Jump to content

Seat Leon Xperience


vdragos

Postare recomandată

Este pentru ca anvelopele din echiparea de fabrica nu sunt tocmai silentioase. :) 

Buna alegere a culorii jantelor de iarna:icon_thumright:.

Link către comentariu

Actually cauciucurile de iarna Michelin cu nivel de zgomot 68 de Db sunt si ele usor iesite din comun :)

Gunmetal rulz!

Link către comentariu

@vdragos: ca si zgomot la rulare intotdeauna cred ca cele de iarna sunt mai ok, pentru ca sunt mai "soft" ca si compozitie.

68DB am si eu la Wintersport 4D-urile mele si sunt foarte silentioase

Imi plac jantele tale de iarna, good choice 

Link către comentariu

Well - media de zgomot la cauciucurile din gama de sus era anul trecut binisor peste 70 de db - astea mi-au sarit in ochi cu 68 (desi pe alt forum am avut o polemica cu un coleg care sustinea ca zgomotul masurat in afara nu prea conteaza). Cit priveste culoarea, a fost o alegere fericita dat fiind specificul jantelor de Xp - astea sunt de Audi A3 si singurul mismatch este ET-ul de 43 fata de 42 in COC. In rest, CB - ul este de VAG deci nu necesita inele de centrare, prezoanele sunt ale masinii (cele din pachet erau identice), doar protectii de prezoane mi-au trebuit (gaurile din jantele de iarna fiind mai mici, riscam sa nu pot scoate protectiile originale dar am luat de pe olx un set cu capace mai mici cu 20 de lei). Noroc curat, mai ales ca si pretul a fost decent (pina in 2000 de lei toate 4 jantele cu tot cu transport).

Link către comentariu
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Hai sa mai ridicam praful un pic pe aici ... a venit primavara, nimic nou de raportat, ma straduiesc de vreo doua saptamani sa verific antigelul si uleiul si nu reusesc ...(la Touran le-am gasit pe amindoua un pic scazute cu ocazia schimbului de roti).

Si citeva poze noi (calitate execrabila, facute cu BlackBerry):

 

IMG_20170401_194233 mic.jpg

IMG_20170401_194300 mic.jpg

Modificat de vdragos
Link către comentariu

Degeaba, frumoasa foc!

le @vdragos tot timpul cocosul vecinului "da mai bine" :))

Modificat de ToniM
le
Link către comentariu

@vdragos: asa cum spuneam si cu alta ocazie, best Seat ever, din punctul meu de vedere :cool:

Merita ceva drumuri, soare, poze, vezi ca imediat infloreste rapita, iese de un cadru in contrast, d'astea, de sezon :P 

Spor la km.

Link către comentariu

@75NOR: venind de la cea mai cool Skoda de pe forum, e un compliment apreciat :)) ia gindeste-te ce mishto ar fi fost un XP cu 2.0 TSI de 280 de cai ...

Link către comentariu

XP 2.0 TSI de 280 CP nu se poate, dar XP 1.8 TSI Stage 3 IS20/IS38 se poate ! :icon_rendeer:

Link către comentariu
51 minutes ago, vdragos said:

@75NOR: venind de la cea mai cool Skoda de pe forum, e un compliment apreciat :)) ia gindeste-te ce mishto ar fi fost un XP cu 2.0 TSI de 280 de cai ...

Ha, ha, mersi fain, apreciez :beerchug:

Puteai opta pentru un Cupra ST exact de 280 cai si tot atat te costa :) ....doar ca nu era 4x4. Off, viata e plina de compromisuri :) 

Link către comentariu

Pai da, cu IS38 nu este, intr-adevar ! :))

Am citit ca aceste modificari de turbo sunt la fix dpdv mecanic, prindere, etc. Ca si fiabilitate...nu stiu. Cred ca IS20 este destul de safe,

 

Link către comentariu
9 minutes ago, 75NOR said:

Ha, ha, mersi fain, apreciez :beerchug:

Puteai opta pentru un Cupra ST exact de 280 cai si tot atat te costa :) ....doar ca nu era 4x4. Off, viata e plina de compromisuri :) 

ST 280 4x4 nu exista din pacate, din fericire exista ST300 4x4, deci viata nu e chiar plina de compromisuri :)

Link către comentariu

@saibot: da domnule, dar ala mentionat de tine nu costa cat un XP 1.8 cu de toate, ci probabil cu vreo 25% in plus :) 

Link către comentariu

Nici nu se vrea comparata cu 1.8TSI...cum zicea si colegu @vdragos "Nu e acelasi lucru"

Cat despre garda...Nu am auzit posesorii de Cupra sa se planga ca masina e prea joasa ;) 

Link către comentariu

Well, noi mai culegem brinduse in padure la Busteni, nu cred ca poate intra o Cupra acolo ... si cu XP - ul intru mai cu fereala.

Modificat de vdragos
Link către comentariu

Dc zici tu :))  Ma opresc aici cu OFF.T. Sa va bucurati de masini, indiferent de tractiune si marca 

20160814_135902.jpg

Modificat de saibot
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Revin pe topic cu citeva poze cu masina in mediul ei :) (usor nespalata dar se accepta):

 

20170420_124216.jpg

20170420_124229.jpg

20170420_124159.jpg

20170420_124237.jpg

In recenta (scurta) vacanta, Waze a mers flawless:

IMG_20170420_120946.jpg

Si o mica modificare care aduce cel putin 10 - 15 cai putere :)) :

20170422_162115.jpg

20170422_162538.jpg

Link către comentariu

Eu zic ca unei astfel de masini nu ii sta bine daca nu e putin murdara :P

Drumuri bune ;)

Link către comentariu

@vdragos: faine pozele, faina masina, faine jantele :) 

Ai activat ceva video in motion pentru Waze in timpul mersului ?

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!