Jump to content

GTI Ed35


Edy E

Postare recomandată

La un tip prin KM4-5 care mi-a mai vopsit diverse repere la alta masina. Iti dau un PM cu detalii dupa ce-l iau daca te intereseaza si pe tine sa-l faci

LE: Am gasit PN difuzorului de Golf R Cabrio si am cerut un pret, informativ. Arata bine insa trebuie neaparat alte tipsuri ca-s gaurile mai mari / ovale

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Done. Am curatat si tipsurile ieri cu Autosol :D

56EDFE92-FF79-4426-A57D-B0C045874E97.jpg

90505A75-066D-448A-B70A-6350605B65BA.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Multumesc! Pe zi ce trece imi place si mai mult :)

C7A8AF32-49C7-47EB-AF4C-D6B6E4DBA7F8.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Nu imi place ca ai folie doar pe spate, e un pitic de-al meu care ma face sa regret si Privacy Glass pe masina mea.

Ce urmeaza? I'd say:

- coilover;

- TBE/catback (neaparat cu tips-uri mari);

- jante (18");

- jaratec.

:)

Link către comentariu

Se vede ciudat in poze Privacy-ul asta. Ma tenteaza o folie pe fata dar cand ma gandesc la talon retinut si amenda imi trece

 

Buna lista, dar ar veni cam asa pt mine:

 

- Downpipe/TBE + admisie + stg2

- coilover + distantiere (nu m-as desparti de jante)

 

Toate astea in timp, momentan e ok :)

De jaratec nu duce lipsa :))

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Apropo de jaratec , te-am vazut azi pe la spitalul mare :)) . Mare jaratec pot spune , asa curata arata splendid :D 

Link către comentariu

eu mi-am pus folie pe fata cu autorizatie si nu am nici o problema. foliile pe fata sunt 70% luminozitate sau 30% dark in autorizatie, dar in realitate sunt 50%, diferenta e mica si am fost oprit de politie, verificat la hartii special pentru asta si nu au avut ce comenta ca aveam hartii :)

Link către comentariu

Multa lume zice ca e autorizatie,nush ce...cand de fapt pe fata nu ai voie sa pui nici 10%:D,politistii care te-au oprit au fost batuti in cap si pe aia m-as baza si eu daca mi-as pune folii fata cu "autorizatie".

Link către comentariu

parerile sunt impartite, ba ca ai voie, ba ca nu ai voie, eu stiam ca ai voie 30/70% (depinde cum privesti, 70% transparenta sau 30% intunecos) si am vazut multi prin galati cu folii asa, eu mi-am pus, pana acum, totul ok, sper sa nu am parte de surprize in continuare

Link către comentariu

Off topic: Legea e clara. Autorizatia pe fata este maculatura. Geamurile deja vin tratate din fabrica si prezinta o foarte mica opacitate. Orice folie inafara de cea transparenta 100% trece de 30% opacitate totala. Faptul ca multi au nu o face legala.

Eu prefer privacy glass in locul oricarei folii. Se vede asa urat folia pe luneta care accentueaza liniile pt dezaburire.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Her favorite place in the world :))

 

IMG_0486.jpg

 

Referitor la discutia de mai sus cu foliile; orice folie pe fata in afara de cea transparenta e ilegala, and that's that. Geamurile nu au transparenta 100% din fabrica oricum

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Corect...orice folie colorata este ilegala pe geamurile din fata.

Chiar ieri cand am pus folie pe spate, am masurat geamurile fata si au transparenta de 74%, fara nicio folie aplicata.

Merita in schimb folia ceramica pe fata, am testat-o cu un aparat special cu infrarosii si este incredibil cat de mult protejeaza de caldura. Se poate aplica si pe parbriz. [emoji16]

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Motul Specific 504 507 sau Motul 8100 X-Clean+ 5w30? :)

Nvm am vazut ca asta XClean zice ceva de masini euro4. Am comandat Specific

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Am luat Motul pana la urma. In functie de cum se comporta si cum il mananca ma gandesc ce pun la urmatorul schimb, voi lua in considerare si ăsta :D

Un pic diferență

A0D83BDA-4A8D-4405-8F24-C6A71F2DF24B.jpg

Link către comentariu

Un pic diferență

Asta imi aduce aminte de o intamplare: cand am luat masina si am fost prima data cu ea la serviciu, evident toata lumea a venit sa o "examineze". In parcare se mai afla un G7 CL, iar unul dintre colegi n-a vrut in ruptul capului sa creada ca ambele sunt G7, o tinea pe-a lui "nu, sunt masini diferite, nu e acelasi model". Ne-am amuzat copios... :D

 

Cat despre EEM, arata :icon_thumleft: :icon_thumleft: :icon_thumleft:

Link către comentariu

Cheline vs top of the line :D.

@cris.g: Inseamna ca ai colegi care se pricep cat de cat la masini :D. Nu de alta, dar nu de putine ori am asistat la confuzii intre mk5-6-7. Chiar si la GTI. Unde mai pui ca ambele bari de protectie gti 7 si 6 au linii similare.

Link către comentariu

Intr-un aspect de altfel foarte important e mai bun chel-lineul....daca i se intampla ceva te cam doare la basca...in schimb cu frumusetea aia alba...te lasa inima. :icon_thumleft:

Link către comentariu

@cris.g: Inseamna ca ai colegi care se pricep cat de cat la masini :D.

Pai la masini, fotbal si politica se pricepe toata lumea. :))

Link către comentariu

10x guys! Si cheline daca aveam, la fel aveam grija de el :D

@cris.g Am patit si eu asta, au zis cativa ca sigur nu e G6 :))

La fotbal si politica nu ma pricep si recunosc, nu ma bag. La masini asa si asa. Dar sunt multi care se pricep la toate :))

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!