Jump to content

GTI Ed35


Edy E

Postare recomandată

Nu stiu cum ar da, mie imi place tema asta dark :) Acum astept sa ma anunte vopsitorul cand are timp liber sa-i las difuzorul spate sa-l faca negru lucios

 

Ai pus franele ?

 

Saptamana viitoare le pun, luni primesc piesele

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Imi place la nebunie ED35 alb...arata excelent...iar jantele aleaaaa...dementiale.

Felicitari pt modul cum o ingrijesti! [emoji3]

Link către comentariu

 

Furtunase de unde si cat? 

 

Am comandat toate piesele din acelasi loc, furtunasele Goodridge 99euro. Ai PM

 

 

Ce discuri si ce placute ai luat? Pe spate sunt discuri ventilate sau pline? Ca si lichid multi recomanda Ate BlueRacing

 

Pe spate discurile sunt pline. Am comandat discuri EBC USR si placute EBC Yellowstuff

 

as vrea si eu mp-ul, daca nu e cu suparare.

 

merci

Link către comentariu

Done

Imi place la nebunie ED35 alb...arata excelent...iar jantele aleaaaa...dementiale.

Felicitari pt modul cum o ingrijesti! [emoji3]

Multumesc pt aprecieri :D

DA4C8A15-FBFE-4A35-9D6F-7BD10C07F74B.jpg

A6876447-1E20-40F6-BBFE-0243C7A2E506.jpg

6D4DB870-6C71-4689-B54B-33BE25F4B4B4.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Goodies :)

 

 

IMG_0033.jpg

 

 

Motul RBF 600 sau Motul DOT 5.1?

 

RBF600_600.jpg672.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Fac si EBC lichid de frana ... in caz ca vrei sa pastrezi producatorul de la discuri/placute.:)

 

Daca ar fi masina mea, as pune Motul RBF 600/660.

 

Sa le folosesti fara probleme!

Link către comentariu

Multumesc! Am comandat RBF660, 600 n-am găsit. Nu stiu cat de necesar e asta la stilul meu dar nu strica. Din ce am citit, RBF se schimba anual?

Link către comentariu

Sunt sexy EBC-urile.   :D  Sunt curios ce diferente o sa simti.  :)

 

Si eu sunt foarte curios :))

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Intradevar, RBF 600/660 se recomanda sa fie schimbate mai des decat un lichid de frana normal pentru ca absorb apa mai usor. La rezistenta conteaza si in ce conditii a fost utilizat lichidul (strada, circuit etc).

Daca consideri ca nu vei beneficia de avantajele lui RBF 600/660 (desi placutele yellow ar trebui sa-ti permita asta), atunci poti incerca varianta mai putin performanta dar mai rezistenta in timp (LE - Motul 5.1).

Modificat de volvol
Link către comentariu

Le-am montat. Discurile originale erau varza pe interior, cred ca a stat masina pe dreapta cat a fost in Germania. Furtunasele de pe spate nu s-au potrivit, o sa incerc sa rezolv cumva sa le schimb cu unele compatibile. Le-am pus doar pe cele de pe fata.

5AC75C23-FC92-4AF3-AE91-A5C2FE08651F.jpg

9BDE8780-8006-48C5-9EA4-5597B68AC3C6.jpg

4EA7F011-3513-419C-AE5B-32BDBE2AD5F4.jpg

BB11C1D9-9A2E-492C-B68C-0EA3CA4A50A5.jpg

Link către comentariu

Frumos upgrade.:)

Sunt curios in cati km se vor roda placutele.

Poate sa fie si greseala comerciantului cu furtunasele spate. Cutia a venit sigilata (nu vad din poza)?

Link către comentariu

Am facut ~10km si s-a dus aproape de tot vopseaua, arata bine rau discurile :))

Pe cutia de la placute scrie sa mergi cuminte primii 320km (de ce fix 320, nu stiu). Vad zilele urmatoare ce poate in functie de cat merg :)

 

La ce cutie te referi? Toate le-am primit sigilate: furtunase, discuri, placute, lichid. Pe cutia de la furtunase scria MK6 Golf front & mid. Probabil mergeau pe sistemul vechi de franare (cel cu 286mm spate). Sa vad cum o rezolv :)

 

Scuzati janta extrem de jegoasa, la Constanta a tot plouat/nins zilele astea si e jale

 

IMG_0088.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

320km = 200mile ;)

 

Si Yellow shie... pardon stuff sunt englezesti.

 

Sunt f curios de feedback - in combinatie cu discurile astea.

Modificat de mad_kat
Link către comentariu

Despre cutia cu furtunase intrebam daca a venit sigilata. Eu am comandat de doua ori furtunase Goodridge si de fiecare data nu am primit cutia sigilata, adica se vedea ca mai fusese deschisa. Cu toate astea nu au fost probleme de compatibilitate in ambele cazuri.

Incercam sa-mi dau seama daca nu este posibil sa fie o greseala a comerciantului (a deschis cutia sa arate cuiva furtunasele, iar apoi cele de pe spate le-a pus in cutia gresita).

Daca au venit sigilate inseamna ca este vina producatorului. Ori se poate sa exista doua variante, in cazul in care prinderea la etrieri difera intre 272 mm si 286 mm).

Sper sa rezolvi, ca sa te poti bucura ca upgrade-ul este complet.:)

Link către comentariu

M-am documentat putin si se pare ca asta e faza. Mi-au trimis furtunase pt sistemul de 282/286 spate.

 

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Golf_VI--2.0T/ES5974/- asta am primit

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Golf_VI--2.0T/ES2500572/- asta imi trebuie

 

320km = 200mile ;)

 

Si Yellow shie... pardon stuff sunt englezesti.

 

Sunt f curios de feedback - in combinatie cu discurile astea.

 

Nici nu mi-a trecut prin cap, ai dreptate.

Link către comentariu

Bun, am schimbat azi codarea veche de la clima cu "0018004002". Acum apare treapta de ventilatie cand e pe auto, insa erorile tot sunt. Testul cu A/C+Dezaburire luneta tot nu merge. Idei? Am postat poza cu erorile pe http://vwforum.ro/topic/116408-golf-6jetta-codari-vag-com/page-48  :)

 

65AED182-D240-4F81-B54F-2B8AD64A8276.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Coming soon :) Cu ocazia asta am vazut ca sta evacuarea putin stramb, am ce sa-i fac oare? Tipsul din stanga parca e mai jos decat cel din dreapta.

 

IMG_0344.jpg

Link către comentariu

banuiesc ca tipsurile (tevile) au niste tije care se prind in suporti de cauciuc; incearca sa ii ajustezi pozitia din tampoanele alea.

Link către comentariu

Un MilLtek ar fi frumos :D si drept :P

Off-topic.:) Dupa ultima achizitie pentru masina mea, m-am convins ca exista evacuari mai ieftine decat Milltek, care sunt in acelasi timp mai bine lucrate. Un exemplu este Bull-X de la HG Motorsport (diferenta de pret nu este mare, dar exista, poate si datorita deprecierii EUR in fata GBP).

Link către comentariu

Vopsesti difuzorul sau de ce l-ai scos?

 

Unul de R cabrio gata facut glossy black nu te-ar interesa? Arata si mai deosebit.

i_576_15103_0_81_1365436280_2712.jpg

Link către comentariu

L-am lasat azi la vopsit, il fac negru lucios. Sa stii ca nici nu mi-a trecut prin minte difuzorul de Golf Cabrio :) Dar daca mai costa si ala vreo cateva sute de € e OK si asta de GTI facut Glossy

 

IMG_0335.jpg

 

Un MilLtek ar fi frumos :D si drept :P

 

N-as zice nu, insa evacuarea mai are de asteptat. In cel mai bun caz fac downpipe-ul anul asta :)

 

banuiesc ca tipsurile (tevile) au niste tije care se prind in suporti de cauciuc; incearca sa ii ajustezi pozitia din tampoanele alea.

 

Danke! Incerc sa umblu maine putin inainte sa pun difuzorul la loc :D

Modificat de Edy E
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!