Jump to content

App-Connect si VW Car-Net


hiro
 Share

Postare recomandată

Salutare!

Puteti sa-mi spuneti va rog daca e posibil sa am Android Auto wireless pe un Golf VII (Iulie 2014). Mai jos poza cu system information20210908_143055.thumb.jpg.76f0452f7928fda5ebdd8c2fb5dd0ce7.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, AndreiVVWW said:

wireless pe un Golf VII (Iulie 2014)

nu. nu stie de AA wireless. Nici de AA nu stie, e un MIB 1. Daca vrei sa ai android auto....wire... schimbi unitatea si montezi un MIB 2. Pt wireless, dupa ce schimbi MIB, exista module dedicate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@F l o r i n, eu am pe O3FL android auto pe fir. Ce modul exista pentru wireless? Ceva detalii? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-i o cautare pe Google. O sa gasesti module dedicate. Daca nu gasesti, iti caut eu mai tarziu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refeream la ceva sigur, macar din auzite sa functioneze ca asa China e plina.....

Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ziua

subiectul ma interesează si pe mine.de ceva timp incerc sa gasesc ceva compatibil pe Android sa se conecteze fara cablu. Singurul produs fiabil pare a fi- AAWireless - Pret 100 usd . Livrarea prin ianuarie.... Daca cunoasteti alte produse astept un mesaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de pont, am intrat si eu pentru AAwireless dar zice livrare ianuarie 2022.... 

Asteptam si alte sugestii, eventual din Romania ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua , va rog daca poate cineva sa ma ajute sa-mi spuneti ce Navigatie este mai buna pt un Golf 7 din 2015 . As dori sa am Bluetooth si Navigatie pe un ecran IPS . Nu mai vad bine de aproape decat cu ochelari si pe telefon imi este greu sa urmaresc navigatia . De aceea as dori sa pun o navigatie mai mare pe 10'  care sa fie compatibibila cu Golf 7 si cu Iphonu-l meu . Va multumesc anticipat .

Photo 11.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe 10 inch, doar daca iti cauti ceva aftermarket.

Altfel, poti merge pe varianta originala, unitate MIB 2.5 cu display de 9.2 inch. E cel mai mare display oem care il poti monta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am comandat si eu "jucaia" din primul link postat de @F l o r i n. Din ce am vazut in review-uri lumea e multumita de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. AA Wireless. 100 $ (85 +15). Livrare estimata Ian 2022.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am comandat si eu in august cu termen de livrare tot ianuarie 2022. slaba sanse sa se tina de cuvant, am citit pe forumuri ca inca asteapta expedierea cei din iunie,,, Deci prea curand nu cred ca o sa intram in posesie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. Am media player din pozele atașate și as vrea sa știu ce pot activa pe el

20211014_055706.jpg

20211014_055637.jpg

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă vreau sa fac oglindire telefonului ar trebui sa schimb unitatea?

 

Merci de răspuns 

Modificat de Bebeee
Fara quote la postul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da. la LG deocamdata nu exista solutie, in afara reprezentantei....posibil nici acolo, sa nu poate, prin achizitionarea de cod activare....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut! Am și eu o problema la un b8, și anume, nu imi merge nici un usb, nici cel din cotiera nici cel din fata. E posibil sa fie arse amândouă? Pot verifica cumva? E vreo codare? Am încercat și stick și telefon și degeaba…  

cineva din arges care m.ar putea ajuta și cu o verificare?

 

5D088934-9E7B-4371-98D0-0DE90312C121.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Salutare.

 

As putea activa android auto wireless? 

20211213_095208.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu. Dar iti poti cumpara modul si il conectezi in mufa usb a masinii... dupa care o sa ai wireless AA ul, daca acum il ai by wire

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles.. totusi de ce cand ma conectez prin BT la masina primesc mesajul de mai jos? Cumva, prin BT, vede android auto?

 

Screenshot_20211215-173927_One UI Home.jpg

 

O alta intrebare e referitoare la carduri.. nu citeste microsd bagate in adaptor sd? Am un microsd cu adaptor mare la SD de 64gb.. i am downloadat hartile noi de pe siteul VW si nu reusesc sa fac update ul...

 

 

card_de_memorie_kingston_microsd_canvas_select_plus_32gb_class_10_adaptor-1.jpg

Modificat de Danny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!