Jump to content

Seat Toledo 2014


Mumus.

Postare recomandată

500 ron, in Sacele, il gasesti pe facebook: vopsit jante brasov.

Sablat, grunduit, vopsit, lacuit.

Modificat de Mumus.
Link către comentariu

Nu am idee,  cert e ca deabea astept sa le pun pe masina, si in primavara le voi vopsi si pe actualele, tot la acest baiat, dar vor fi un gunmetal grey mult mai deschis. si intr-o singura culoare.

Link către comentariu

Cu uscarea jantelor in cuptor exista posibilitatea sa atace ireversibil compozitia materialului jantelor, se pot indoi foarte usor. De asta trebuie avut grija.

Link către comentariu

Par totusi vopsite electrostatic. Sau doar par?

Am vazut c'ai scris mai sus pasii, dar tot aceeasi pasi sunt si la vopsitul clasic, dar si la cel electrostatic.

Modificat de andrei0241
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Par, se pare ca are mana buna baiatu'.  Sunt vopsite clasic.

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ce ziceti, merita sa colantez asa?   Momentan e facuta de mine, nu arata prea grozav, este doar de proba, ramane max 24 ore asa, sa imi fac o idee...   Voi ce ziceti?

thumbnail.jpg

thumbnail (17).jpg

thumbnail (1).jpg

Link către comentariu

Da, de ce nu?! Asa am avut eu Leon-ul o perioada, cu tot cu marginea cromata de la grila si oglinzi. Arata bine! :) 

Link către comentariu

Si vopseaua se ciupeste si tot la colant ajungi ... mai bine colantezi o data pe an decit sa vopsesti o data pe an.

Link către comentariu

Cred ca ar arăta bine si grila cromata sa fie neagră. Dar eu nu am găsit in Bv pe cineva sa facă operațiunea fără demontarea barei.... 

Link către comentariu

La mine a rezistat negru lucios vreo 2 ani fara probleme. Pe grila, ca am colantat si marginea cromata de la grila tot negru lucios, a rezistat 4 ani. Doar pe oglinzi a inceput sa se desfaca dupa vreo 2 ani.

Dar merita! Eu votez negru lucios :) 

Link către comentariu

O vopsesc negru mat.  I-mi place cum arata asa, e mai stelth :)

 

am ales sa o vopsesc, ca e mai ok, arata mai fain...

IMG_20181012_173946.jpg

Modificat de Mumus.
Link către comentariu

Cred ca acest negru mat da mai bine fata de un negru lucios. Deabea astept sa pun rotile de iarna, sa vad jantele cum dau pe masina.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!