Jump to content

Jante Golf 6


jupanu
 Share

Postare recomandată

Da, americanii, unde sunt si ieftine. Unde ai gasit astea in Romania si la ce pret?

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu au o pasiune, dar sunt foarte ieftine la ei. Vorbim de oameni care sunt obisnuiti cu preturi de BBS, OZ etc si care au dat peste Rotiform, VMR si Fifteen52 care dau setul la jumatate de pret fata un set de CH-uri... (cele normale, cele forjate sau modulare sunt extrem de scumpe)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe langa asta arata si bine.

Din pacate la noi alternativele ieftine la OZ, BBS au un design nu tocmai spectaculos. 

 

L.E.: De aci se pot lua VMR-uri. Sunt cu cel putin 100euro mai putin per janta decat BBS CH cu aceeasi dimensiune.

Cu transport se mai reduce, dar sunt de luat in calcul.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine e sa mergi pe modele oem. Ai garantia calitatii dar in acelasi timp este mai greu sa dai chix cu designul. :blah:

post-47000-0-05254500-1369932160_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

True story. Eu de aceea revin la oem :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la ce anume? eu tocmai ce am trecut la rotors-urile alea de mai sus:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu vrei sa treci de la BBS-uri la Ronal, Borbet sau alte no-name-uri (comparativ cu BBS) OEM care sunt calitativ egal cu VMR, Rotiform, Z-Performance etc dar mai urate... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu cred ca jantele aftermarket respecta normele de sguranta pe care le impun producatorii si in plus, chestia cu "uratenia" este pur subiectiva si tine de individ. Asa ca hai sa ramanem impersonali si sa aducem niste argumente pertinente  afirmatiilor noastre. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calitativ nu cred sa fie egale cu vmr, rotiform. 

Tocmai ca cele oem sunt printre cele mai rezistente. Oricum cele aftermarket iti ofera clar o paleta mult mai mare de unde sa alegi si unele chiar arata bine, sunt mai usoare.

 

M-am plictisit de design-ul bbs-urilor si de faptul ca au acea buza, centrul plin si spitele destul de mici. 

 

Nu stiu la ce o sa trec. E posibil sa fie o schimbare in curand sau in 2014, ramane de vazut :D.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu cred ca jantele aftermarket respecta normele de sguranta pe care le impun producatorii si in plus, chestia cu "uratenia" este pur subiectiva si tine de individ. Asa ca hai sa ramanem impersonali si sa aducem niste argumente pertinente  afirmatiilor noastre. :icon_thumleft:

Vorbeam cu Ego, sorry, tu te-ai nimerit din greseala intre noi :)

 

Calitativ nu cred sa fie egale cu vmr, rotiform. 

Tocmai ca cele oem sunt printre cele mai rezistente. Oricum cele aftermarket iti ofera clar o paleta mult mai mare de unde sa alegi si unele chiar arata bine, sunt mai usoare.

 

M-am plictisit de design-ul bbs-urilor si de faptul ca au acea buza, centrul plin si spitele destul de mici. 

 

Nu stiu la ce o sa trec. E posibil sa fie o schimbare in curand sau in 2014, ramane de vazut :D.

 

Toata lumea stramba din nas cand vede o janta Ronal, prima impresie este"Meh, jante ieftine si urate." fara sa realizeze ca Ronal face foarte multe jante OEM, dar prima impresie la OEM este "Jante de calitate nene." De ce toata lumea vede jantele OEM facute de BBS ca fiind de calitate, si jantele BBS fiind de calitate superioara dar jantele OEM Borbet fiind tot de calitate, dar culmea, jantele Borbet sunt ieftine si proaste... Cam toate, exveptand turcismele extrem de ieftine si jantele forjate extrem de scumpe, sunt cam la acelasi nivel de calitate, toate se stramba la fel...

 

Ti-am mai zis si ma repet pana schimbi jantele, nu pune Goal :p sunt mult, mult prea simple pentru masina ta si pentru jantele pe care le inlocuiesc. Sunt si alte modele de jante care par mai mari decat sunt, nu doar cele in 5 spite. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum, mai in gluma ma in serios, si respectand tema topicului, omul a intrebat de jante aftermarket iar o concluzie ar putea fi ca cel mai bine gaseste un set de jante oem care sa fie pe gustul sau.  :icon_idea:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seattle-urile erau Ronal, dar daca nu aveau cod oem cu siguranta valorau mult mai putin. Brand-ul vinde si in domeniul asta.

Goal nu. Optiunile sunt destule dupa ce dau jantele actuale.

Suntem off-topic pt ca e topic de aftermarket.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Man, eu recomand cu mare placere modelul Sienna care este pe 17". Le-am avut pe masina si sunt foarte ok. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut Seattle 17" si sincer inafara ET-ului nesimtit de mare si latimii de doar 7 sunt cele mai ok jante ca design de 17". Suprafata polishata face toti banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seattle-urile erau Ronal, dar daca nu aveau cod oem cu siguranta valorau mult mai putin. Brand-ul vinde si in domeniul asta.

Goal nu. Optiunile sunt destule variante dupa ce dau jantele actuale.

Suntem off-topic pt ca e topic de aftermarket.

Erau polishate ( cel putin fata)  :lol:

post-47000-0-86595400-1369939588_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum ti-ai luat niste jante super. Le-ai dat pe ale tale la schimb, nu?

 

Iarna merg pe niste jante aftermarket, azw dolomit 16" si chiar nu au avut nicio problema. Arata ca in prima zi :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum ti-ai luat niste jante super. Le-ai dat pe ale tale la schimb, nu?

 

 

Multumesc! Chiar asteptam niste pareri din partea colegilor de forum.

 

Dap, plus o diferenta. Sper sa nu par increzut, dar cred ca este singura jetta din tara cu rotors. :D  :RO flag:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

macar am aflat cine a fost mai rapid decat mine la a-l suna pe Calin. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

macar am aflat cine a fost mai rapid decat mine la a-l suna pe Calin. :)

 

 

Don't hate the player, hate the game. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-i nimic :d. Sa le porti cu placere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-i nimic :D. Sa le porti cu placere!

 

 

Multumesc. Eu am tanjit mereu dupa un set de interlagos polish dar s-a ivit ocazia asta si nu am putut sa stau nepasator. :D  :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prunaionutz

Eu as lua in considerare si jantele de la Z Performance, arata foarte bine pt banii pe care ii dai pe un set :)

 

Z Performance one 19", 8,5J si et45 ar da super in Hyper Silver pe masina mea :))

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.303205513118205.61164.250825711689519&type=3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as lua in considerare si jantele de la Z Performance, arata foarte bine pt banii pe care ii dai pe un set :)

 

Z Performance one 19", 8,5J si et45 ar da super in Hyper Silver pe masina mea :))

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.303205513118205.61164.250825711689519&type=3

  1200E fara cauciucuri...eheee...e greu cu "timpul" ca as trece peste faptul ca sunt 19" :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prunaionutz

956€ un set de jante Z Performance..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!