Jump to content

Seat Toledo 2014


Mumus.

Postare recomandată

Curatat masina, ceruit vopseaua acum cateva zile. Montat azi rotile de iarna.  Masina se comporta bine, nu are greierasi,probleme. Toate bune si frumoase.

IMG_20171009_091031.jpg

IMG_20170930_111317.jpg

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Am comandat    Millers Oils Petrol Power eco max, aditiv benzina,    la mai folosit cineva?    Pareri?

Link către comentariu

Momentan de aditiv  pot spune doar  ca motorul la relanti nu se mai aude deloc in masina.  Am pus si niste leduri warm. Sa arate la fel farul.

IMG_20180209_134427.jpg

IMG_20180209_134416.jpg

Modificat de Mumus.
Link către comentariu

thumbnail.jpgIn realitate atat pozitia cat si faza scurta, sunt la fel de galbui, nu asa albe ca in poza... Dar sunt identice, asta ma bucura.  Becurile parca sunt osram blue nustiucum.

Modificat de Mumus.
Link către comentariu

Am prins o oferta buna, seatul o sa aibe cred ca de luni sau marti  OSRAM H7 Night Breaker Unlimited +110% 55W 12V  , stiu ca sunt bune, ca la masina sotiei din chioara a devenit lumina aproape decenta.  Nu am vrut sa iau varianta laser, ca multi se plang ca se ard intre 2 saptamani si 2 luni...

Modificat de Mumus.
Link către comentariu

Deci, becurile sunt mai galbui putin fata de osram cool blue intense, dar lumineaza putin mai bine, putin... Pe fiat sunt mai impresionante. Inca nu am avut bec mai bun ca Valeo aquavision. Cand se ard, revin la ele.

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Revenind la aditiv, masina clar trage mai bine, a devenit mai silentioasa, dar la consum nu este nimic diferit.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Igienizat conductele de ventilatie, schimbat filtru polen cu unul cu carbon.

IMG_20180405_183337.jpg

IMG_20180405_183132.jpg

 

5891406IMG_20180405_182543.jpg

 

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Am fost in concediu, facut vreo 1000 de km, mers pe autostrazi constant intre xxx si xxx, masina se simte extraordinar la xxx-xxx,  poti merge cu orele asa... sta pe la vreo 3500 rpm la xxx,   poimaine vine revizia de 4 ani, maine itp-ul,   in rest, toate bune si frumoase.  Am uitat sa mentionez ca am facut cateva plinuri cu aditiv Millers,  incercat si pe alte 2 masini,  jos palaria, motorul merge mai bine cu el.

IMG_20180721_200253.jpg

Modificat de loghy
Incalcare limite viteze
Link către comentariu
  • 1 month later...

M-am decis sa revopsesc jantele de iarna,  culoarea as vrea sa fie asta, din poza de mai jos,  lacul sa fie lucios sau semi mat?

asa.jpg

Modificat de Mumus.
Link către comentariu

Mat va face ca jantele sa para mai mici. Si cum ele oricum sunt mici, recomand tot lucios

Link către comentariu

Ok

Lucios sa fie,   ca oricum si masina e lucioasa,    Ma tenta ideea de semimat, ca e ceva diferit fata de alte jante.

Link către comentariu

Si vor fi mate/semi mate, si usor alta nuanta :)))   motivul: cica pe semi mate nu se vede jegul atat de usor, fiind de iarna rotile.

Modificat de Mumus.
Link către comentariu

Gata, sunt in portbagaj!  Culoarea lor reala este asta:

IMG_20180920_090352.jpg

Modificat de Mumus.
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!