Jump to content

Golf 6 2.0 TDI - Candy White


florinpbv

Postare recomandată

Ms de info.

Da, dacă voi face trecerea..La cele originale va fi.

Plus....bara cu spălătoare :(

Link către comentariu

S-o stapanesti cu placere Florin!

Si mie mi-ar fi placut alb (chit ca o spalam o data la 3 zile) dar n-a fost sa fie. Jantele alea sunt superbe. Pe faruri si eu as merge pe dezmembrari - originale, cele din link mi se par kitch (parere personala).

Cat mai multi kilometri fara incidente!

Link către comentariu

Mi.am amintit ca la verificare, ne-au spus de la reprezentanta ca este o acțiune pe timpul asta de motor ( legat de diesel gate)

Am rugat o pe proprietara mașinii sa refuze. A fost pusa sa scrie acest lucru...și am.scapat.

Deocamdată :)

Link către comentariu

Mulțumesc! 

O soluție pentru curățat bordul și alte elemente de plastic...Dar care sa fie mata.. Ce recomandați? 

Link către comentariu

Merge un set de pedale metalice originale,  am și pe mk4...iar aici chiar s ar asorta bine.

Și un set de covorașe Petex o sa iau.

Link către comentariu

Da-mi voie sa continui :) . Rns, incalzire in scaune, webasto, incalzire parbriz, PDC automat, instrument de bord color, LED la iluminat interior, la usi si in torpedou, poate torpedou refrigerat si la fel in cotiera. Presuri GTI edition. Si ar mai fi numai ca nu-mi vin in minte :)

Link către comentariu

Nu uita de resoftare la motor si arcuri sport ca sa mearga bine cu jantele de vara :)) 

Link către comentariu

La resoftare m-am gândit,  dar nu ma grăbesc. 

Exista parbriz încălzit pe golf 6?  Și DC exista,  ma gândesc ca upgrade ul ar fi destul de costisitor.

Cu ledurile nu ma omor...

Poate pe viitor clima de golf 7,  cu scaune încălzite. 

Link către comentariu

Multe retrofit-uri sincer nu merita, ca asa pot sa tot fie. Scaune incalzite si alta clima..worth it, fiind si in Brasov. Nu se schimba scaunele pt asta si merge retrofit fix oem.

Link către comentariu
4 hours ago, florinpbv said:

Exista parbriz încălzit pe golf 6?

Eu cred ca este. Eu ziceam pentru ca am observat ca lipsesc butoanele pe panoul de clima :D . Ai loc de alea de incalzire in scaune, de webasto si de incalzire in parbriz :)) cam asa ar trebui sa arate un panou complet

img-1610-3016621852335735650.jpg

Link către comentariu

Panoul acela e impartit si de Passat B6, asa ca mai degraba de acolo este.

Modificat de The_Ego
typo
Link către comentariu

Cum pot verifica la motorul asta în.ce stare este cureaua de distribuție? 

Lucrări preventive..?  De exemplu pentru trapa.

Aaa, și din păcate când șterg hayonul, îmi curge apa pe luneta, dar și puțin înăuntru. Intre hayon și capitonajul de plastic. 

Link către comentariu

Distribuția, filtrele, pompa si uleiul trebuie schimbate cand cumperi o masina SH. Asta daca nu cumva stii sigur cand au fost schimbate si ai 100% încredere in cel de la care ai cumpărat masina. Cureaua de distributie poate sa arate vizual bine si totusi sa fi depasit km in care e "garantata".

Link către comentariu

pe rola este stantata data de fabricatie + ca iti dai seama daca e distributia originala sau e pus altceva.

Apoi semne ale batranetii apar (sunete, pierdere antigel, se sterge din scrisul de pe ea).

 

O distributie schimbata de 5-10.000km arata intr-un fel si alta veche arata in alt fel. De regula ce nu stie lumea e ca distributia se verifica vizual periodic (eu fac asta anual).

Modificat de deenman
Link către comentariu

La Verificarea istoricului,  mi s-a zis ca a fost o acțiune.  Era problema cu pierderi de antigel pe la pompa de apa.

Apare schimbata acum 20.000 împreună cu cureaua de distribuție.  Fără role am înțeles. 

De acord cu verificarea anuala.

@Liviu_sbn proprietarul a făcut revizia acum 2000km și acum 17.000 km în tara la reprezentanta. 

Apar și astea în.istoric.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!