Jump to content

GOLF 7 1.2TSI Comfortline


CristiM

Postare recomandată

Salutare dragi colegi forumişti. Cu puțin noroc de marți, săptămâna viitoare voi fi posesorul unui Golf 7 1.2 TSI 105CP, varianta de echipare Confortline. Am fost azi la Midocar Vitan și am ales o mașină de pe stoc. Mai jos câteva poze făcute acolo. Revin cu detalii pe seara.

post-4918-1415890956331_thumb.jpg

post-4918-14158909609024_thumb.jpg

post-4918-14158910678509_thumb.jpg

Link către comentariu

Daca vrei ne intalnim si le luam impreuna..ca tot saptamana viitoare imi ajunge si mie tot midocar vitan

Modificat de Serban F
Link către comentariu

Multumesc pentru urari!

 

Da, e aleasa din stocul existent ... nu stiu daca sunt chiar 50 :) Consilierul de vanzari cu care am discutat mi-a spus ca varianta asta de motorizare si echipare in afara de cea pe care am ales-o eu mai avea doar doua negre.

 

Serban: da, daca ne vine in aceeasi zi mergem impreuna cu placere. Tu ce motorizare si nivel de echipare ai ales?

 

A mea este Confortline (jante aliaj Lyon, 4 geamuri electrice, cruise control, start-stop/auto-hold, monitorizare presiune pneuri, volan+schimbator piele etc.)

 

Suplimentar are asa:

- climatronic

- camera video rear assist

- pachet iarna (scaune incalzite, spalator faruri, duze parbriz incalzite)

- radio-CD Composition Media (4x20W, 8 difuzoare, touch-screen, Bluetooth)

 

Culoarea este limestone grey metallic iar motorizarea 1.2TSI + cutie manuala cu 6 trepte.

 

Azi am facut rezervare pentru ea si am depus actele pentru dosarul de leasing. Maine sau cel tarziu luni ar trebui sa se aprobe, apoi platesc factura de avans si o pot lua (in principiu marti).

 

Am facut azi un scurt drive-test cu aceasta motorizare si mi s-a parut ok. Mai mult sotia o va folosi asa ca motorizarea e ok (eu inca meg cu tractorasul o vreme ...).

Modificat de CristiM
Link către comentariu

S-o stapaniti sanatosi si stai fara grija ca nu se rupe niciun lant...pt ca are curea la distributie :)

Link către comentariu

Pai eu am comandat varianta Gti, cu optionale tot asa climatronic, camera video rear assist cu radio cd CM, pachet iarna, privacy glass, park pilot, tapiterie alcantara/stofa ,cotiera centrala fata bi-xenon, faruri ceata led/faruri-stopuri spate led

Modificat de Serban F
Link către comentariu
 

E luata din stocul ala de 50 de masini?
Sa o stapanesti sanatos!

 

Nu cred ca este din stocul ala, ca alea toate sunt rulate ~10.000km si sunt mult mai chele decat cea de aici.  :)

 

Sa o stapanesti sanatos, la cat mai multi km fara belele!

Modificat de allex82
Link către comentariu

Aveti idee ... mi-o vor preda cu numere rosii, apoi Porsche Leasing se ocupa de inmatriculare?

Link către comentariu

Frumoasa culoarea!

Da, daca iei masina in leasing, in mod normal nu trebuie sa faci nimic in legatura cu inmatricularea. Nici nu ai cum (fara procura), in actele masinii nu esti trecut ca si proprietar.

Cel putin - asa a fost la noi. Cu un telefon la Porsche Leasing te lamuresti su siguranta mai bine.

Link către comentariu

Ma interesa daca - avand in vedere ca ei fac inmatricularea - pot lua numere preferentiale.

Link către comentariu

Da, poti. Cand vei semna protocolul de predare-primire al masinii vei putea, contra unei taxe suplimentare evident, sa optezi pentru numere preferentiale. Se completeaza un formular cu cateva optiuni in ordinea preferintelor si se ocupa cei de la logistica mai departe.

Link către comentariu
  • Administrator

Sa o stapanesti sanatos!
 

O mica precizare: echiparea este COMFORTLINE (ti-am modificat si titlul topicului)

Bafta!

Link către comentariu

Ok, multumesc :)

M-au sunat ca s-a aprobat dosarul de leasing.

Astept sa imi trimita factura de avans ca sa pot face plata.

Luni o pot ridica.

Mi-au confirmat ca pot completa luni la ei un formular pentru numere preferentiale.

Modificat de CristiM
Link către comentariu

Nu se plateste nici o taxa pt numerele preferentiale. Sa ceri un formular sa il completezi. Poti trece 5 variante

Link către comentariu

Saptamana viitoare ma duc sa ii pun folie Llumar ATR pe spate.

Am la fel si pe cealalta masina si e super ok.

Link către comentariu

Asa este, eu am masurat si cu un termometru precis, si e diferenta de cateva grade, dar bineinteles ca in soare in 1-2 ore se pierde avantajul.

Link către comentariu

Da, vara in concediu pentru copii e o mare diferenta.

Plus ca am remarcat ca noaptea nu te mai deranjeaza deloc luminile prost reglate ale celor din spate.

 

Cred ca jantele de 15 standard vin cu anvelope de vara ara ca planuiesc 4 buc. Continental TS850 pentru iarna asta.

Iar la primavara probabil voi lua ceva frumos de 17 pentru vara.

Modificat de CristiM
Link către comentariu

Se mai face rodaj la masinile astea noi? Se recomanda un stil anume de condus in prima/primele mii de km?

Este vreo problema daca merg pe autostrada cu 140-150km/h in prima mie de km?

Link către comentariu

Eu in prima mie am plecat la mare,(50 km la bord) toata autostrada dus intors 130-150

 

Dar nu am depasit 2/3 din turatia maxima, asta scria la mine, si nu am turat-o brusc.

 

Eu zic sa ii faci rodajul ca la carte.

 

Pe la 3000 am facut cateva liniute, sa vad ce poate. acum am 4000km, e totul ok.

Modificat de Mumus.
Link către comentariu

Scrie in carte ce si cum ar trebui sa fie condusul pentru primii km, un rodaj oarecare este necesar, evident pana se aseaza toate piesele care sunt in miscare, gen in transmisie etc.

 

Dar nici eu nu l-am respectat cu sfintenie ca deh e masina noua si trebuie sa vezi ce poate... 

Link către comentariu

Aveti cumva un manual al masinii in format electronic?

 

Si inca o intrebare? Imi recomandati sa fac serigrafie la oglinzi? Se fura? Mi se par cam mici pentru serigrafie.

Modificat de CristiM
Link către comentariu

Cei ce aveți motorizarea 1.2TSI noua cu ce benzină alimentați? Folosiți benzina standard sau premium? Influențează tipul combustibilului consumul?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!