Jump to content

Golf 6/Jetta - Codari/activari VCDS


mark21
 Share

Postare recomandată

Am activat pe faza scurta si am dezactivat DRL pe lampile dedicate din far ca stateau aprinse ambele, se pare ca nu poti seta sa mearga la un anumit procentaj mai redus, cel putin nu am gasit in Adaptation, desi spunea un coleg de forum ca se poate, dar se referea la Passat b6. Multumesc de ajutor Cristi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intreb cum ar arata cu DRL pe scurta + DRL dedicat, dar cu bec galben...ceva gen US :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu bec galben cred ca ar da mai ok, dar eu am leduri la drl si se vedea cam aiurea cu halogenele de pe faza scurta asa ca am dezactivat drl urile dedicate, oricum merita incercat ce zici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intreb cum ar arata cu DRL pe scurta + DRL dedicat, dar cu bec galben...ceva gen US :)

 

poate nu va ajuta cu nimic.... dar eu m-am saturat de leduri pe pozitii si am trecut la becuri galbene

post-30007-0-07166900-1386056825_thumb.j

post-30007-0-92843400-1386056834_thumb.j

post-30007-0-56276300-1386056844_thumb.j

post-30007-0-51230400-1386056853_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa ar arata cu DRL amber...Problema este ca nu am gasit niciunde becuri 1156 (cu piciorusele in linie) amber.

Se poate coda semnalizarea sa ramana aprinsa? Sa clipeasca doar cand dai semnal? :)

post-111406-0-74157400-1386072261_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa ar arata cu DRL amber...Problema este ca nu am gasit niciunde becuri 1156 (cu piciorusele in linie) amber.

Se poate coda semnalizarea sa ramana aprinsa? Sa clipeasca doar cand dai semnal? :)

 

la modelele voastre, cele care au BCM - nu mai exista optiunea asta - la cele cu centrala electrica, se rezolva din US style.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista si pe Golf ceva asemanator

 

M-ar tenta sa vad cum functioneaza, atat timp cat DRL-ul nu e prea suparator si semnalul e vizibil chiar si in soare puternic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta cu switchback este ce trebuie, dar nu cred ca gasesti pe cineva sa faca asa ceva...

Momentan am pus becuri amber pe DRL si arata interesant, mai ales cand semnalizez. Ramane sa ajung la un VagCom pentru teste cu DRL.

post-111406-0-67235000-1386450776_thumb.

post-111406-0-95378500-1386450793_thumb.

Modificat de I ffocus I
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Tocmai ce am reusit sa montez TPMS si esp off pe o jetta mk6. Am activat tpms ul destul de usor dar intampin probleme la esp. Ma poate ajuta careva? Am incercat si varianta in care am incarcat codarea pe ceva site si am obtinut o codare noua, dar nu functioneaza. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Jetta MK6 prin apasarea butonului nu vei dezactiva decat ASR.

post-104992-0-44476300-1387031676_thumb.

 

De ce vrei sa dezactivezi ESP-ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce? Buna intrebarea. Raspunsul e simplu: pentru ca uneori e mai bine sa mergi fara esp, mai ales ca e iarna. Asr ul cum trebuie codat pentru dezactivare daca esp ul nu se poate dezactiva?

Sent from my Lumia 925 using Tapatalk

Modificat de claudellus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie sa codezi nimic pentru ASR.

Tu cand apesi pe butonul de ESP pe care l-ai instalat, nu iti apare nimic pe BC?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are bc plusSent from my Lumia 925 using Tapatalk

Ideea e ca nicipe buton nu vad daca e activat sau nu asr/esp. Nu trebuia sa seaprinda galben macar butonul?Sent from my Lumia 925 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu tin minte cum e butonul, dar becul din bord stiu ca se aprinde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se dezactiveaza ASR ul (multi zic esp, dar e incorect, inclusiv eu ziceam asa la inceput) fara sa codezi nimic, daca ai legat corespunzator in modulul ABS si ai legat la plus, masa trebuie sa mearga


se aprinde un martor in bord (stanga)cand e dezactivat la cele fara BC+


dezactivarea ASR ului e buna cand e zapada mare, nisip , fiind in dificultate te lasa sa turezi motorul mai mult, cand e activat ASR ul si rotile pierd aderenta iti limiteaza turatia motorului si poti ramane blocat in zapada nisip etc

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate dezactiva si ESP , dar trebuie recodat modulul de ABS.

 

LA apasare lunga o sa se dezactiveze si ESP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marius ma ajuti te rig cu o codare a acestuia? Stiu sigur va montajul e facut corect, dar codarea din pacate nu. Mersi anticipat.

Sent from my Lumia 925 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu dupa ce am montat butonul nu a trebuit sa codez nimic pentru a functiona. Pur si simplu apas 2 sec pe buton si se aprinde martorul in bc. Nu am bc+ sa imi arate si mesajul.

La ce pin te-ai legat in modulul abs ? Cablajul este verificat ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de aurelmarius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!