Jump to content

Bora 1.6 Rus


MajeStik

Postare recomandată

Va inteleg si pe voi, stiind cum sunt atent la latura estetica la Bora, Skoda fiind insa de munca, la mine, nu vreau decat sa fie practica, si atat :)

Link către comentariu

Astazi am schimbat racordul flexibil care era varza...Sunetul era foarte urat. Mai am de umblat putin la evacuare, trebuie sa vad ce fac cu carcasa catalizatorului, fiind goala se aude un fluierat in accelerare si decelerare si probabil si toba finala trebuie schimbata, inca e originala :))

12596319_958458854223731_1717138150_n.jpg

12650253_958458837557066_55704330_n.jpg

Modificat de MajeStik
Link către comentariu

fiecare cu ce-l doare:

varianta cu butoane de Polo 6R pe clima de mk4. De pe la englezi luata. Mici ajustari necesare, insa rezultatul imi place mai mult.

ontopic - te superi daca-ti spun ca-s urate rau capacele? mai bine fara decat cu astea...

butoane polo 6r.jpg

Link către comentariu

La ce capace te referi ? La butoanele de AC sau la roti ? Nu ma supar, fiecare are gusturile lui :) Ce ajustari a trebuit sa faci ?

Link către comentariu

Capacele de la roti sunt naspa... Scuze, acum am recitit, si e intr-adevat ambiguu postul meu.

Butoanele de la clima trebuie se pare ajustate oleaca in diametru - nimic major, sau care sa arate aiurea. Poza este de pe ukmkiv's

Link către comentariu

Legat de capacele de la roti, mie personal mi-au placut cel mai mult in comparatie cu ce vad pe strada in fiecare zi. Le-am vazut foarte rar, cred ca la 3 masini pana acum si mi-a placut cum le sta si lor :D

Link către comentariu

Am si eu o nelamurire legata de jante si anvelope. Stiu ca la mine, pentru 16" imi trebuie 205/55 R16. Cineva mi-a recomandat sa pun 215/55 R16 ca imi protejaza mai bine janta. Este adevarat ? Este recomandat ? Sau sau sa merg pe 205 ?

Modificat de MajeStik
Link către comentariu

Si legat de marca anvelopelor, pe ce sa merg ? Firestone/Bridgestone (am vazut ca sunt la fel), Pirelli, Continental sau Hankook ?

Link către comentariu

Au venit incaltarile ! Am mers pe Pirelli, la pretul acesta am gasit cel mai bun coeficient de aderenta / consum.

12713915_964511866951763_1413572698_n.th12699219_964515283618088_47894976_o.thum

 

Si inca 2 poze dupa o curatenie generala :D

IMG_0555.jpg

IMG_0554.jpg

Link către comentariu

Cum am mai spus, frumos interiorul.Cred ca ar merge totusi niste scaune recaro sau sportline.Cotiera nu ai?Presupun ca urmeaza sa pui rotile de vara.Bafta la viitoare modificari.

Link către comentariu

@DClaudiu 302 lei bucata, noi cu garantie 3 ani, fabricatie dec.2015.

@ionutMK4  Multumesc ! Scaunele raman asa momentan pt ca husele au costat o galagie de bani si chiar imi plac. Urmeaza si cotiera. Cu rotile de vara sunt in dubii daca sa le pun acum sau sa mai astept, am vazut ca inca mai scade temperatura aproape de 0 grade noaptea asa ca nu m-as risca sa merg cu anvelope de vara.

Link către comentariu

Avem acelasi schimbator si butoane AC,ai rezolvat problema intensitatii la cel din mijloc?

Link către comentariu

Daca vreti sa scapati de schimbator sau butoane, le iau eu:D.Acelasi model o sa imi pun si eu.

Link către comentariu

Nu vrem sa scapam de ele :D cel putin eu nu, schimbatorul e nou, la fel si butoanele, nu vad de ce le-as schimba :))

Link către comentariu

Am vazut pe aici (nu mai stiu cine a postat)la butonul din mijloc l a dat cu vopsea rosie pe interior .

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!