Jump to content

Golf 6 2.0 TDI - Candy White


florinpbv

Postare recomandată

Incep si eu topicul , ca sa fie inceput :) , chiar daca am putine poze .                                                                                                                                                             Multumiri celor carora m-au indrumat in achizitie . nu a fost asa usor mai ales la partea benzina vs diesel. 

Asadar si prin urmare :

Golf 6 2.0tdi CR 140 cp- 2011 Highline

123.000 km verificati in reprezentanta, totul coincide cu cartea service.

Dotari : poate ma ajutati si voi

  1. dublu climatronic
  2. bluetooth
  3. comenzi volan
  4. rcd 510 ( varianta fara navigatie )
  5. oglinda electrocrom 
  6. senzori lumina, ploaie , presiune etc
  7. trapa :P
  8. lumini sub oglinzi , la picioare , folow me home 
  9. sertare sub scaune
  10. jante aliaj vara 17" :P
  11. scaune alcantara :P
  12. ..nu mai stiu 

 

Acum e urata cu jantele de tabla . Primul lucru pe care o sa il fac este sa le dau, si sa iau un set de aliaj pe 16 " plus anvelope iarna. 

Vara e asigurata cu 17 " modelul Phoenix ( parca )

-

 

 

IMG-20170222-WA0002[438].JPG

IMG-20170222-WA0009.JPG

IMG-20170222-WA0012.JPG

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

multumesc Gabi ! 

 

La verificarea electrica singura eroare gasita : antena radio ( acesta merge..dar parca in afara oraselor semnalul este mai slab )

Presurile , desi se aseaza bine , nu imi plac. Trec la Rimi !

Stergatoarele fata mi s-a recomandat sa le schimb. Nu sunt rele deloc, dar poate iau unele originale noi.

O spalare...si poate vine caldura sa punem 17 " 

Link către comentariu

Sa fie intr-un ceas bun si sa scrii numai de bine pe aici.

Stopul de pe haion e inchis la culoare (de HL) si cel de pe aripa e deschis (CL/TL). Cel putin asa arata din poza.
Daca e asa e clar ca s-a intamplat ceva de a schimbat unele sau altele. Oricum garantat cel de pe aripa nu arata de HL.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

uite ca nu am vazut asta ... dar am observat o aliniere mai ciudata si la bara fata si la cea din spate cu aripile.

Ceva grav nu a fost , ca ne-am uitat cu atentie...dar, a fost ceva 

 

@EEXCALADE multumesc , indrumarile tale au cantarit mult in decizia asta :)

apropo, codul de motor e CFFB

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Iti zic din nou si aici. Sa o stapanesti sanatos! Arata foarte bine iar cu motorul de 2.0 tdi e si sprintena si bine dotata! :wub:

Am vazut si eu mai demult anuntul pe internet si mi-a sarit in ochi stopul diferit. Sa speram ca nu a fost nimic grav.

Link către comentariu

Arata bine si destul de dotata !

Sa o stapaniti sanatosi si cat mai multi km fara probleme.

@EEXCALADE are dreptate, se mai practica si in Spania si Italia ceva de genu...nu e de spariat doar ca na...nu e la linie.

Link către comentariu

inca nu am citit manualul, si la sistemul audio am apasat pe TIM.

Acum cand iau contactul imi zice ceva de "record" pentru nu stiu ce post radio...ce Doamne iarta-ma mai e si aia ? :o

Modificat de florinpbv
Link către comentariu
în urmă cu 10 ore, The_Ego a scris:

Sa fie intr-un ceas bun si sa scrii numai de bine pe aici.

Stopul de pe haion e inchis la culoare (de HL) si cel de pe aripa e deschis (CL/TL). Cel putin asa arata din poza.
Daca e asa e clar ca s-a intamplat ceva de a schimbat unele sau altele. Oricum garantat cel de pe aripa nu arata de HL.

M.am uitat bine și problema cu lampa spate e doar pe dreapta. (doar :)

Legat de dotări,  are și sistemul de senzori parcare cu afișaj pe display. 

Dacă avea și farurile adaptive era.... 

Link către comentariu

felicitari, arata bine noua jucarie. Acum calm si linistit cu ea, da? Nu ca si cu Golful 4 :P .
Ce nu ai pe ea, personal nu ma stresez ca nu o sa ai pe viitor ca la cum te stiu pui tu sa fie :) . Acum sincer.... cat pot sa coste farurile alea adaptive cu senzori si mai stiu eu ce? :)) 
Bafta sa ai cu ea si sa ne umplii cu detalii la ce-i faci. Personal ce nu-mi place mie e culoarea... se vede orice urma de praf mizerie pe ea si asta in timp pe mine personal m-ar aduce la spitalul de nebuni, as infasura-o in folie sa nu o murdaresc :))

Link către comentariu

Sunt Dectane, ar trebui sa fie bune. Ca alea originale... te omoara. Eu tot vreau lumina mai buna si ma omoara pretul unui far original... m-am uitat la tine la faruri originale si un far e cat setul.
Eu stiu ca firma Dectane e buna acum tu decizi :D . Mai intreaba si pe la altii de se pricep la stopuri dar eu zic ca stopurile alea pe spate arata traznet.

Link către comentariu

Parerea mea ar fi ca daca tot e sa fie o investitie, atunci pana la capat. Prin dezmembrari pe la noi sau vreo ocazie, ca in rest sub 600-700euro faruri complete cam greu. 

Cele originale au lumina superioara, sunt adaptive si arata mai bine. La Dectane se vede ca incearca sa aiba cat de cat linia oem, dar esueaza.

Jantele din poza sunt Porto, 7x17 ET54, echiparea standard pt HL in vest.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!