Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

eminence si eu am facut o programare de cheie la audi pt ca cei de la vw nu reuseau.in 5 min am fost gata. si am platit udeva la vreun milion.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms de informatie. Si reprogramatul cheii se face doar la reprezentanta Audi? Sper sa nu-mi ia pe o cheie jumatate din valoarea masinii... :angry:

reprogramarea cheii se poate face si la bifcom, la iesirea din baci spre zalau. feri se numeste patronul si e un tip foarte priceput. eu tot acolo merg, service-ul e mare, modern, sunt specializati in vag.

Modificat de popa.misu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

programare de chei si copie dupa cheie se poate face la Central, toti clujenii stiu unde sta nenea cu copiatul de chei :), eu am facut la un sprinter o copie si m-a costat 2 mil cu tot cu cheie, cip si programat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat ar costa programatul la o cheie de passat cu cip?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe str Fabricii de zahar fara numar, intrarea din Muncii, TIP TOP SRL. Daca mergeti pe linia de tramvai catre CUG, in fata la politehnica o luati la dreapta. recomand cu incredere. imi intretin masinile de ani de zile la ei. super raport calitate pret. baieti seriosi.

Pt. Clujeni ... ce service-uri recomandati pt. constatari si schimbat de bucse, placute , discuri, telescoape, etc. in Cluj Napoca ? la care ati fost si sunteti multumiti . Eu am fost la vreo 2 si nu sunt multumit ... Mersi

Pe str Fabricii de zahar fara numar, intrarea din Muncii, TIP TOP SRL. Daca mergeti pe linia de tramvai catre CUG, in fata la politehnica o luati la dreapta. recomand cu incredere. imi intretin masinile de ani de zile la ei. super raport calitate pret. baieti seriosi.

Pt. Clujeni ... ce service-uri recomandati pt. constatari si schimbat de bucse, placute , discuri, telescoape, etc. in Cluj Napoca ? la care ati fost si sunteti multumiti . Eu am fost la vreo 2 si nu sunt multumit ... Mersi

Pe str Fabricii de zahar fara numar, intrarea din Muncii, TIP TOP SRL. Daca mergeti pe linia de tramvai catre CUG, in fata la politehnica o luati la dreapta. recomand cu incredere. imi intretin masinile de ani de zile la ei. super raport calitate pret. baieti seriosi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frati clujeni ... v-as ruga sa-mi spuneti asa intr-o concluzie un service de top in cluj pentru VW ... m-am saturat sa-i imbogatesc pe cei de la Autoworld ... Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa parerile prietenilor si a forumistilor m-am hotarat sa ma duc la Feri in comuna Baciu...aici manopera la distributie e 220 fara TVA, fata de 300 cat au cerut cei de pe str. Ciprian Porumbescu. Programarea cam peste o saptamana. Revin cu parerea proprie despre acest service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexandru_sasha
Dupa parerile prietenilor si a forumistilor m-am hotarat sa ma duc la Feri in comuna Baciu...aici manopera la distributie e 220 fara TVA, fata de 300 cat au cerut cei de pe str. Ciprian Porumbescu. Programarea cam peste o saptamana. Revin cu parerea proprie despre acest service.

Salve...Si eu sunt interesat de schimbat distributie...in Alba Iulia nu prea am incredere...mi-am comndat piesele din germania si acum testez piata...maine ma duc sa aflu cat ma costa distributia...cat acorda garantie?

Astept sa imi spui cum a fost serviciul...

same Alex

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Garantie ofera 60.000km dar numai cu piese luate de la ei...cu piesele proprii ofera garantie pe manopera...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai paul si eu intrun timp faceam schimbul pe porumbescu la gabi.dar n-am avut treaba niciodata cu ei.intradevar e putin mai scump dar sunt si seriosi.eu ai cunosc de mult de la inceputul lor.si feri e foarte bun.dar toti au cite ceva nu?asa sunt meseriasi.si daca nu ma insel cureaua tot la el am schimbat.vb de distriutie.deci

per ansamblu lucra bine dar scump.asta e adevarul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde pot schimba lichidul de frana in afara de reprezentanta?

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai paul si eu intrun timp faceam schimbul pe porumbescu la gabi.dar n-am avut treaba niciodata cu ei.intradevar e putin mai scump dar sunt si seriosi.eu ai cunosc de mult de la inceputul lor.si feri e foarte bun.dar toti au cite ceva nu?asa sunt meseriasi.si daca nu ma insel cureaua tot la el am schimbat.vb de distriutie.deci

per ansamblu lucra bine dar scump.asta e adevarul

Banuiesc ca nu mai scump decat Autoworld......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut RIon. Lichidul de frana il poti scimba la autoFYG, pe str.Oasului nr.74, eu l-am schimbat acolo so o costat manopera, test frana, lichid de frana totul la 99 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci, azi am facut o tura de service-uri... o sa mai postez detalii. La AutoFyg, cu lichidul meu e cam 40-50 lei :rolleyes: Au preturi bune, inclusiv la manopera...nu ma asteptam :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ai vazut masina mea ca era azi acolo in service.... un passat albastru :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu pareri despre service-ul BIF COM din comuna Suceag (imediat dupa Baciu)...azi mi-am facut distributia...service-ul e impecabil de curat si baietii sunt foarte seriosi...am vorbit cu consilierul si toti sunt veniti de la Autoworld...am dus masina la ora 8 dimineata si la ora 13 era deja afara...prompti...consilierul a venit cu mine la masina, mi-a spus ca totul e in regula, a semnat in cartea de service si mi-a predat cheile...DECI IN CONCLUZIE RECOMAND ACEST SERVICE...a si am uitat...manopera pentru distribuite a fost numai 238 RON

Modificat de PaulAdrian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
alexandru_sasha

Un numar de telefon pentru o programare la distributie unde ai fost tu, BIF COM, imi poti da?

Mersi anticipat :)

Modificat de alexandru_sasha
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingrijireauto.ro

0745643498 FERI, Baciu, era ceva pagini mai in urma (sun si eu pentru o programare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este pe strada margaului un service auto...nu mai stiu cum il cheama pe tip dar promit sa fac rost de un numar de tel a lui. Am inteles ca lucra super bine (mai multi prieteni sunt multumiti de el). Oricum o sa vin cu detalii pe sfarsitul saptamanii...miercuri dimineatza is programat la el sa schimb uleiu, filtru ulei, lichid frana, si bujia pe cilindru 1. (lichidul de frana o zis ca nu e nevoie dar cred ca o sa insist pentru el)

btw: inainte sa cumpar masina am fost la el la service....de la ridicat pe elevator.....diagnoza si alea alea....mi-o luat doar 40 ron....si in jur de 30 min s-o tot uitat pe sub ea sa vada daca nu o fost lovita sau sa vada ce probleme are...pana si unghiu de fuga l-o verificat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingrijireauto.ro

am sunat pentru programare, aveau liber dupa data de 17.11... Cand a auzit ca am deja piesele de schimb a zis ca nu face, doar daca vreau fara garantie. Cred ca renunt la ei... Altii seriosi? Aveti alte recomandari despre altii care dau garantie pe manopera (si numar de telefon)?

p.s. -am sunat sa ii anunt ca renunt la programare iar d-l Feri a zis ca el da garantie pe manopera, pe lucrare, nici vorba ca nu da. D-l care face programarile a zis in fundal - catre d-l Feri- ''ca da? dai tu?...'' e ok atunci, 200 lei+tva, in 17 nov. astept cu nerabdare

Modificat de IONUTZ_CJV5
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am fost la service pe strada Margaului.

Schimb ulei + filtru ulei, schimbat bujia pe cilindru 1, verificat concentratie antigel, sters coduri eroare bujie, resetat ceas pt. revizie - 35o ron

L-am intrebat pe tip cat m-ar costa sa schimb filtru aer, filtru polen, filtru motorina, directia - undeva la 350 ron

PS: am platit mult ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am intrebat pe tip cat m-ar costa sa schimb filtru aer, filtru polen, filtru motorina, directia - undeva la 350 ron

PS: am platit mult ?

350 lei, piese + manopera ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ciudat.nu e muult.doar pe mine filtrele ma costa 200 ron plus uleiul si manopera?nu stiu dar nu mi se pare ceva normal acolo.tu sti ce ti-au facut acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...am stat de fata cand o schimbat uleiu, filtru si bujia...totul o fost nou...ului nu mai stiu exact de care o fost....am un lapsus :Driver: si am platit 350 ron

iar pentru restul filtrelor...o inceput sa imi zica preturi...si apoi la final o zis...la maxim 350 ron ajungi daca nu iti trebuie factura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!