Jump to content

Golf 7 R-line 1.4TSI ACT


The_Ego

Postare recomandată

In total putin peste 2800km in acest periplu. Masina a fost fara cusur indiferent de vreme, viteza, drum.
Lipsesc de la numaratoare cei aproape 700km Bucuresti - Nadlac via Brasov facuti la dus

2e1uids.jpg

Pur si simplu cu ACC se duc rapid km pe autostrada cu precadere in strainatate unde e civilizatie. Consumul unde se merge constant este mai mult decat decent pentru masina in configuratia actuala, mai ales ca nu merg cu ochii la consum. 

Anvelopele Michelin PS4 nu sunt printre cele mai silentioase, chiar deloc, ma asteptam insa la asa ceva.

Android Auto a mers perfect pe hartile offline, cu avertismente in background.

20170419_185427.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Foarte misto road trip-ul tau si bine ca ai ajuns in siguranta acasa :)

Spor la invartit roata in continuare 

Link către comentariu

Zilele acestea masina mai mult a stat, s-a odihnit dupa atatia km si am folosit metroul. Am un usor regret in urma multiplelor escapade de sute-mii de km: scaunele ErgoActive cred ca se descurcau mai bine la confort, insa nu se puteau lua in combinatie cu R-line. 

Am vrut sa profit de upgrade-ul de telefon si am reusit sa fac sa mearga Waze prin mirrorlink cu screen mirror 1:1. Nu fara multe insistente si nu fara certitudinea ca data viitoare tot va trebui insistat ca sa mearga. 

20170425_184150.jpg20170425_183801.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sal! Cum ai facut sa funcționeze aplicația Waze?

Modificat de loghy
Quote post anterior
Link către comentariu

Momentul cand iti gasesti masina murdara de pamant pe toata partea dreapta..plus iarba proaspat taiata. A stat parcata la bordura langa un mic scuar, nu avea niciun metru latime. Cineva a stropit realmente cu exces de zel ca nu spun dusmanie de a ajuns pamant si pe geamuri. N-am stat sa vad in ce stadiul era masina din spate. Iarba era doar putin pe usa, nicio problema.

A fost cineva dragut sa dea si o dâra pe geam ulterior.

2rrnes5.jpg

Dupa 2 fise e ca noua:D

5egz1z.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ba da, insa sincer nu ma pricep ce si cum, iar cand am discutat de protectie ceramica era vorba de peste 3000ron. Garantie cat rezista in mod real nu ti-o da nimeni pentru ca depinde de foarte multi factori. Apoi sincer, la ce e in Bucuresti de mizerie pare o investitie mare care nu tine prea mult si trebuie spalata unde sa nu atace protectia, care sunt acele spalatorii.

Orice sfat unde s-ar putea face, e binevenit!

Sa o spal eu mi-ar face placere, insa mai greu cand nu exista curte si nici sa ma car cu tot felul de produse dupa mine. 

Unul din motivele pt care am luat culoarea asta e si ca sa nu fie nevoie mereu de bibilit la ea. 5 ani cu albastru grafit a fost ingrozitor.
In cam un an sper sa ma mut undeva cu garaj acoperit.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Tratamentul ceramic e 1500 lei, dar pentru mine si asa e mult. Oricum nu poti tine masina intr-o bula de plastic iar de banii aia vopsesc 2-3 elemente la o adica. Cu cat tine tratamentul (1 an sa zicem), in 3 ani revopsesc masina cu totul la o adica si ies mai bine si nici nu ma stresez la fiecare urma :) 

Link către comentariu

De la protectie ceramica de 1500-3000 Lei pana la nimic sunt foarte multe optiuni.
Recomandarea mea este aplicarea unei ceri la la 2-3 luni si dupa fiecare spalare aplicarea de ceara lichida sau quick detailer in timpul uscarii cu un prosop de microfibra. Simplu, usor si nici nu costa foarte mult.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am vazut G7 facelift R-line cu badge pe lateral de R-line.

Personal nu pot sa zic ca sunt un mare fan, mai ales ca probabil va induce in eroare si confuzie cu R, dar rau nu arata, pastreaza tema de argintiu si negru, e oem din fabrica. Da sau nu pentru retrofit?

2q16mp0.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu zic ca merita pus badge-ul, masina ta este cu adevarat R-line si nu vad de ce nu ai scoate lucrul asta  in evidenta si printr-o mica emblema. ;)

Link către comentariu
1 hour ago, Sor!n said:

Eu zic ca merita pus badge-ul, masina ta este cu adevarat R-line si nu vad de ce nu ai scoate lucrul asta  in evidenta si printr-o mica emblema. ;)

Pentru ca traim intr-o tara unde emblemele sunt la mare cautare :)) cel mai recent caz de care imi amintesc e @CristiALF, dar sunt sigur ca nu e singurul sau ultimul care a ramas fara. Votez "Nu".

Link către comentariu

Da man, dar pe alea de pe lateral mie nu mi le-au luat (inca!) :)) , sunt mai greu de observat.

 

Link către comentariu

Sfatul meu este sa nu le pui,mie mi-au jumulit intr-o noapte  emblemele de la x5 cu șurubelnița.

Link către comentariu

+1, si eu cred ca ar "da bine" sigla de pe fl ;)

Link către comentariu

Arata mai bine fara sigla acolo. Incarci aspectul lateral degeaba. In loc sa admiri liniile ei, ti se opreste privirea fix in sigla aia...

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Cel mai bine o sa ramana momentan fara alte sigle.

Cum peste o luna deja face 1 an, voi face si o "revizie" la trapa. Mereu am avut grija sa fie curate sinele si zonele de scurgere, dar va fi nevoie de lubrifiere si intretinere garnituri. Am gasit deja cod de pasta. 

2i8dngw.jpg

Poate pare o bataie de cap, insa si acum dupa ce am experimentat toate anotimpurile cu trapa, sunt multumit de alegere. Cu precadere faptul ca lumineaza un interior dominat de negru e un mare plus indiferent de anotimp.
Aerul cald statut din masina, se duce mult mai repede prin simpla deschidere. Filtreaza foarte bine lumina puternica a soarelui cand e trasa si acea perdeluta.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu stiu de ce zici ca-i bataie de cap....Eu unul nu o sa mai cumpar masina fara trapa, asta-i sigur. Il folosesc 7 luni pe an, pot sa zic zilnic (cand nu ploua :-) ), este un mare plus atat pentru confort psihic cat si fizic, chiar si asa ca-i panoramica doar cu numele, nu ca la un golf variant de exemplu, unde chiar ca ai panorama cerului :-)

Modificat de DDoc
Link către comentariu

Am zis ca poate pare (pt altii), nu pt mine de vreme ce sunt multumit.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am spalat masina mai temeinic dupa intoarcerea de la Praga, avea neaparat nevoie de curatenie interioara.
20170512_114535.jpg
20170512_114154.jpg

 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Te'am vazut in urma cu vreo jumatate de ora, cand faceai dreapta sub pod la Mihai Bravu, spre Piata Sudului. Nice ass! ;)

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!