu dezvolt.

@B_o_g_d_a_n: thx, daca erai mai aproape poate beam o cafea impreuna. Eu sunt in Mainz acum.

Link către comentariu

Mi se pare un pret corect. 

La inceputul anului am adus (personal) masina din semnatura deci pot sa relationez la povestile ce se pot isca.

Pretul a fost mult diferit fata de cele ce se gasesc in targurile din RO 

Esentialul e ca tu sa fii multumit si sa te apuci de retrofit-uri :beer:.

 

Link către comentariu

Thx. Ce voi pune cred footwell si pe spate si poate un volan nou de gti sau R (vb lui @F l o r i n) -nu tine faza ca a stat in soare si s-a tuflit jos ???. ...so stand by sa mai treaca ceva vreme.

Link către comentariu

Super, s-o stapanesti cu placere si fara probleme ! 

Frumusica :D 

Link către comentariu

Ms @bubu182. Am uitat sa pun ca dotari privacy glass si media interface -cu tot cu cablu. 

Carte service la zi. Km reali ?.

Link către comentariu

Next time. Sau pe drumul de intoarcere in tara. Luni plec de aici si mai zabovim prin AT vreo cateva zile. Cheers anyway.

Caut un mug la starbucks ?.

Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute.

Link către comentariu

Va multumesc. Asemeni si voua.

BTW: titlul topicului a fost "inspirat" dupa cel al lui @lucaflo26 deschis intr-o perioada similara anul trecut daca nu ma insel. Acum este si Oul Rosu de Paste cat si Iepurasul Alb. Cheers

Link către comentariu

Sa ai noroc de el. Ma bucur ca am reusit sa te inspir hehe. Km cati mai multi si numa bn. 

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos, multi km fara evenimente si cat mai putine probleme.

Personal nu-mi place acel suport de telefon, dar probabil ca te-ai gandit ca faci cu el, mai ales ca nu prea stiu ce ar putea sa intre acolo din ce este acum pe piata.

Link către comentariu

@lucaflo26: thx Florin. Ne auzim cand vin in tara pentru update-ul la navi.

@haky: Ms de urari. Suportul nu prea am ce face cu el. Daca il scot raman insa cu urme pe bord, deci va trebui sa ma obisnuiesc cu el. Asta este pb cu masinile sh -iei masina asa cum a fost configurata, tu intervii doar ptr retrofit-uri.

Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme !

Link către comentariu

Multumesc @F l o r i n. Am scos-o ieri pe autobann. Nu eram singur...asa ca a trebuit sa o las destul de domol. Se aseaza super la viteza. Ramane azi sa rezolv cu alimentarile de la prizele de 12v. Nu merge niciuna. Sigurantele par ok.

Link către comentariu

Multumesc. In mod cert va trece pe la tine la garaj pentru o curatenie interioara. O mai las sa se obisnuiasca putin si cu atmosfera si conditiile de la noi. Cheers

Link către comentariu

Felicitari de achizitie !   Jantele mi se par ideale pentru culoarea alba a caroseriei , baga poze si din fata   :cool:  Subscribed ! 

Link către comentariu

Ok. Roger that.

Am fost in reprezentanta si au verificat pb referitoare la prizele de 12v. Era o siguranta arsa. Cu aceasta ocazie au facut si inlocuirea uleiului la haldex. In cartea de service nu aparea ca efectuata. Chiar s-au mirat de ce nu a fost facuta -interval de service 3 ani. Costuri: 0 eur. Se vede inca odata calitatea serviciilor oferite de o reprezentanta din afara, mai ales in cond in care masina e SH. Puteau f usor sa imi zica ca masina se vinde asa cum e. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!