Jump to content

Golf 6 2.0 TDI - Candy White


florinpbv

Postare recomandată

Frumoasa masina, imi place culoarea alb lăptic cum ii zic eu?! 

Sa ai parte de multe plimbari fara probleme si petricele!

Link către comentariu

Pacat ca nu e "ochioasa" (xenon) ca a ta

Link către comentariu
Publicat (modificat)

O sa fie, dar nu ma grabesc

Deocamdată Ma bucur de ea...:Driver:

 

Modificat de florinpbv
Link către comentariu
3 hours ago, Aerofan said:

Dar poti sa o faci "ochioasa" :P 

Asa este :)). Poti sa incepi sa cheltui bani iar si sa o faci ochioasa :)).

PS: ca mine :P

Modificat de grp
Link către comentariu

@grp spune-mi cine-i "sanatos" pe forum si nu cheltuie bani? :)) Eu tocmai mi-am luat un RNS 510... ca sa aibe si gura hotilor ce manca :biggrin:. Glumesc... dar vorba aia, o viata ai, trebuie sa te si bucuri de ea.

Link către comentariu

Mai bine (deocamdată)  dau banii pe vacante. La sfârșitul lunii plecam si bagam ceva km.  Am auzit ca face bine la Dpf :)

Link către comentariu

Ce ziceam ieri si ce am făcut aseară. ( am ridicat si montat noua lampa spate dr) 

Deci...numai cuminte nu sunt

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

am facut ceva poze dupa curatarea interiorului, inainte de concediu.

in rest, dam inainte ( aproape 5000km in 3 luni , din care 1500 in ultimele zile :)) . Ma bate gandul sa schimb antigelul si uleiul in cutie , plus lichid frana. ( sa fiu linistit )

 

jantele de tabla cu anvelope cu tot au plecat, urmeaza aliaj tot pe 16" cu anvelope noi.

pentru poza nr 3 am o intrebare : cele trei butoane negre pot fi setate sa apeleze un anunit nr de tel ? service , 112 etc ?

 

DSC_1748.JPG

DSC_1747.JPG

DSC_1746.JPG

DSC_1745.JPG

DSC_1750.JPG

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Eram curios sa arunc un ochi la cureaua de distribuție, ce apare in istoric schimbata la 90.000 km. Ar fi fost o problema generala cu pompa de apa.

Arata bine si e Continental, nu am vazut inscriptii Vw pe ea, deci chiar pare schimbata, nefiind originala.

 

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Cum a fost saltul de la G4 la G6? :D . Si cum se simte benzina vs. diesel? Ai mai conduce benzinar? (nu lua in considerare consumul si nici diferenta de putere intre G4-le avut si G6)
Si inca o chestie.. ti-e dor de fosta? :biggrin:.... la masina ma refer.

Link către comentariu

A fost....a fost fain saltul.

As mai conduce benzinar, dar probabil de 200+.... Altfel nu

Masina e confortabila, usor de condus, dotari... Ma refer aici la faptul ca avand cuplu, rareori sunt nevoit sa schimb treptele la.drum intins.

Love it!

Link către comentariu

Dupa ce deschid usile fata, tot gasesc pe praguri mici bucatele negre de mizerie. Nu le am bagat în seama dar s-a tot repetat. Singura explicație ar fi ca sunt parti din buretii aceia de la.aripile fata?din cate am văzut chederele nu se dezintegrează :)

 

Pareri stage 1?  la cine sa ma duc? 

 

 

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Stage 1? Go for it! In Brasov ai ACM. Bucuresti TCM (are colaboratori in toata tara). Oricare dintre ei.

Link către comentariu

Recomand CompleteChip are stand dyno si la Bucuresti si vine mai mereu.

Link către comentariu

Salut.

Cu AMC lumea nu e foarte multumita, la Sfantu Gheorghe este Erno de la CFtunning care stie ce face.

Daca nu, in Bucuresti sunt f multi, acolo ai de unde alege.

 

 

Link către comentariu

Inclin spre Tcm turbo. 

O sa vad cum reușesc sa ajung la București,  fac programare si :)

Link către comentariu

Oriunde te duci, fa si un dyno ca sa vezi exact de la cati cai pleci și cat scoate mașina în final

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am ajuns deja la 129.000 km.

Totul ok, mai puțin faptul ca de un timp aud un zgomot care nu știu daca e normal. 

Am cautat in aria tehnica dar nimic.de genul. 

Parca mai am un motoras sub capota care accelerează / decelereaza dupa cum.apas eu pedala. Sau mai exact un ventilator care atinge o foaie.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

130.000 km

Cred ca am urechea prea fina.

Masina merge perfect :)

Am ceva poze de pe unde am mai umblat,  dar nu am avut timp sa le pun.

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

stie cineva ( nu prea m-am informat ) pot face doar din codare sa pot strange oglinzile din telecomanda ? 

 

Link către comentariu

Aștept propuneri pentru ce jante de iarna sa iau.  

Ma gândesc sa fie de 16" si originale. 

Urmează inca un concediu ( o sa am.atunci 10.000 km :))  si dupa începem iar cu shoppingul.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!