Jump to content

Upgrade to Golf 7 GTD


ShadoWzZ

Postare recomandată

Pe site spun ca e abs ... adica plastic. Nu e la fel de maleabil ca materialul din care e facuta prelungirea oem dar are acelasi aspect estetic, daca te ajuta cu ceva asta.

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

arata foarte bine, bravo. Asteptam impresii de la noul soft. Ne poti spune unde il faci sau este secret?

Link către comentariu

Felicitari, chiar asteptam acest feedback, mai ales ca ai si termeni de comparatie (vs vechiul soft).

 

Link către comentariu

@AllinDanut numai ce venisem de la drum si am facut un popas la chinezesc :) Multumesc.

@mihai.onu94 nu am masurat puterea pe dyno.

 

Si acum putin feedback la cald.

Cu softul Tcm motorul era mai zgomotos decat cu softul stock ( tacanea mai tare in orice regim de mers )

Cu softul Revo e la fel de tacut ca si cel stock.

Cu softul Tcm cand luam piciorul de pe frana si masina incepea sa se miste inainte/inapoi, actiunea de miscare era mai violenta decat cu softul stock

Cu softul Revo este as putea spune mai liniar si mai fin la plecare de pe loc si mers incet chiar comparativ cu softul stock. Vs Tcm e diferenta considerabila.

In ceea ce priveste puterea.... my butt dyno sais it's more .... dar nu am de unde sti asta inca, asa ca ramane discutabil dar de obicei nu prea gresesc cum nu am gresit nici cand am zis ca masina nu are sigur 220-225 cai cu softul Tcm.

In ceea ce priveste felul in care este livrata puterea ... ei bine aici e diferenta intre softuri ca intre noapte si zi. 

Cu softul Tcm aveam o explozie de putere si cuplu relativ jos in ture (2000-2500 rpm) dar nu reusea sa tina puterea si incepea sa gafaie rapid. Asta se vede si din graficele dyno.

Cu softul Revo puterea creste liniar si trage.. as indrazni sa spun .. ca o benzinara ( adica pana sus in ture ). Cam cu 200 rpm inainte sa schimbe cutia simt ca nu ar mai fi continua crescatoare puterea.

Per total este exact ce imi doream. O masina care sa nu stii ca are soft daca mergi normal si doar daca ii oferi un 43 sa se trezeasca. De asemenea pentru mine este important sa traga si sus in ture.

 

Odata cu softul Revo a venit si un update la ultima versiune de soft disponibila pentru motorul meu. Nu stiu daca finetea si liniaritatea care le simt acum la plecat de pe loc si mers incet sunt datorita faptului ca softul Revo se bazeaza pe o varianta mai noua de soft sau daca e aportul lor. Oricum bravo lor ca ataca problema in felul asta.

Cu alte cuvinte desi softul Tcm bifa multe casute, nu le bifa pe cele care le doream eu.

 

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

cum se simte cu noul soft? simti diferenta de putere?

Modificat de golfix
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Nu am idee cat face 0-100. Pentru ca e ai ud pe jos si pentru ca nu am cu ce masura.

Clip cu evacuarea as putea face,da :)

Link către comentariu

Salut. Multumesc pentru urari

A fost dorinta mea sa pun acele stickere. Ce-i drept este cam mare... dar cel frontal e mult mai subtil.

 

revo2.jpg

Link către comentariu

Incheiem si aceasta vacanta. Totul a mers fara cusur. Masina trage dupa ea 4 persoane cu tot cu bagaje ( in excess ) fara sa para ca da 2 bani pe greutatea in plus. 

Happy happy joy joy :)

ps : consumul a fost de 7% :)))))

IMG_3626.JPG

Link către comentariu

E diferenta mare la condusul normal fata de inainte cand aveai masina stock - referitor la mersul cu 4 persoane si incarcat ?

 

Link către comentariu
  • Aerofan a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!