Jump to content

GOLF 7 1.2TSI Comfortline


CristiM

Postare recomandată

Ma gandesc daca iti dai din greseala jos centura de siguranta in timp ce masina este in miscare...oare se mai pune frana electronica (de parcare)? sau trebuie si masina sa fie oprita

Link către comentariu

Nu stiu, o sa incerc si treaba asta.

Aseara am fost sa o incalt de iarna. Am facut cu ocazia asta si poze la discurile de frana.

Autohold-ul functioneaza ok, am mai testat. In panta la iesirea din pasaj plecarea e super usoara; sotiei o sa ii placa :)

Zilele astea sper sa ajung sa pun si folia si sa iau presurile ca se face mizerie in masina.

post-4918-0-09638600-1416478267_thumb.jp

post-4918-0-85773800-1416478276_thumb.jp

Modificat de CristiM
Link către comentariu

Felicitari si din partea mea pentru achizitie, ne-am mai conversat din PM saptamana trecuta! ;)

 

Spune-mi te rog tu ai computer de bord plus ? nu de alta, dar la al meu trendline nu apare in imaginea din bord masina (atunci cand i se deschid usile) la dimensiunea aceea, ci este o masinuta mai mica in jos, ori este vorba de nivelul de dotari (ceea ce ma cam indoiesc la nivelul acesta), ori ai CB plus ori de vreo setare pe care nu o cunosc eu :)

 

Ciudat, ca si la mine peste 11k tot cam acelasi consum il am si eu, folosesti functia start stop ?

Link către comentariu

Merci! Da, imi amintesc ca ne-am conversat :)

Am computer de bord plus; este standard la Comfortline.

Adum dupa ceva drumuri cu aglomeratie in Bucuresti longterm-ul a crescut pe la 8.8% (longterm insemnanad ~200km :))).

Modificat de CristiM
Link către comentariu

Se vede ca au pastrat etrierul cu portfuzeta integrata FS III de pe G4, 5, 6. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

O mica sedinta foto dupa aplicarea foliei.

Consumul s-a stabilizat dupa 500km pe la 8.5% (cam cu 1% mai mult decat la 1.9TDI in conditii similare).

Se poate probabil si mai bine, dar e ok, nu e un capat de tara.

Ce ma cam deranjeaza este ca plasticul de pe lateralul scaunelor fata si fetele de usi se murdaresc destul de repede.

Unul dintre faruri s-a aburit un pic pe interior. Aveti idee pe unde este acel capacel de aerisire?

post-4918-0-10391800-1416736320_thumb.jp

post-4918-0-14828600-1416736342_thumb.jp

post-4918-0-72835600-1416736358_thumb.jp

post-4918-0-76978200-1416736384_thumb.jp

post-4918-0-84551700-1416736402_thumb.jp

post-4918-0-07417500-1416736415_thumb.jp

post-4918-0-88545900-1416736426_thumb.jp

Modificat de CristiM
Link către comentariu

Nu, aplicare fara demontare fete usi.

Am pus si la Skoda in acelasi loc acum o jumatate de an si pana acum se mentine foarte bine.

Mi-au dat garantie 12 ani.

Modificat de CristiM
Link către comentariu

Sunt singurul care il deranjeaza tipsurile de la masinile mai noi... dar asa mi-se pare sec de tot cu tipsul final asa simplu..... In alta ordine de idei, frumoasa masina!

Modificat de TrIcK
Link către comentariu

Si nu se vede nimic in partea de jos, la chederul de pe usa? E super atunci...

Uite doua poze (cam neclare). Mie nu mi se pare sa se vada ceva.

 

Sunt singurul care il deranjeaza tipsurile de la masinile mai noi... dar asa mi-se pare sec de tot cu tipsul final asa simplu..... In alta ordine de idei, frumoasa masina!

Da, o sa incerc sa rezolv cumva  :) Multumesc!

 

Este foarte frumoasa masina, sa o conduci sanatos!

Multumesc!

post-4918-0-44545400-1416774349_thumb.jp

post-4918-0-01087400-1416774360_thumb.jp

Link către comentariu

Imi vine sa inebunesc ... in seara asta am patit-o!

 

Am fost la scoala la baiatul cel mare la sedinta cu parintii si am parcat masina in curtea scolii, unde am considerat ca este mai in siguranta decat in strada. Cand m-am intors am gasit-o lovita. Norocul meu, daca se poate spune asa, ca au existat doi martori care mi-au dat numarul de inmatriculare al Logan-ului cu pricina si au acceptat sa imi dea numele lor si numere de telefon in caz ca am nevoie de martori.

 

Ce sa fac acum? Ma duc la politie sa fac plangere? Unde, la sectia de care apartin?

Nu as vrea sa repar masina pe RCA-ul lui la vre-un service obscur; as vrea sa o fac pe CASCO-ul meu. E vreo problema?

post-4918-0-29531900-1417029114_thumb.jp

Modificat de CristiM
Link către comentariu

Mergi neaparat la politie si declara avaria. O sa-l lasi si pe nesimtit fara permis, plus ca o sa obtii asigurarea lui, prin intermediul politiei, prin care poti repara masina pe casco tau, in sitem regres, astfel nu iti creste polita de casco la anul. Insa mergi neaparat la politia din raza locului unde s-a produs avarierea. Bafta!

Link către comentariu

Nu pare foarte grav ... bine ca nu a fost aripa spate ca acolo trebuie sa taie si sa schimbe daca e ceva ... aici pe fata e vorba de desfacut niste suruburi si schimbat elementul cu totul ... desi nu cred ca e cazul aici. Sentimentul e de [cenzurat] ... si te inteleg perfect.

Link către comentariu

Ai luat o decizie buna, mergand la politie. Sa stii ca o sa-ti iasa la polish in proportie de 90% si iarna asta poti sa mergi linistit asa, nu o sa se vada decat zgarieturile adanci.

Link către comentariu

Trist, sper sa se rezolve fara prea mari probleme si sa obtii asigurarea lui cat mai repede.

Link către comentariu

Am revenit acasa, fara sa rezolv nimic deocamdata. Politistul mi-a spus ca, ca sa il pot acuza pe celalalt trebuie sa vin cu unul dintre cei doi martori sa dea o declaratie. Altfel, daca il convoaca pe celalalt si el nu recunoaste, nu pot face nimic. O sa ii contactez maine pe cei doi martori sa vad daca vrea vre-unul dintre ei sa vina 5 min. la Politie pentru o declaratie (incepand cu 21:50 pentru a prinde acelasi politist in tura). Daca nu, va trebui sa o declar cu autor necunoscut si sa o fac pe CASCO.

 

Am vazut ca se ia din vopseaua celuilalt daca insist si probabil dupa un polish nu o se mai vada mare lucru, doar aripa are acea cuta un pic infundata. Deocamdata insa o las asa ca sa se vada in poza de la Politie.

Modificat de CristiM
Link către comentariu

As zice sa nu astepti pana la 9 jumate ai 24h sa declari nu trebuie sa fie la politistul x. te intelegi cu un martori si mergeti cand poate.

Link către comentariu

S-a intamplat pe la ora 20:00. Putem declara ca a fost cu 1-2 ore mai tarziu si ne incadram in cele 24 de ore.

Oricum si politistul facea niste calcule in seara asta, deci cred ca stie el cum sa o dreaga.

Zicea sa venim tot la el ca sa nu zica colegii lui ca m-a trimis la plimbare ca sa scape de mine.

Modificat de CristiM
Link către comentariu

Chiar sa ne tii la curent, eu cel putin sunt curios daca se mai face ceva din moment ce ai si martori. Sper sa se rezolve maine cu totul !

Link către comentariu

Baga un polish inainte, fa-o pe casco la primavara. Mare lucru nu o sa ramana dupa polish, banuiesc ca si tu preferi sa iti vopseasca cat mai putin din masina cu putinta.

Link către comentariu

Eu zic sa o lasi asa daca vrei sa o faci pe asigurarea vinovatului si sa nu declari alta ora, mai ales ca ai si martori, care la o adica pot sa declare ca s-a întâmplat la o alta ora...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!