Jump to content

Golf 7 R-line 1.4TSI ACT


The_Ego

Postare recomandată

Sedan, liftback, 200-240cp, ideal tot benzina..la brand nu am preferinta deosebita, cat de felul in care sa te face sa te simti.

E drept ca sunt mai tentat de ceva din seria de Gran coupe de la BMW, iar ca buget 35k pt 2021, pana in 100k km si cel mai probabil luat de afara. Depinde de ce se gaseste la acel moment cu un raport bun de calitate/pret. Plansa de bord de la B9.5 mi se pare mai prost integrata decat ce a facut bmw la G20, arata si mai ieftin dupa parerea mea.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Deci, next Audi? :)) 
La experienta cu A5, daca era un 2.0 TSI S tronic cred ca altfel stateau lucrurile (nu mai zic de un 3.0) :D 

LE: apoi am vazut ca ai postat despre BMW ca vrei.

Modificat de bubu182
Link către comentariu

Am condus a4 b8 2.0T quattro si imi place senzatia, insa nu e de mine interiorul de b9. Au ratat din punctul meu de vedere aici, mai ales ca la A3, A6 arata cu totul altfel din aceeasi generatie.

Oricum e topicul Golfului asa ca e bine sa nu divagam mai mult.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu zic ca exista foarte multe optiuni care bifeaza casutele mentionate de tine, chiar si in afara marcilor din DE. Arunca un ochi si vei fi surprins :) 

Link către comentariu

Da, insa nu prea sunt oferte asa multe plus suport de service reprezentanta si inafara...asa un Volvo S60 nu arata deloc rau. Mazda nu imi place ca motorizari. Urmatoarea masina tot cam 5-6 ani as vrea sa o tin.

Intre timp, am trecut si ITP-ul fara probleme, 62k km in 4 ani. 15.000km pe an timp in care motorul asta a fost fix ce trebuie ca raport de putere/consum, as zice putin peste jumate ca rulaj urban. Pot sa zic ca ma felicit ca am ales manuala, pt ca DSG7 DQ200 cel mai probabil ma baga in service mai des decat reviziile.

104100231_1354066211446185_6990773823144978449_n.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Bucura'te de cutie, ca pe viitor, daca vrei ceva mai puternic, nu mai ai de ales decat cutie automata

Link către comentariu
3 hours ago, The_Ego said:

sa un Volvo S60 nu arata deloc rau.

Daca ai zis ca vrei benzina, motoarele T5 si T6 sunt de mare angajament. In schimb cutia e cam lenesa, nu se compara cu dsg. Ahh, si daca esti fan gadgeturi pe masina, la fel ai face o alegere foarte buna.

Ce mi'a mai facut mie cu ochiul a fost noul 508, dar la momentul cand am cautat eu, nici nu am gasit sa fac test drive, plus ca mi'a fost un pic frica pt ca era prea nou modelul.

End of OT :)

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Mai in Offside de atat nici ca puteai sa-l „prinzi“.

Link către comentariu

Salutari! Te-am remarcat numai ca cred ca ai luat-o apoi prin pasaj.

Nu eram in offside pt ca era verde, nu eram oprit pe trecerea de pietoni.

Link către comentariu

Poza a fost facuta "in mers", deci la VAR s-a validat golul :))

Ma grabeam sa ajung acasa asa ca n am stat pe loc prea mult.

Inca arata fresh, like ;)

 

 

Link către comentariu

Inafara de condusul ocazional al A5ului mentionat mai sus, nu prea devreme. Doar daca este o ocazie de neratat. 

Cumva sunt curios de GTI mk8, la ce pret ar putea iesi. Nevoia reala de mai mult spatiu nu e sau de statut, cat de acei cp, nm si automata. 

 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Urmăresc de ceva timp topicul ăsta, fiind destul de mult de 'recuperat'. 

Foarte frumoasă mașina. Cum se descurcă 2 mode cyl? Ai avut ceva probleme cu el până acum ? Că sunt și eu în căutarea acestei motorizări, și sunt curios. 

Merci !

Link către comentariu

Multumesc frumos. Nu au fost probleme cu motorul de niciun fel, nici consum de ulei.

Trecerea de la 2 la 4 cilindrii si invers este aproape insesizabila. Uneori se poate auzi ca un click, cand e liniste si urmaresti asta. Se poate si accelera usor in 2 cilindri.

Masina o sa intre la vanzare prin iarna :D

Link către comentariu
  • 9 months later...

Masina deja nu mai este in posesia mea. Eu raman in grupul VAG si revin in cateva luni cu ce va veni.

Link către comentariu

Salut,

 

1. GTI

2. R

3. Audi S3

 

Which one? :) 

Link către comentariu

Pui si o poza pentru posteritate inainte sa inchidem topicul?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Va veni ceva in Navarra Blue. spacer.png
tot ce a mai ramas de la masina sunt rotile de iarna si arcurile stock sport :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!