Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

tot ce iti pot zice, e sa te feresti de AutoWorld (parere personala, pt 2 becuri la faza scurta si stop=80 lei).

sunt cu cateva pagini in urma o lista cu cateva serice-uri in cluj si din imprejurimi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, am citit tot felul de feedback-uri negative despre AutoWorld....imi sta in cap sa ii contactez telefonic /ma duc pana la ei sa ii intreb cat ma costa schimburile, nu cred ca ar avea de ce sa ma minta sau sa imi spuna un pret atragator...!? Ideea e ca nu as vrea sa fug in 3-4 locuri sa imi fac complet schimburile, si de aceea m-am gandit la autoworld, k intr-un loc le fac pe toate...

vreau daca se poate intr-un loc sa le fac pe toate...

Modificat de JackD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Du-te la ymi in Floresti. El iti aduce toate piesele necesare si iti rezolva toate problemele intr-un singur loc.

Eu cand am fost la Autoworld, mi-au rezolvat problema cu care ma dusesem dar mi-au creat inca 2 (rupt element plastic sub bord, rupt stut baterie). Si atunci am zis: NICIODATA LA AUTOWORLD (plus ca te rup la buzunar)

Faci cum vrei tu, eu iti dau tel lui Ymi, desi cred ca l-am mai dat odata pe aici: 0743-470234

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aham..oki atunci, am sa iau legatura cu tipul acela care mi le-ai recomandat, si am sa vorbesc cu el sa vad ce si cum....pai daca mai si zici ca la AutoWorld, pe langa ca au preturi ridicate, si mai ales nici nu sunt 'atenti' cu masina, mai produc mici /mari pagube -atunci ma dau 'batut' si nici nu mai are rost sa ma duc pana la ei sa ii intreb sau sa e dau telefon. Mersi mult de info, o sa revin cu parere despre ymi ;)

10x de info

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o vulcanizare buna, unde as putea sa-mi fac o centrare la roti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti spun eu ca ymi e de nota 10 + mergi cu incredere pe la el, precizeaza ca esti de pe forum, are si el cont aici :)

Vulcanizare? Adax pe str Aurel Vlaicu dupa Petrom, au scule bune :emthup:

Modificat de Sookie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Personal am fost la vulcanizarea de pe Fabricii (cea non-stop) si la una pe strada Paris in capat (langa service) si nu am fost multumit de nici una plus ca mi-a lasat suruburile nestranse de era sa-mi pierd rotile

Am fost si pe la mijlocul variantei Manastur-Zorilor pe dreapta cum urci (au si o statie GPL), foarte multumit plus ca suruburile au fost stranse cu cheia dinamometrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata am rezolvat, centrare roti 2 buc = 18 lei, strada corneliu poposu parca, sunt multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Puteti sa-mi recomandati un dealer de anvelope din cluj (de preferinta sa le si monteze)?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ADAX COM pe Aurel Vlaicu ! Montajul e gratuit daca iti iei de la ei anvelope.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut. La masina din semnatura de anul trecut imi apare martorul chech brakes pe bord. schimbat placute si la fel.. Mi-a zis cineva sa scot mufele de la senzori si safac punte intre fire sa vad daca dispare dar degeaba tot am eroarea. Problema cred ca e undeva pe firele de la senzori la computer de bord sau ceva de genu. Cunoasteti ceva electrician priceput? As vrea sa ma duc si eu la un tip priceput nu la ceva habarnist care sa isi dea corigentza pe masina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu si eu la cererea de electricean bun.

Mi s-a stricat mecanismul de inchidere la usa din spate, stanga ... Banuiesc ca e vorba de vreun motoras electric pe acolo care nu mai functioneaza. In cazul in care nu am nimerit-o astept sugestii :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seful atelierului auto de la Jolidon, Nelutu Bagaian este printre cei mai buni electricieni auto din Cluj, puteti intreba de el si daca va hotarati imi dati un PM si va ajut cu adresa sau numar de telefon.

Am auzit lucruri bune si despre Calin Popa pe Fabricii de Zahar nr 167, dar in scule audio si alarme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un service cu oameni care sa se priceapa la 1.8T exista prin Cluj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Du-te la Ymi, vezi ca parca a trecut Floro undeva pe aici indicatii cum sa ajungi la el, chiar si nr lui de telefon, e coleg cu noi de forum, cand vorbesti cu el specifica ca esti de pe forum :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Ymi sunt client fidel si prieten, dar la problema mea curenta a zis ca nu mai are idei. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi puteti recomanda un service unde sa ma duc sa-mi vopsesc aripa stanga spate si bara spate?

Mersi.

post-33218-1240932093_thumb.jpg

Modificat de adicuu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva unde este un service in cluj care repara micile infundaturi de la grindina? In Tg-mures stiu un loc unde ti le repara fara sa revopsesti. Au un procedeu mai special. Este asa ceva si in cluj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un batran in Floresti, a 2-a casa de la politie spre Gilau. Am vazut o masina lovita de grindina bine de tot (era varza practic) si a scos-o impecabil, nu-mi venea sa cred. Dl Zoli.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Un service testat de mine, care are rezultate bune, Autodias, de pe Calea Turzii. Detalii aici...

Schimbat distributia pentru masina din semnatura + curea alternator. Curele Conti, role INA, pompa apa Hepu; pret total piese+1 L antigel completat+manopera=1085 RON. Am dus masina dimineata la ora 9, la amiaz m-au sunat ca este gata, lucrat curat, fara probleme dupa. Au prezentat piese vechi, s-a stampilat cartea service.

Comparativ cu AutoFyg (1400 RON) si Ovitax (1200 RON) au fost cei mai ieftini.

Numai bine...

Modificat de bogdy84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sugestie, pe viitor poti intreba si la ymy, eu la octavia am schimbat parca cu 9 mil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum am mai precizat in noiembrie am schimbat distributia la golf v la ymy,kit conti +role ,pompa si ma costat 920 cu garantie 60000km,are suta la suta cele mai bune preturi din oras si nu a durat mai mult de 1 ora operatiunea si am asistat langa el si am vazut ce schimba si cum schimba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

videosergiu

Salutare,mi s-a aprins de cateva zile check engine si nu se mai stinge(in decembrie s-a mai aprins pt.o zi si s-a stins);Stie cineva unde se poate face o diagnoza pt.asta,bine si ieftin?.Multumesc.

Modificat de videosergiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

volnick1986
Un service cu oameni care sa se priceapa la 1.8T exista prin Cluj?

Eu am fost sa imi faca treaba cu termostatu la un tip inginer Electrician din Gilau. E electrician si se ocupa si de mecanica. Are vag-com si mi-a lucrat foarte bine. eu il recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

volnick1986: Pai da si o adresa, un nr de telefon ceva :D

videosergiu: iti fac eu o scanare daca vrei, pe gratis normal. Vorbim pe ymsgr, ai id-ul in profilul meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!