Jump to content

Golf 6 2.0 TDI - Candy White


florinpbv

Postare recomandată

Stefane...iar încep sa oftez ca vreau sa fac ceva cu masina cat de repede,  dar chestii ca cele din portbagaj ( vezi poza de mai sus)...ma mai țin pe loc.

Chiar azi am văzut live un golf tot alb cu R Line....nu arata rău deloc!

Link către comentariu

Ai ganduri sa o mariti? :D Lasa ca e buna la casa omului.  Eu am ganduri cu a mea sa o marit, dar nu prea se leaga! Vreau sa ma intorc la  ceva mai mic. Nu ma regasesc in masina mare, gen sedan lung sau break. Tot compactele ma coafeaza mai bine.  Referitor la a ta, sincer......am ajuns la concluzia ca daca nu ti masina minim 10 ani...nu merita sa o faci "pe gustul tau" Dureaza prea mult timp retrofiturile...si cand e  gata...hop, constati ca ai vrea altceva mai nou. Referitor la copil, este o fericitre! Multa sanatate!

Link către comentariu

Arata bine,  bara fata o schimba mult! 

Intersant pentru un Break. 

La mk7 îmi place mult varianta asta.

PS: m-ati făcut de am tot studiat varianta R Line. E subtila. 

Acum pentru cine cauta cu adevărat o schimbare de look, nu va cauta ceva subtil...deci va trebui sa ma hotarasc: schimbare "vizibila" gtd ( asta înseamnă și mai multi bani) sau.... ceva mai Light :)

@grp

Ce, cu asta de mai jos mi-ar fi rușine? 

R Line + cutie?

Screenshot_20180311-122540.png

Link către comentariu

Noi ne-am descurcat cand era copilul mai mic (si trebuia sa plimbam si caruciorul) intr-un Golf la fel de alb cu putina imaginatie :)) Asa ca se poate!

Si, vizual vorbind, cel mai ok mi se pare bara spate si praguri de R-Line (evacuare pe stanga, nu centrala) si bara fata de R, ca pe break-ul de mai sus, sa o scoata putin din anonimat. Cred ca e ce trebuie :) 

Link către comentariu

Acum 1 an cand eu cautam una completa ca asta...si oem...sub 2500 nu gaseam.  Asta e pomangeala curata. Mai e si la culoare :)) 

Link către comentariu

La asta ma gandeam si eu! Pomana curata la banii astia si completa si la culoare! Hai tizule, scoate banii si ia legatura cu omu'! :biggrin:

Link către comentariu

Pffff, acum citesc discuțiile de aici. 

 

Nu cred ce preț are... Mai aveam 1-2 la "favorite" ... 500 e.. Deci mai aveam de așteptat. 

Asta vad ca nu are senzori?  Ce pot face în cazul asta? 

My heart is beating very fast :)

DSC_2426.JPG

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Ce urmeaza sa fac eu, cumperi suporti si dai gauri in bara in care prinzi senzorii tai. Si gata. 

LE:

1. locul pentru senzori este deja marcat pe bara asa ca nu poti sa gresesti

2. Da drumul la un gofundme pentru toti astia care dau sfaturi pe banii tai :)) 

Modificat de Rave
Link către comentariu

@Rave, mulțumesc! 

1.Nu eram sigur ca au semnele. 

2. Ideea e foarte buna :) 

Vorbesc serios,  aveți mai jos un cap de tabel (phone made) in care ii rog pe cei solidari mie în viitoare modificări cu gust,  sa se treacă cu sumele de care se pot lipsi. 

Haideți sa facem un om fericit! 

Nr.     Nume.           Suma în RON cu TVA 

1.

Link către comentariu
7 minutes ago, florinpbv said:

Haideți sa facem un om fericit! 

Nr.     Nume.           Suma în RON cu TVA 

1.       Rave                  100 lei

:D 

Link către comentariu

Haideți sa facem un om fericit! 

Nr.     Nume.           Suma în RON cu TVA 

1.       Rave                  100 lei

2.       @grp.                 800 lei :)

 

 

 

Link către comentariu

Pai bine bre asa prieteni am :rolleyes:. Eu dau ponturi bune si tot eu trebuie sa platesc :biggrin:!

Daca ati sti voi cat de lunga e lista mea ramasa, ar trebui sa pun tot forumul la gofundme! :biggrin:

Link către comentariu

Pai da bre, dar dc tu nu dădeai pontul...eu nu sufeream în momentul asta! 

PS: deci, cu cat te trec? 

Link către comentariu
14 hours ago, florinpbv said:

Haideți sa facem un om fericit! 

Nr.     Nume.           Suma în RON cu TVA 

1.       Rave                  100 lei

2.       @grp.                 800 lei :)

3.       Muale                15 lei (Sodexo)

 

 

 

Link către comentariu

Dragilor din pacate bara a fost vanduta, asa ca ramane pe data viitoare. Dar o idee buna s-a nascut acum. Ce ati zice sa facem o "caciula" de genul, ne inscriem in fond, stabilim 50 de lei cotizatia lunara si un numar de n luni, egal cu numarul membrilor. In felul acesta, ne vine randul tuturor la "caciula" si avem un fond suplimentar de rulaj pentru upgrade/reparatii.

Cum suna? Va bagati?

Link către comentariu

caritas tiganesc.

asta se face de ani de zile la mine la munca, fiecare da cate 1,2,3 miliaone la salariu si colecteaza "grosul" cand ii vine randul.

eu nu partikip

Link către comentariu

Pretul jucariilor creste odata cu pretul jucariei mari :D asa ca nu e rentabil pentru multi. Sunt destui care nu ar avea ce sa faca cu 500 de lei odata la 10 luni, eu fiind unul din ei, si nici nu stiu cine ar da 50 de euro lunar timp de 10 luni ca sa se ajunga la o suma care sa insemne ceva, asa ca targetul pentru chestia asta e destul de limitat... Pas!

Link către comentariu

Florine, mulțumesc încă o data de pont...chiar dacă am " pierdut trenul"! 

Oricum schimbări vor fi. Mai devreme,  mai târziu... în funcție de ce găsesc. Rămân totuși pe poziție cu kitul de Gtd,  inclusiv praguri, eleron.

Ideea e ca nici nu ma grăbește nimeni, vreau sa ma bucur cat pot de ea și sa o plimb cu fiecare ocazie. 

PS: îmi vine sa plâng când vad golful gti ed35 al colegului @Edy E

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!