Jump to content

App-Connect si VW Car-Net

hiro
 Share

Recommended Posts

Eu am folosit alt site, dar tutorialul este acelasi. Solutii pentru axtivare android auto, car play, exista si pentru celelate unitati (tehnisat, harman). Site-ul mibsolution.one are o baza de date impresionanta cu patch-uri. 

Salutare la toata lumea! Am posibilitatea sa imi dau seama daca unitatea mea este patch-uita?

Atasez si o fotografie cu versiunea. Mulumesc

20220222_145816.jpg

Nu cred ca poti sa iti dainsema din meniul ala. Procedura de patch nu este foarte complicata. As vrea sa o postez dar nu am timp sa elaborez o decrirere amanuntita. Eu m-am folosit de prietenul google translate. 

Unitatea ta este delphi. Daca ai minime cunostinte o poti face si singur

Eu am urmat aceasta procedura si am reusit activarea Android auto. Fisierele de patch le-am descarcat de pe mibsolution.one (user: guest, pw: guest). Fisierul *. fec a fost generat cu ajutorul utilitarului MIB2 Delphi FEC Generator by XTR3M3. 

Recomand folosirea script-urilor. 

https://www.golfmk7.com/forums/index.php?threads/how-to-patch-mib2-mst2-delphi-headunit-mst2_vw_xxxxxd-patch-fec-swap-cid-cp-android-auto-carplay-and-many-more.391741/

Salut. Ma poti ajuta cu un filmulet? Sunt nou posesor de vw 

Edited by Bebeee
Fara quote la postul anterior!

• 2 months later...
raresh19

Salutare, pentru un golf VII dacă primesc mesajul “Puteti activa functia prin intermediul unei chei de activare. Adresati-va distribuitorului dumneavoastra” e cineva prin Bucuresti care ne-ar putea ajuta cu activarea de Android Auto și CarPlay?

Am înțeles ca trebuie și un cablu ethernet ce nu am, am un VCDS cu care nu m-am mai jucat de ceva timp 20.4.2 se poate activa și doar cu acesta? 1000-1300 lei pentru activarea unei funcții ce e acolo mi se pare cam mult…

multumesc!

Salut, nu ai ce face, acea cheie este pe bani (sa o activezi).

Gasesti cu max.500 lei (chiar 400 lei, aici la Bucuresti), nu da mai mult. 

Este un pret rezonabil. Multi am activat cu dublul sumei (mai demult, ce e drept).

Deci da, merita.

Succes!

br19val
14 hours ago, raresh19 said:

Salutare, pentru un golf VII dacă primesc mesajul “Puteti activa functia prin intermediul unei chei de activare. Adresati-va distribuitorului dumneavoastra” e cineva prin Bucuresti care ne-ar putea ajuta cu activarea de Android Auto și CarPlay?

Am înțeles ca trebuie și un cablu ethernet ce nu am, am un VCDS cu care nu m-am mai jucat de ceva timp 20.4.2 se poate activa și doar cu acesta? 1000-1300 lei pentru activarea unei funcții ce e acolo mi se pare cam mult…

multumesc!

Trimite-mi in privat versiunea de soft , te pot ajuta 

• 2 weeks later...
sinner-ul

Bună ziua, oare pe modelul meu merge activat app Connect? 

rsz_120220530_165423.jpg

Dorin S.

@sinner-ulDoar la reprezentanta.

• 4 weeks later...
Xman_ghio

Salut!

La un Touran 2017 care are un MIB: 3Q0035819B , hardware 710 si software 0753 se poate activa App Connect? In meniu nu apare mesajul ala cu "necesita cheie de activare". Se poate activa sau trebuie inlocuita unitatea fizic 😞

Multumesc!

Dorin S.

@Xman_ghio Trebuie sa schimbi unitatea din torpedou, display si port USB + cablaj.

Daca te intereseaza scrie-mi un PM. Am unitati diverse pentru retrofit.