Jump to content

App-Connect si VW Car-Net


hiro
 Share

Postare recomandată

On 2/10/2023 at 3:32 PM, BeciAcustic said:

MIB-ul masinii nu are legatura, toata treaba o face telefonul. Ai mai jos configuratia la tot:

Screenshot_20230210_153117_Android Auto.jpg

Văd că pentru Fermata nu ți-ai actualizat aplicația. In prezent este disponibilă 1.9.0 (ar fi fain să o facă să meargă și in split screen).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@yanq cat inca functioneaza perfect asa inca nu ii fac update. Am patit in trecut sa faca probleme cu ultima versiune.

App de fermata, are cineva un fisier mp3u cu posturile tv online? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut!!!!!! Eu ce unitate unitate am la WV? Îl pot patch-ui pentru a folosii app-connect?

IMG_20230318_112416882.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , ti-am scris in privat , te pot ajuta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marius Malcovici

Salutare,mă poate ajuta cineva cu activare App Connect?Daca da,cat mă costă? Menționez că sunt din București.

Mulțumesc.IMG-20230325-WA0003.thumb.jpg.69bd7e505a98badda528c2ce3350e887.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Marius Malcovici

Aici nu este arie de prestări servicii. Pentru asta fie întrebi în aria de service-uri din Bucureşti

Fie consulţi aria de prestări servicii dacă doreşti să apelezi la unul dintre colegii noştrii care se ocupă de aşa ceva

https://vwforum.ro/forum/57-prestari-servicii-oferte-extinse/

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va salut!

Poate ma ajuta cineva cu o informatie: de cateva zile, indicatiile vocale de pe android auto se aud foarte incet 

si nu ma pricep cum sa le dau mai tare - nu se mai intelege mare lucru.

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand iti vorbeste, da mai tare volumul la radio

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc, am. incercat dar nu vrea... se da muzica mai tare dar nu waze. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta suna a bug de android.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

28 minutes ago, cascadoru said:

multumesc, am. incercat dar nu vrea... se da muzica mai tare dar nu waze. 

Da un restart la telefon si la Mib

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mareste volumul din telefon atunci cand "vorbeste" Waze sau Google Maps.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16 hours ago, F l o r i n said:

Cand iti vorbeste, da mai tare volumul la radio

Cica nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stima! am dezinstalat si reinstalat alta versiune de AA, ceva din 05Aprilie....este ok acum. 

Va multumesc ptr ca m ati luminat. 

Saptamana Mare linistita! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

atasez pozele făcute displayului media. Se poate update/ activa ceva (VW T-Cross 2019)? Mulțumesc.

IMG_1589.jpeg

IMG_1590.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutari, vreo sansa sa pot updata la android car cu aceasta varianta? Mentionez ca e un golf 7 1.6 tdi 2015

IMG_20230509_203915.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Deruleaza mai jos si fa poza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am inteles suporta doar mib 1. Cum pot sa fac update? trebuie sa schimb toata unitatea? daca da are cineva sugestii de unde as putea sa cumpar? Pe mine ma intereseaza foarte mult sa am waze. Mai mult de asta vreau.

IMG_20230509_231414.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Da, se înlocuiește unitatea cu una MIB2. La acesta trebuie facut component protection, activarile necesare, codari, etc. Gasesti la dezmembrari, olx, etc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut. 

Ma chinui de 2 zile sa restabilesc AA pe masina si nu reusesc.

Am atasat doua poze ptr exemplificare : se conecteaza dar zice ca este off line....fara conexiune.

Cateodata merge foarte slab ( zice ca are conexiune slaba pana o pierde de tot).

Sa fie de la APP Conect? Toate permisiunile sunt on, locatie, bluetooth, wireless - on.

Am si adaptor wireless - nici pe asta nu functioneaza, nici pe cablu. Pana acum 2 zile a functionat ok.

Am reinstalat cred ca de 5 ori android auto...degeaba.

Multumesc.

2.jpeg

1.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 2/10/2023 at 5:42 PM, z e n i t h said:

Eu am 4.91.0.2 si cand deschid Waze da mesajul "Waze dashboard support coming soon"

Probabil va functiona la urmatorul update

In sfarsit am primit si eu update-ul Coolwalk la Waze (4.94.0.3)

Interfata noua arata muult mai bine decat cea veche

20230601_120558.jpg

20230601_120638.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,

 

Desi este posibil ca aceasta intrebare sa fi fost deja pusa, as vrea sa va cer ajutorul cu o mica problema.

 

As dori sa stiu daca la VW Jetta din 2016 se poate activa App connect si Android auto. 

 

Am gasit pe emag un card SD pentru activarea app connect, vreau sa stiu daca este compabitil cu sistemul masinii.

 

Multumesc!

WhatsApp Image 2023-06-06 at 12.40.45.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună ziua! Vă rog să mă ajutați cu următoarea problemă: am un vw Polo, model 2018, an fabricație 2021. As dori activarea app connect, dar cei de la reprezentanță mi-au spus că nu se poate instala. Mesajul de a lua legatura cu distribuitorul pt activare se afișează doar cand apas butonul de app. Înțeleg ca ar trebui sa existe iconița pe ecran...Mulțumesc!Screenshot_20230612_190106_Gallery.thumb.jpg.acde6dd1a0f3fefaa16f2bdb6b7741dd.jpgScreenshot_20230612_190220_Gallery.thumb.jpg.98a8687bedfe6ce86f56c705d9aa7fcd.jpg

Modificat de Cri11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am instalat recent o unitate media Delphi 3Q0035840A din DE de la un magazin de piese auto (sh) pe un Golf 7.5
Are activ si functional app connect, functioneaza radio, media, nu apare a ertizare componnent protection pe ecran insa nu imi preia datele masinii: vehicle status, driving data setari clima sau alte funtii auto si nici think blue.

In schimb meniul sport e activ in sectiunea CAR si afiseaza dinamic G-ul si turbo. Nu afiseaza totusi temperatura si nivelul de ulei


Daca intru in service mode al unitatii nu imi apare nici sectiunea cu swap codes in meniu…


Are cineva idee cum se poate configura unitatea sa preia si parametrii de stare/setari ale masinii?

 

Sellerul imi spune sa merg la vw pt “upload the data”…

 

Ps: am si un obd11 dar nu am identificat ce ar fi de activat/codat.

merci

IMG_0871.jpeg

IMG_0873.jpeg

IMG_0874.jpeg

IMG_0872.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand am facut si eu aceeasi schimbare (anul trecut) am cumparat unitatea online (apropos: cat ai dat pe unitate? Anul trecut eu am gasit la 1400 lei unitatea+ecran). Cel care mi-a montat-o a copiat codarile unitatii vechi si le-a scris pe unitatea noua astfel incat sa imi preia comenzile de clima, afisaj masina, etc. Copierea a facut-o cu VCSD, deci nu cred ca merge cu OBD11 (aveam si eu si a zis ca "sa ma joc eu cu OBD11, ca el foloseste ce stie ca e ok" 🙂

 

Altfel ar trebui sa intri in codari cu OBD11 si sa iti codezi fiecare functie care iti lipseste in parte. Sper ca mai ai unitatea media veche ca sa poti copia de pe ea codarile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!