Jump to content

Golf 6 2.0 TDI - Candy White


florinpbv

Postare recomandată

Ce mici par jantele, parca ce am acum altfel arata pe masina

Si masina in sine... Parca a mea e mai frumoasa :).. modelul asta nu imi place.. Cah! 

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

In acea poza sunt niste replici ordinare de 16".

 Personal, ti-as recomanda Seattle 17" pt vara si sa ramai cu Porto iarna.

Link către comentariu

Intre timp am dat o comanda pentru produse Mafra: soluție curățare caroserie, jante, alcantara, piele

Link către comentariu

pentru jante cumpara solutie din aia de la Nufarul, nu da bani aiurea, nu ataca janta in niciun fel raportat la timpul in care sta sa-si faca efectul si curata impecabil.

Link către comentariu

Trec de la una la alta... 

Vreau sa știu legat de senzorul de calitate aer, nu toate masinile cu recirculare automata il au?

Pot fi si fara? Pe automat nu l-am prins niciodată functionand, chiar si in spatele unor "pufaitoare"... fum negru nu gluma :)

Link către comentariu

Am dat si comanda pentru anvelopele de iarna: Hankook w320 225 45 17

Momentan le montez pe jantele actuale, deci mai trebuie un set de jante pe 17" de luat. 

Link către comentariu

Nu renunt la look, mai ales ca pe golful 4 ( benzina)  am.mers iarna cu aliaj pe 16"

Link către comentariu

Solutia de la Mafra pentru jante: foarte tare ( fara sa folosesc carpa etc, doar aplicat si clatit)

Am mai bagat si weekend ul asta 600 km...o placere pentru mine sa conduc :)

_20171022_182753.JPG

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Nu vreau sa fiu carcotas dar se cunoaste ca doar ai aplicat si clatit. Jantele sunt murdare la baza spitelor.

Link către comentariu

Ai dat cu solutie doar pe exterior, sau si pe interiorul jantelor? Ca eu pe interiorul jantelor ma chinui cu mizeria, acolo se depune cel mai rau...

Link către comentariu

Credeți-mă ca atunci când ma apuca, stau si curat si ultimul fir de praf.

Da, se vede ca am făcut treaba pe fuga, am.zis sa ii fac o splare masinii dupa drumul de weekend,  dar la cat praf de placute era pe jante...soluția si-a făcut treaba.  ( eu nu :)

@Liviu_sbn da,am pulverizat si acolo. 

Ce a iesit..sincer nu știu. 

Link către comentariu

Eram curios pe interior cum iese, ca acolo sunt depuneri mari si tre sa freci in general. Pe exterior isi face treaba si un burete cu apa si putin detergent, ca la spălătorie... Daca e sa faci operatiunea asta si pe interior cand schimbi cauciucurile, pune o poza te rog cu rezultatul.

Link către comentariu

Deci vrei pe 17 pentru iarna :). Ok, eu care am avut la Audi si acum am pe 16 la Tiguan, nu mai trec pe 17 vreodata pentru iarna. Nu stiu cum se deszapezeste la Brasov, dar la Galati, iarna nu-i ca vara :P.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!