Jump to content

'17 Superb Style 2.0 TSI 220 DSG


75NOR

Postare recomandată

On 21.07.2017 at 10:50 PM, RzzV said:

Foarte frumos descrisa distractia. :D Ai talent de scriitor, ce sa mai!

 Si eu am o indoitura identica cu a ta, fix in aceeasi zona la aripa stanga spate, 

Imi pare rau ca a aparut primul greieras, ma simt norocos ca a mea nu scoate niciun sunet inca, din ce citesc vad ca tot mai multi au greieri prin noua masina si nu prea e deloc normal, la km asa putini...

Ai atins pragul de 10k km? :)

Mersi frumos. 

Ce ai tu se rezolva in 15min. Cand te hotarasti, imi zici :) 

Din fericire am inceput sa pot sa-l replichez, asa ca o sa ma infiintez la service. Nu suport greierasii in masina.

In alta ordine de idei, asa cum spuneam si cu alta ocazie, Superb3 mi se pare mai "flimsy" decat era Superb2-ul, dar o sa revin cu un review long term.

Almost

On 22.07.2017 at 0:11 AM, cristi511 said:

Nu e vreun defect monumental ci mai degraba unul care iti consuma nervii putin cate putin. Asta il face periculos!

Si insuportabil :) I-am pus gand rau.

@SwatKat: in principiu sunt de acord cu tine, dar de data asta e "ori la bal ori la spital: :) 

Link către comentariu

@stryder: Ha, ha, te-ai miscat mai repede decat mine :) Multumesc pentru editare

Povestea e asa: unul din obiectivele vizitei pe Transalpina, adica alt obiectiv decat vazut stelele si ars benzina + chinuit anvelope :) , a fost ceea ce pentru mine este un fel de "Moby Dick", apusul vazut din pasul Urdele, adica acolo unde soseaua e in cel mai inalt punct, 2145m. Am mai avut vreo 4 incercari, de fiecare data apusul a fost in nori.

De data asta...a fost :) 

Am tras o sesiune foto indestulatoare, desi am inghetat bocna - in dimineata aia plecasem de la mare, eram in short si tricou, afara 7 grade si batea vantul...
 

Printr-un concurs de imprejurari pozele au ajuns la Skoda Romania, care mi-a cerut detalii si permisiunea sa le publice pe pagina oficiala de FB. How could I have said no ? ;)

Bun...acum postez aici varianta integrala :) 

Pozele sunt "as is", ne-ajustate, doar miscorate la 1024x768.

Enjoy...

 

DSCN4654.JPG

DSCN4659.JPG

DSCN4642.JPG

IMAG3369.jpg

DSCN4648.JPG

DSCN4663.JPG

DSCN4670.JPG

IMAG3370.jpg

IMAG3378.jpg

IMAG3395.jpg

Link către comentariu

Astea le asteptam.

Cateva cred ca le salvez, cine stie cand am chef de un wallpaper original :D

Keep it up, "inghetul" a meritat ;)

:icon_thumleft:

Link către comentariu

@ToniM: Mersi... A fost vorba sa apara mai intai "la ei", de asta a durat putin...

Daca e de wallpaper, am size-urile originale :) 

Link către comentariu

Visp = very important skoda person

Pana acum cred ca poza aia intra in top 5 poze vazute de mine pe forumul asta. :)

Link către comentariu

Nu pot sa dau "love", "like" whatever ... dar pozele alea sunt absolut oau ... Ai o bijuterie, asta in cazul in care nu stiai deja !

Link către comentariu
6 hours ago, 75NOR said:

@stryder: Ha, ha, te-ai miscat mai repede decat mine :) Multumesc pentru editare

Povestea e asa: unul din obiectivele vizitei pe Transalpina, adica alt obiectiv decat vazut stelele si ars benzina + chinuit anvelope :) , a fost ceea ce pentru mine este un fel de "Moby Dick", apusul vazut din pasul Urdele, adica acolo unde soseaua e in cel mai inalt punct, 2145m. Am mai avut vreo 4 incercari, de fiecare data apusul a fost in nori.

De data asta...a fost :) 

Am tras o sesiune foto indestulatoare, desi am inghetat bocna - in dimineata aia plecasem de la mare, eram in short si tricou, afara 7 grade si batea vantul...
 

Printr-un concurs de imprejurari pozele au ajuns la Skoda Romania, care mi-a cerut detalii si permisiunea sa le publice pe pagina oficiala de FB. How could I have said no ? ;)

Bun...acum postez aici varianta integrala :) 

Pozele sunt "as is", ne-ajustate, doar miscorate la 1024x768.

Enjoy...

 

DSCN4654.JPG

DSCN4659.JPG

DSCN4642.JPG

IMAG3369.jpg

DSCN4648.JPG

DSCN4663.JPG

DSCN4670.JPG

IMAG3370.jpg

IMAG3378.jpg

IMAG3395.jpg

Wow...!!!! Mă gândeam să mă laud și eu cu ceva de genul, dar...mai am de învățat, așa că zic pas deocamdată...

Link către comentariu

Domnule, se pare ca nu ai limita :P !

Ai ridicat stacheta foaaaarte sus, dar asteptam si mai mult :) . 

Arata magnific, felicitari pentru alegere, se vede ca se muleaza perfect pe stilul tau si iti "fulfill your dream". 

Link către comentariu

Superbe pozele. Si mai ziceai de ale mele.. :))Ce sa mai, acum vei fi celebru.

Link către comentariu

Nu am cuvinte, acestea sunt deja poze artistice... sunt absolut superbe !!!! Si masina la fel! 

 

Link către comentariu

superbe intr-adevăr! Ai prins si norii chiar, ai multa bafta, multi fotografi nu au noroc deloc, niciun nor nimic pe cer, tu esti printre cei norocosi. Trece RAW-urile putin prin Photoshop sa le ajustezi expunerea, pun pariu ca dupa or sa-ti dea si bani cei de la Skoda ?

Link către comentariu

Tie deja tre' sa iti vireze Skoda bani, la cat de reusite is pozele astea! 

Link către comentariu

Apropo, tind sa cred ca stiu motivul pentru care au iesit asa de bine pozele: ventilele de la roti fac totul !

Oricum, pentru mine e pure :wub: jucaria ta

Link către comentariu

@ToniM nu sunt numai ventilele, sunt si rotile un pic bagate in caroserie :))

Pozele sunt intr-adevar frumoase, culorile sunt superbe, are omul talent, ce mai!

Link către comentariu

@Aerofan; @cristi511; @corbu33; @c_A_b; @andreirs31; @stamir; @RzzV; @Andrei1980; @Liviu_sbn; @sebip; @bubu182; @vdragos: Domnilor, multumesc frumos pentru aprecieri si toate celelalte :cheers::beerchug:

@razvan.ac: sa stii mai sus nu se poate, 2145m altitudine e maximul din Ro accesibil pe sosea :) Cu un Kodiak/Yeti mai mergea inca vreo 10m altitudine :Driver:pe un drumeag de pamant :) 

 

Si pentru ca asa cum spuneam si cu alta ocazie, OCD-ul e boala grea, da' grea rau, vin cu ultima "manifestare": up-grade la lanterna de Kodiak.

Acum toate cele 3 surse de iluminat portbagaj sunt pe LED, temperatura de 4000k :) 

 

IMAG3427.jpg

Link către comentariu

Hopa! Asta cu lanterna e interesanta si o vreau si eu, sa nu mai am doua albe si unul galben :))

Imi poti spune codul OE al lanternei sa o comand si eu? :D

Link către comentariu

@RzzV: Am sunat la accesorii si am comandat "lanterna portbagaj Kodiak" si s-au descurcat ei...

Se potriveste perfect, e acelasi socket.

Link către comentariu

@75NOR Nici nu m-am uitat, dar aici nu mergea schimbat doar becul? La ce pret se invarte?

Link către comentariu

Puteti incerca codul acesta pentru lampa portabila Kodiaq 3T0947417C

Este scos dintr-un ETKA online ce cuprinde si Kodiaq, vizibil in grupa 9 - Electrice > Maingroup 9 > Subgroup 47 

https://www.google.ro/search?q=3T0947417&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwifq_GL66TVAhUxS5oKHcOpBzcQ_AUICigB&biw=1366&bih=638

Daca gresesc, ma iertati

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!