Jump to content

1.4 TSI (TFSI)


rex
 Share

Postare recomandată

@WKj 210.000km/10 ani. Parca asta insemna lifetime.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noi suntem tara din prima coloana (cica nu avem "high level of dust" ca Egipt, Tunisia, etc 🙂 ). Teoretic 210k km, dar practic... Fiecare cum vrea; eu o schimb acum la 130k km si 7 ani (si consider ca am depasit, ar fi trebuit la 120k km sau 5-6 ani).

image.thumb.png.ffa42a2bd0bdd3b1f8b90e2d6e791d99.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

210k apare la diesel, deci teoreticul la 1.4 tsi e lifetime.

Asteptand sa-mi schimbe lichidul de frana  inr-o zi, am rugat un consilier de la reprezentanta sa verifice mai multe termene, inclusiv distributie, pentru 1.5 tsi.

Nu s-a schimbat nimic in recomandari de la lansarea motorului in privinta distributiei, tot lifetime. Daca va mai fi in posesia mea masina, pe la 6 ani o sa fac o verificare la curea.

Modificat de halamadrid
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lifetime la auto nu insemna pe viata omului  :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tinand cont ca scrie pe carte, durata medie de utilizare a auto este de 8 ani , cam aceasta ar trebui sa fie perioada de referinta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci lifetime= 8 ani.😄

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi credeți ca e Volvo în vremurile bune? 

Aia dădeau lifetime pe bune, la mașină... Cu oarecare limită... 1.000.000km... :)

5-6ani maxim dacă nu vreți sa va riscați... Daca ați călcat prin ceva și va simțiți norocoși mergeți pe "lifetime"... 

24 minutes ago, akon said:

Tinand cont ca scrie pe carte, durata medie de utilizare a auto este de 8 ani , cam aceasta ar trebui sa fie perioada de referinta.

Asta poate in Germanica... Unde mersul motorului e altul... :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Marconiusss
On 07.02.2024 at 9:11, eduardcosti a scris:

Buna ziua!am o Skoda 1.4 tsi caxa,care pompa de benzina scoate un sunet f deranjant la ralanti,in permanență,pare că baga benzina întrerupt nefiind în sarcină,daca calc accelerația dispare.am luat pompa noua aceeași problema doar că această face acest zgomot doar după ce se încălzește ,după un mers de 20 min.este că o trepidație.a întâlnit cineva aceasta problema?

Este zgomot cauzat de o conducta de benzina din plastic care vibreaza pe sasiu. Exista postari pe forumuri straine despre rezolvarea deranjului, parerea mea este ca nu merita, sunt multe de scos pentru a ajunge la acea conducta (+ ca trebuie captusita cu ceva, captuseala care de multe ori nu prea tine... solutia: kit furnizat de VW pentru aceasta problema, doua chestii de cauciuc).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor ! 

Vreau sa achizitionez un LEON 2015 si are ca si cod de motor CZC.

Parerile sunt impartite la capitolul distributie. 

Va rog este pe LANT sau CUREA?>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Curea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei1980
On 5/27/2024 at 9:56 AM, @Bucluc said:

Salutare tuturor ! 

Vreau sa achizitionez un LEON 2015 si are ca si cod de motor CZC.

Parerile sunt impartite la capitolul distributie. 

Va rog este pe LANT sau CUREA?>

Este pe curea!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!