Jump to content

Golf 6 2.0 TDI - Candy White


florinpbv

Postare recomandată

Primul drum mai lung, autostrada plus DN... am început sa vad și eu consumuri gen 4.8% :)

Link către comentariu

Sa faci si o proba cu un consum "old school", la plin, s-ar putea sa ai surprize, sa nu fie chiar 4,8 ;)

Link către comentariu

Am strâns 500 km weekendul asta.

Foarte mulțumit de cum se conduce mașina.  Mai confortabila decât mk4 cu prokit.. normal ( fara sa simt mai putina stabilitate), frâne foarte ok..de putere nu mai zic.

După Bc am scos 4.7 %...

Love it! 

Link către comentariu

De azi avem numere :)

Deocamdată le-am băgat în plastic,  dar cred ca trec la banda dublu adeziva.

Link către comentariu

si noi ca niste colegi buni ce suntem te sustinem si iti spunem ca e o idee foarte buna :)) 

Link către comentariu

merita! incearca sa te duci la cineva care stie ce face :) nu ar strica un drum la Bucuresti... spre binele tau . 

Link către comentariu

Fiindcă azi a fost foarte cald ( 5 grade)  am hotărât sa pun jantele de vara,  apoi am și spălat puțin mașină ( ce dacă a plouat) 

2017-03-11_16.30.06.JPG

DSC_1545.JPG

2017-03-11_16.33.57.JPG

Link către comentariu

Dacă anvelopele de iarna sunt aproape noi, astea de vara sunt 2014 și într-o stare doar bună...pot zice.

Acum caut unele noi, iar dacă la mk4 am Hankook și sunt foarte mulțumit,  as avea totuși în vedere și Goodyear F1 asimetric. 

Păreri?  225 45 17

Link către comentariu
23 minutes ago, florinpbv said:

Păreri?  225 45 17

Te rog sa continui discutia in topicul dedicat, adica aici:

Multumesc!

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Am vazut un kit pentru Tpms. Buton plus cablaj ( am opțiunea dar butonul e în torpedou)  și ma gândesc sa îl pun pe consola de jos, lângă esp și butonul pt senzorii de parcare. Parca am.prea multe butoane ' stirbe' acolo. :)

Unde trebuie sa ajungă firul de la buton? 

Tipsurile de Yeti? Ce ziceți?  Am văzut ca sunt căutate... 

Link către comentariu

Arata foarte bine tips-urile de yeti. Sunt finute si se integreaza bine, nu par racer sau tuning ieftin.

Link către comentariu

Subscriu la tipsurile de yeti; pe a mea imi plac foarte mult.

Link către comentariu

Clar...urmează. 

Acum ii trag o revizie,  chiar dc cică a fost făcută. Și anvelope noi 17"

Urmează tipsurile, pedale, și un schimbător nou

Link către comentariu

Esti sigur de pedale? Părerea mea e ca sunt bani aruncati pe fereastra. Nu dati cu pietre, e doar o părere.

Link către comentariu

Acum am vazut topicul :). Sa-l stapanesti fara incidente si pe asta. Vad ca deja vrei sa cheltui bani si nu pe intretinere :P. AKD-eaua pleaca pana la urma?

Link către comentariu

Mulțumesc Florine! 

Mk4 pleacă dacă își găsește un cumpărător serios :)

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Update: anvelope noi,  le primesc mâine.

Conti sc5 225 45 17 

Link către comentariu

Vreau sa fac și revizia, sa știu eu ca s-a băgat uleiul un motor, nu pe lângă :)

Am dat comanda de AMSoil. Abia aștept sa vad cum se comporta! 

Link către comentariu

Doa uleiul îl schimbi, sau si filtrele si pompa de apa? Eventual cureaua de accesorii, preventiv. Distributia parca ziceai ca e schimbata din cate îmi amintesc...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!