Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Salutare,

am fost si eu la service-ul de pe Porumbescu. Intradevar, baietii foarte amabili: am avut o problema la releul de incarcare, mi-am lasat masina luni dimineatza si la amiaz era gata. Pretul: 350 roni cu releu Hueco (2 mil) + manopera pentru un Golf 5.

A fost ok ca pret?!

Mersi,

Tudor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva un service de reparat parbrize in Cluj ? Am doua crapaturi mici in parbriz, de aproximativ un centimetru fiecare pe care as vrea sa le repar, ca sa nu se extinda.

Merci.

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singurii de care am auzit ca fac "reparatii" la ciobituri sunt cei de pe Dorobantilor vis a vis de tribunal (cei care aplica si folii)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau motorglass de pe calea turzii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ati facut careva reparatii la parbrize la aceste firme? Au iesit ok? Stiti ceva preturi?

Pt motorglass de pe calea turzii am gasit un link: http://www.motorglass.ro/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la cei pe care i-am mentionat eu, am fost chiar eu cu mai multe masini, calitatea lucrarii fiind buna.De cei de pe Calea Turzii nu am auzit nimic, deci nu pot spune absolut nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti vre-un electrician bun care sa pricepe sa monteze un tempomat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti vre-un electrician bun care sa pricepe sa monteze un tempomat?

Floro,

Cauta in posturile precedente, un coleg a mentionat ca stie pe cineva care face astfel de lucrari....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singurii de care am auzit ca fac "reparatii" la ciobituri sunt cei de pe Dorobantilor vis a vis de tribunal (cei care aplica si folii)

Mai tii minte cumva numele firmei? Si cam cat te-a costat?

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.Stie cineva unde se poate face schimbarea lichidului de frana prin metoda cu suprapresiune,si cu lichidul adus de mine?Asta pentru ca eu as vrea sa pun de ex.Pentosin DOT4 LV si asta e ceva mai dificil de gasit fiind original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salstar se numeste firma de "ciobituri", au firma afara la strada (pe stanga cum mergi spre Marasti) pe care scrie LLumar sau Salstar sau folii auto ceva... Oricum, am vazut ceva reparatii facute si nu-s spectaculoase, dar sunt ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde pot sa faca si eu o geometrie a rotilor in cluj? Ma refer la un service ok.

Acuma am sunat la VW si operatiunea asta costa 200 lei.... exagerat!

Modificat de eto_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost la RM auto, pe Becas colt cu Buna ziua, dar n-a fost nevoie sa fac decat verificarea... 30 de lei in vara. Nu stiu pentru reglaj cat ar fi. Mie mi s-au parut ok, dar nu toata lumea ii lauda...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare...da' de flanse stiti ceva ??? Unde sa mi pun o pereche...sai cam la ce pret...ca si eu sunt in criza financiara ca si SUA...

Traiti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uby eu stiu ca se pot aduce la comanda acum de pret nu stiu dar sincer eu o vazut o experienta proasta la unul cu flanse

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingrijireauto.ro

am un prieten cu vulcanizare+echilibrare in centru clujului. Sa vb. sa dea o reducere pentru vwforum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca se poate face chestia asta, sfatul meu este ca inainte de a posta undeva legat de reducerea asta sa vorbesti cu un moderator. Nu e voie sa puni un anunt pe forum legat de prestarea unui serviciu pe care nu poti tu, ca membru vwforum, sa-l prestezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost la AutoFyg. Foarte profesionisiti baietii in materie de VW. Eu imi facusem geometria in decembrie si s-a dereglat. Mi-au facuto din nou pe garantie, 0 lei. Super ok!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SC. DuoVip Impex.SRL -Grigorescu -pt piese auto, am luat antigel G012 si e oki, mai vreau sa imi iau buji

SC.COLORCOMAT.SRL -"Gratuit schimbam ulei si filtre cumparate din magazin" -str. Uzinei Electrice, nr 17 (langa statia 30) -prog L-S: 9-17 -ma gandesc sa imi fac schimbu de ulei si filtru la ei. Am fost azi de am vorbit, si cam pana in 200ron, depinde ce ulei vreau [ apropo, ce ulei e oki?! ei mi-au recomandat un ulei, nu mai stiu cum ii zice, este in sticla albastra, si cica made in D], zic ca merita, nu?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Daca e albastru inchis, atunci posibil sa fie Aral (care e facut in DE).

Eu am pus tot timpul recomandarea mecanicului - Mobil1 (am impresia ca e recomandat chiar de vw ... nu stiu exact).

Numai bine,

Andrei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am de vopsit una alta la VW Passat B5.5 si doresc calitate, indiferent de pret. Pana sa citesc acest topic, eram sigur ca o sa aleg Autoworld. Voi ce spuneti? Ce alta optiune, mai buna, as avea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua!

Am avut un mic accident la inceputul lunii si mi-am fisurat bara fata sub farul din stanga, mi-am spart farul si mi-am indoit usor capota deasupra aceluiasi far.

Autoworld: far nou - 900lei, bara noua - 1500lei, vopsit doua elemente(bara si capota)+vopsea+dezdoit si chituit capota - 1200lei la care s-ar fi adaugat si manopera pentru motat si demontat bara si far, care nu mi-a mai zis cat e. Oricum, cred ca fara 4000lei nu scapam.

Am cautat alternative si m-a indrumat un amic la un service din Baciu (el isi vopsise acolo un Peugeot, pe care l-am vazut si mi-a placut cum a iesit lucrarea).

Mi-am comandat farul la un magazin de piese: 470lei (far "de producator", adica nu VW original, dar e OK, nu este diferenta, zic eu);

Bara s-a dat jos si s-a lipit, pentru ca era fisurata pe 5 cm in portiunea orizontala de sub far.

Asadar: demontat bara+lipit+montat la loc+montat far+dezdoit si chituit capota+vopsit 2 elemente=1000lei.

Lucreaza cu vopsele Standox preparate pe baza de cod. Eu zic ca arata excelent lucrarea. Am intrebat mai multe persoane si au fost de aceeasi parere: nu se observa diferente fata de culoarea originala iar capota parca n-a fost indoita niciodata.

A mai trebuit sa comand un suport de far care s-a rupt si n-am aflat de el decat dupa ce au dat jos farul - 46 lei.

In total: 1516 lei.

Atelierul este afacere de famile - se ocupa tatal si fiul (mai au si alti angajati). Mie mi-au facut o impresie extrem de buna, mi-au dus si masina la spalat inainte de a incepe sa lucreze la ea, ca am lasat-o dimineata inainte sa plec la serviciu si n-am apucat s-o duc eu la spalatorie.

Atasez mai jos o poza cu cartea lor de vizita:

post-997-1237383056_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa traiti fratilor !

V-as ruga sa ma ajutati si pe mine cu niste informatii...mi-a aparut rugina pe o portiune de 7-8 cm la baza usii de la portbagaj din cauza ca loveste bara din spate care s-a deformat...teoretic ar trebui sa schimb bara cu alta noua si sa-mi rezolv rugina pe spate + vopsit.

Aveti idei unde as putea sa rezolv problema ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare again...am nevoie de niste sfaturi, deci, trebuie sa fac revizia la masina (schimb ulei; filtre -benzina,polen,aer,ulei; buji; curea distributie +pompa apa, rulment de intindere si rulment intermediar -acestea 3 mi le-a recomandat cineva ca e bine sa le schimb...), deci cam tot ce se poate schimba, si ma intreb daca merita sa fac schimbul la AutoWorld -reprezentanta VW CJ....ce pare aveti, a mai facut careva schimbul de consumabile la ei, cum lucreaza, cat costa, merita....?! Sau daca nu, recomandati-mi voi un loc -service unde faceti voi schimbul; sa-l fac si eu si daca puteti sa imi dati si detalii, pret, locatie....

toate bune.. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!