Jump to content

Bora 1.6 Rus


MajeStik

Postare recomandată

Sigur nu ai facut ceva bine, si eu il am de vreo 3 luni cred si e ca la inceput,straluceste si nici nu l-am simtit lipicios vreodata.

Link către comentariu

nu ai vopsit bine.

intr-adevar vopel nu tine o viata dar nici cum spui tu.

eu am vopsit de 2 ori la mine...e solutie temporara pt ca in timp se va duce.

niciodata nu mi-a ramas negru pe palme.

Link către comentariu

Uite aici postul cu toti pasii: 

Spune-mi te rog ce nu am facut corect.

Link către comentariu

din descriere, pasii sunt corecti.

eu am degresat cu spirt si am folosit uscator de par pt a usura uscarea.

ai agitat bine flacoanele?

Link către comentariu

Da, le-am agitat destul de bine de fiecare data inainte de aplicare. Ma gandesc ca poate am nimerit eu un flacon prost/expirat sau stiu eu...Le-am luat asta iarna pe gerurile alea, ma gandesc sa nu fi fost inghetate inainte sa ajunga la mine. Am patit cu multe solutii care dupa ce au inghetat si s-au dezghetat si-au pierdut proprietatile.

Link către comentariu

Salut , poti sa-mi spui si mie de unde ai luat capota ? sau cum as putea sa o modific pe a mea , dar as dorii sa nu am spatiu ala gol , sa nu ramana deloc , sa fie dreapta in fata .

Link către comentariu

Nu am schimbat capota, doar grila si daca nu mai are emblema, ramane acel spatiu gol. Am un capacel pentru a il astupa dar nu am apucat sa il vopsesc.

Link către comentariu

Pot gasii noua sau de pe la dezmembrari :D , grila ce insemna doar partea aia mica din fata , sau ? :(

Link către comentariu

Iti iei noua, nu cred ca are rost sa te complici sa cauti la dezmembrari. Da, doar partea unde vine emblema in fata.

Link către comentariu

ok multumesc , am gasit deja ceva chiar la pretu recmandat de tine 100 lei . Am vazut ca vine si cu suport de umplere spatiu gol.

o pot monta acasa singur ? :D:))

Modificat de AndreiAnd27
Link către comentariu

Ce parere aveti de colantarea interioara ? Ma refer la fetele de usi, torpedo,plasticele de sub volan, cele de la consola si de la frana de mana. Fetele de usi nu vreau sa le fac pana sus, sa ramana partea aceea texturata la fel cum este si pe bord de la torpedo in sus. Oare gasesc un autocolant cu o textura asemanatoare ? Sau o arata bine cu negru mat ?

Vreau sa fac modificarea asta pentru a readuce putin la viata aspectul. Fetele de usi par putin imbatranite, ca sa le pastrez destul de "fresh" trebuie sa le dau cu solutii gen silicon, care in soare se vad nasol. Astept pareri de la cei care au experienta cu colantarea. Ma gandesc sa imi cumpar o suflanta ca sa pot face toata treaba eu.

Link către comentariu

Decat colantare,mai bine plastidip negru mat,da mai bine,nu se "coace" la soare, lasa textura cauciucata si daca gresesti nu e sfarsitul lumii,se da jos usor si fara consecinte,pe cand folia...

Eu personal am incercat sa evit colantarea si la putinele elemente ce le am,dar nu am avut de ales,deoarece am vrut textura (nu doar vizuala dar si la atingere) de aluminiu ceea ce nu iti poate oferi un spray.

Hint : rosu+negru partea superioara a bordului doar:

Spoiler

90_zpsb707e609.jpg

 

Modificat de cxr2test
d["-"]b
Link către comentariu

doina-royal-jelly-emulsion3.jpg

Foloseste cu incredere! Gasesti la farmacii, Penny, Carrefour. Da un aspect placut, mat, plasticelor si miroase si frumos. :))

Link către comentariu

Am mai incercat sa fac cu PlastiDIP, cred ca este mai vulnerabil decat o folie la zgarieturi. PlastiDIP e mai scump decat folia, eu am dat 100 de lei pe un tub. Mai astept pareri.

@ADiBHN eu vreau sa scap de zgarieturile pe care le am acum, cu solutii doar le fac mai putin vizibile pe scurte perioade de timp.

Link către comentariu

Atunci cel mai elegant ar fi sa schimbi piesele respective. Si eu trebuie sa imi schimb torpedoul care e varza. Autocolantul nu cred ca o sa reziste.

Link către comentariu
26 minute în urmă, ADiBHN a scris:

doina-royal-jelly-emulsion3.jpg

Foloseste cu incredere! Gasesti la farmacii, Penny, Carrefour. Da un aspect placut, mat, plasticelor si miroase si frumos. :))

Am dat de doua ori cu asta si nu prea place comparat cu ceva de la mafra cu 3 in 1 parca ii zicea...parere personala.

Link către comentariu

Eu nu am folosit altceva pentru ca nu sunt adeptul. Cu Doina am vrut doar sa testez ce am vazut aici pe forum. :)) De obicei sterg bordul cu o carpa uscata si la revedere. 

Totusi mi-a placut cum a iesit dupa ce l-am smotruit cu solutia minune. :))

Link către comentariu

Sa schimb piesele respective cu ce ? Cu altele SH probabil in aceiasi stare ? Noi nu cred ca gasesc pe undeva. Am mai vazut torpedo colantat, doar ca era cu carbon si nu imi place. Eu vreau sa fac negru mat cu mici insertii de carbon pe unde ar da bine.

Link către comentariu

Ai zis ca ai folosit Plastidip.

Nu ai fost multumit de el? Ma gandeam ca as putea face macar capacul la torpedo.

Link către comentariu

L-am folosit prima data pe manere, nu a fost bun pentru ca la un momendat din cauza frecarii cu mana se farama si se ia. L-am mai folosit pentru plasticul de la schimbator, acolo este ok pentru ca nu prea se interactioneaza cu suprafata aia si nu prea are ce sa pateasca. Am mai incercat la plasticul dintre volan si ceasuri insa nu mi-a placut efectul, l-am dat jos si apoi am vopsit negru mat.

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!