Jump to content

Golf 6/Jetta - Codari/activari VCDS


mark21
 Share

Postare recomandată

Uuh, m-am luat cu altele si am uitat.

Pe site-ul care genereaza codurile e o poza cu esc-off.

Si chiar functioneaza :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totusi @prunaionutz de ce nu vrei sa pui o poza de pe masina ta ????

Sa inteleg ca ascunzi ceva ? 

Daca nu, arata oamenilor ca intradevar merge si pune poza reala de pe BC+ dupa codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e un user fake prunaionutz si vrea doar sa dea tepe oamenilor cinstiti !!!1

/sarcasm

PS: daca nu pui si un biletel cu data de azi si "pentru vwForum", eu nu te cred..

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mike, nu ma mai da de gol. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Stie cineva daca ar putea sa imi mearga functiile coming home si leaving home pe un golf 6 trendline model 2008 1.6 benzina? Daca da, ma poate ajuta cineva cu instalarea acestor functii, contra cost??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa-ti mearga doar CH si ala manual. Iti trebuie RLS pentru a fi full functional.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut, leaving home automat ar merge si daca inlocuiesc butonu de lumini cu unu cu auto + senzorul de lumini (presupun aftermarket) care am vazut ca sa mai vindeau la pachet pe aici pe forum?

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu! Ai nevoie de senzorul de lumini OEM cu tot cu oglinda, parbriz etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa mearga  doar CH  manual (fara sensor de lumina si ploaie) ce trebuie sa fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa dai un flash dupa ce ai scos cheia din contact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu! Ai nevoie de senzorul de lumini OEM cu tot cu oglinda, parbriz etc.

 

merge si fara inlocuirea parbrizului, dar e posibil sa nu se vada perfect, locul unde se lipeste rama de sustinere, pe parbriz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si asa si nu merge.Mentionez ca aceasta optiune nu imi apare in CB

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc @rave si @f l o r i n,

Pare cam multa bataie de cap pentru functia de leaving home, care mi-ar placea. Functia de coming home am folosit o la masina precedenta de 3 ori in 5 ani cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie activat din VCDS in primul rand...

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect - degeaba bifezi din BC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A reusit careva sa codeze in asa fel incat sa se aprinda si pozitiile de pe spate impreuna cu DRL-urile? Vreau atunci cand butonul de lumini este pe 0, sa am si luminile de pe spate aprinse, impreuna cu DRL-urile.

 

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate nu isi are locul aici, dar am vazut pe un forum din Germania ca se pot activa semnalele la 20-30% folosind 2 module, cate unul pentru fiecare far. La semnal se aprind maxim.

Un fel de US lights daca vreti, desi pe G6 nu exista asa ceva pe semnalizatoare nici in America.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Am facut un retrofit pentru mirror down, asta a presupus inlocuirea calculatorului de usa, pe care l-am cumparat de pe ebay.

 

Am inlocuit calculatorul, am codat cu VCDS cu valoarea care o aveam inainte ( am si recalculat valoarea care trebuie sa fie la coding ) dar acum de fiecare data cand deschid portiera dreapta, geamul se lasa in jos un centimetru, si apoi cand inchid portiera se inchide la loc ( la fel face si atunci cand descui portiera dreapta, si cand iau contactul )

 

Din ce stiu eu acesta este comportamentul pentru decapotabile sau masinile care au portiere fara rama de geam, deoarece geamul trebuie sa intre in plafon ca sa fie perfect inchis; dar eu nu am gasit in vcds nici o setare care sa imi permita sa dezactivez chestia asta.

 

Ca adaugare, desi nu cred ca are vreun fel de relevanta, calculatorul de usa a venit cu tot cu motor, dar eu am inlocuit doar calculatorul din usa; am pastrat motorul si mecanismul de pe masina mea.

 

Mersi mult pentru orice idei aveti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posteaza PN-ul calculatorului de usa care l-ai avut tu pe masina si cel cumparat.

 

ce coding ai acum ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inainte aveam 5K0959792, cel nou e 5K0959792A

 

Codingul actual e 374

 

Calculatorul nou a fost pe un scirocco, dar nu ar trebui sa conteze asta nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci, vb despre 1Q0959702H. Din cate vad eu, acesta este numai pentru Eos, Scirocco sau Golf 6 Cabrio.

 

Posibil ca functia de coborare a geamului sa nu o poti dezactiva din codare.... posteaza pop-up-ul care iti apare la codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU se poate dezactiva din codare, insemna ca ii trebuie alt calculator de la o masina normala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!