Jump to content

Seat Toledo 2014


Mumus.

Postare recomandată

Poate ca nu o sa fie mai in interior, daca sunt 6 1/2 J. O sa arate bine pe masina.

Modificat de capone26
Link către comentariu
8 hours ago, _R_A_D_U said:

Frumoasa masina! S-o stapinesti sanatos si fara evenimente neplacute!

Referitor la jante, vor fi un pic mai in interior. La ce pret le-ai prins?

Cat crezi ca valoreaza?

 

Link către comentariu

Sa facut afara frumos, uscat pe jos, am facut test 0-100 cu un programel folosit si cand era masina cu softul vechi.

Stock scosesem  10.8 cel mai bine, dupa remapare, pe acelasi tronson (semiud pe jos) am mai incercat acum vreo luna si rupea aderenta mereu si in tr3, deci am abandonat...

 

Azi pe acelasi tronson, cu acelasi programel, o singura incercare, pe asfalt uscat am scos 9.9 secunde, probabil cu asfalt uscat si fara cumparaturi de vreo 30 kg in portbagaj se putea si mai bine. Si acum am petrom99 in rezervor, si nu trage ca, cu omv100.

Cu rezervorul gol  si fara bagaje sigur scot cu 1-2 zecimi mai putin.  Acum pot zice ca mai aveam aun pasager...

Link către comentariu

Azi am facut un drum de vreo 140 km.

 

Mers frumos,  dar nu neaparat la consum, consum mediu de 5.3 la suta, viteza medie 61 parca,  deci jos palaria, consumul a ramas neschimbat. 

Link către comentariu

Bun consumul. Cit din distanta aia de 143 km a fost extern si cit in oras?

Link către comentariu

A fost asa:  Sacele-Brasov-Covasna, si retur.  Am mers in general cu 100-110 in afara localitatilor si aproape legal in localitati, sa mentionez ca am mers oarecum cu turma, dar toate depasirile au fost facute in tr3 si talpa, asa depasesc eu, ( am avut ocazia sa nu fiu lasat sa depasesc si m-am obisnuit asa)

Consumul la dus a fost 5.3 , la intors eu zic ca am venit mai energic, si totusi a scazut media la 5.2,     5.3 sa facut la intrare in curte. Ca am de urcat spre casa.   Cred ca real este 5.2 mai corect. Cat la suta a fost in oras, nu stiu sa zic exact, dar minim. Probabil doar in exterior era 5.1    banuiesc.

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am gasit niste 'jante' :)  in final.

 Astept sa vina coletul.   Ele vor fi montate pe gumele de iarna, ptr vara raman cele cu negru, iata si o simulare nasoala  ele real sunt tot pe 15, desi par mai mari :)

'genti'.jpg

'genti2'.jpg

IMG_20150628_102438.jpg

Modificat de Mumus.
rectificat
Link către comentariu

Ce latime (J) au? si oare pe OEM la R15 cat au? 6 inch nu?

Modificat de capone26
Link către comentariu

La oem este 6j, la astea este 6.5 j , dar masurat e aproape 7.

Modificat de Mumus.
Link către comentariu

Am cantarit si jantele, una oem de tabla are 8 kg, cea de aliaj are 7 kg :)

 

Iata si poze :

 

5701254IMG_20170317_164244_607.jpg

8970844IMG_20170317_164442_067.jpg

8859879IMG_20170317_164808_076.jpg

8727455IMG_20170317_165015_934.jpg

Link către comentariu

Arata foarte bine jantele, merita sa la pastrezi pentru vara, vin mult mai bine decat cale negre.

Link către comentariu

Pentru vara le voi pune doar dupa ce le vopsesc gunmetal grey :)  dar macar o iarna trebuie sa le folosesc, daca tot le-am montat:) 15 5x100 Pana atunci astept pareri :)

Faza e ca alea cu negru iarna mereu vor arata urat, si se intretin si mai greu...

Marturisesc ca live arata si mai bine acestea 'noi', ca au niste curbe frumoase.  

 

 

 

Link către comentariu

Mie imi plac. Lasa-le asa cum sunt, nu le vopsi (parerea mea)!

Link către comentariu

Am pus rotile de vara pe masina, iar cele de iarna le-am curatat, siliconat, pus pe stativ si papa pana prin octombrie.

2083276IMG_20170405_211246.jpg

7296552IMG_20170405_211348.jpg

4870131IMG_20170405_211348__1_.jpg

Link către comentariu

Sa le lasi la 1.5 bar la pastrat nu umflate cum erau pe masina.

 

 

Link către comentariu

 Probabil stiti ca ma plangeam iarna de un zgomot excesiv si in plus al motorului, un fel de ciocanit enervant de puternic la rece, si aproape suportabil la cald, ei, de cand sa incalzit afara, nu se mai aude deloc... Ce o fi fost, nu am idee, sa fie vreun tampon mai rigid la frig? Nu am idee, dar masina este silentioasa 

On 4/5/2017 at 10:00 PM, deenman said:

Sa le lasi la 1.5 bar la pastrat nu umflate cum erau pe masina.

 

 

Ai un motiv anume ptr aceasta recomandare? Ceva concret?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!