Jump to content

Seat Toledo 2014


Mumus.

Postare recomandată

  • 1 month later...

Mumus, 

 

Dupa ce mergi cativa kilometri, dupa oprirea mototului, se aud si la tine acele pocaneli metalice? De la service imi spun ca ar fi de la racirea catalizatorului. Am mers si cu Oktavia si Golv si pe acestea nu sunt prezente zgomotele cu pricina. Sunt curios daca exista intradevar si  la ceilalti posesori de Toledo.

Link către comentariu

Salut! Iti recomand o navigatie aftermarket Erisin , ruleaza soft iGo/Garmin/Sygic etc. Am cumparat si eu una la pretul de 950 lei , nou-nouta , trasnportul a durat 4 zile lucratoare (plata se face prin Paypal , dar ai grija sa alegi un produs cu transport via UK/Germania pentru a evita taxele vamale). Unitatea merge ireprosabil , am facut update la iGo , sunetul este peste rcd 310-le pe care l-am avut inainte , citeste card micro-sd , usb , dvd . Nu cred sa gasesti rns 510 la 900 lei iar rns 315 are harta Romaniei doar pentru ultimul update v7 , un card pentru update este undeva la 200 euro la reprezentanta , plus faptul ca ambele au posibilitati limitate de customizare. Era sa uit , Erisinul are si bluethooth incorporat , convorbirile se aud clar si are si posibilitatea de a rula muzica de pe telefon. Daca vrei mai multe detalii poti sa dai un pm si iti raspund la curiozitati :D 

Link către comentariu

@MosLiviu Nu am nici un fel d3 zgomot.

@teo21 mersi, dar am facut investitii in alt hobby, 2din raman pe alta data.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Sper sa nu fie cu suparare! Dar jantele si culoarea etrierilor nu au nicio treaba cu masina...

O pereche de jante OEM si etrierii pe argintiu sau negru ... :wub:

 

Modificat de czsilviu
Link către comentariu

Nu este cu suparare, este forum public :) fiecare are dreptul la opinie :)  Esti primul care spune ca nu este ok, ca nu se pupa... Mai multi au zis ca trebuiau jante mai mari, dar ptr gropile noastre si ptr confort am ales 15.

 

 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Revizie generala, itp, schimb de consumabile, aditiv benzina, 830 lei.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Si inca cateva capace de protectie :)

 

 

IMG_20160902_145400.jpg

IMG_20160902_200216.jpg

IMG_20160902_213751_127.jpg
 

 

 

Intre timp a trecut si revizia la 2 ani si i.t.p.-ul  Am vreo 22000km, ZERO probleme.  Masina buna.

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
  • 1 month later...

Masinuta a fost cuminte si a primit un soft nou.  125 cai si 215nm :)  Merge frumos. Zici ca are un motor putin mai mare sub capota :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi am iesit din oras, pe plat, masina trage mult mai bine, consumul a  crescut cu un 300-400 ml, dar la cat de bine trage acum, nu mai conteaza, ideea e ca masina acum are vlaga, sunetul la accelerare este un sunet care mie nu imi place, dar masina trage foarte foarte bine.  nu pot decat sa spun ca am alta masina acum.

Link către comentariu

Navigatia aftermarket pe care o ai ... acum ca a trecut ceva timp de cand ai cumparat-o, ce feedback ai?

Cum se integreaza cu masina? Senzori de parcare, comenzi volan, camera marcharier? Receptia posturilor radio este ok?

Link către comentariu
On ‎12‎/‎26‎/‎2016 at 22:13, teologul a scris:

In ce sens nu iti place sunetul ?

Tu ai motor pe lant parca. O fi sunetul scos de lant in accelerare,

Lantul este ok, nu se aude deloc,  este un sunet ciudat, ca niste mici explozii, dar doar cand ii dau talpa.  La relanti si la mers normal sunetul este la fel ca inainte.  Acest sunet il avea si pana acum, cand era motorul rece, doar ca era mai slab.

 

On ‎12‎/‎27‎/‎2016 at 8:06, dionescux a scris:

Navigatia aftermarket pe care o ai ... acum ca a trecut ceva timp de cand ai cumparat-o, ce feedback ai?

Cum se integreaza cu masina? Senzori de parcare, comenzi volan, camera marcharier? Receptia posturilor radio este ok?

Nu am navigatie aftermarket, am un rcd 510, care se comporta perfect.  Senzori simpli, ca aia chinezesti, dar sunt ok. Comenzi volan functionale si cu rcd510, mai putin butonul din care comutam intre cd-radio-aux.  Camera nu am pus, desi pot, ptr ca rcd 510 accepta camera, dar avand senzori nu vad utilitatea camerei. Receptia este mai buna ca inainte.  Am posibilitatea sa mai pun o antena, dar nu este cazul.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Am gasit niste jante care imi plac, ptr iarna,  la masina am din cate stiu  6J 15 ET38    astea pe care vreau sa le cumpar sunt 15x 6 1/2 JJ   et 40     O fi de bine?

jante.png

Modificat de Mumus.
Link către comentariu

Frumoasa masina! S-o stapinesti sanatos si fara evenimente neplacute!

Referitor la jante, vor fi un pic mai in interior. La ce pret le-ai prins?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!