Jump to content

Vw Jetta aka Iubi'


cristi511

Postare recomandată

Spalata sj parfumata pt ca mergem la vanatoarea de e90 :d

post-47000-0-90318400-1395427683_thumb.j

post-47000-0-85122500-1395427854_thumb.j

post-47000-0-72338600-1395427878_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cristi511

    920

  • The_Ego

    130

  • sebip

    54

  • Rave

    52

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu vreau sa i jignesc pe baietii cu 330/335.

Dar p aia cu 320d sau i am placerea deosebita sa i las cu ochii in ledurile de la nr :)))

Unul a cazut aseara..in seara asta urmeaza altii :d

Link către comentariu

Daca tot iti place, de ce nu urci mai sus pe la 200 cp cel putin ? Sa vezi atunci nebunie :d

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Laur , astept sa pice turbo sa fac investitie in big turbo si kit ambreiaj . pana atunci ne limitam la 160 :d

Link către comentariu

Nu uita si de FMIC.

Trebuia un soft mai agresiv si sa vezi cum pica turbo mai repede :))

Link către comentariu

E 2.0 tdi, are FMIC. dar oricand pot merge pe cel de s3 :d. Problema e de $ :)))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Si am ajuns la probabil ultima schimbare dpdvdr al jantelor. Model castigator : r32 oem wheels et 51 7.5j. Gata, prea multi bani bagati intru-un moft:))).

post-47000-0-41060800-1398517444_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Arata foarte bine, dar sa ii cumperi neaparat capacelele centrale sa fie jantele complete 100%. :) Am si eu modelul asta, dar pe 17 inci cu ET 47 si vin o idee mai in exterior, dar oricum arata foarte bine si asa. Sa le invarti cu placere!

post-50594-0-50286100-1398526123_thumb.j

Modificat de Sor!n
Link către comentariu

II statea mai bine cu vechile jante...Dar daca aste iti plac tie, sa le invarti sanatos! 

Link către comentariu

@ Sorin: ms ms...e sambata si nu am reusit sa gasesc capacele azi. Dar voi rezolva cu prima ocazie. :icon_thumleft:

 

@ Nervoss: la care model te referi, la Rotors sau la alea mai recente? Multumesc pentru urare si iti urez la fel si iti respect parerea pt ca pana la urma urmei e o chestie de gust nu? :beer:

@ Laur: ms ms, si mie mi se pare ca dau mai bine. Mi se pusese pata intr-un timp pe jantele de Merc E-klasse in muuuuuuuulte spite  :tuktuk:

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos. Am si eu Jetta, am " imprumutat " cateva din ce ai facut tu pe la masina, e bine de stiut.. si da bine pe ea. Succes

Link către comentariu

Salut Andrei, ms si sa te poarte sanatos. Am vazut ca te gandeai sa pui jante pe 18 daca nu ma insel. Nu vreau sa te supar, dar esti pregatit sa accepti minusurile pe care o sa ti le aduca, mai ales tinand cont de motorizarea ta? 

 

Respect

Link către comentariu

De 17 vroiam sa pun, sau.. intentionez sa pun. Sunt pregatit, pana la urma.. nu vreau sa zbor. Eu sunt multumit de cum trage masina in momentul de fata, nu am avut probleme, stai linistit man ca nu ma supar, purtam o discutie, ca intre oameni.

Link către comentariu

17 e compromisul ideal pt tine, dpmdvdr. :icon_thumleft:

 

Apoi urmeaza partea grea, alegerea modelului. Dar ai grija la et si la j, sa fie max 51 cu 7.5j neaparat :D  

Link către comentariu

Not bad. Te plictisesti mai repede decat mine de jante :)) .

 

Tot imi e gandul la Rotor cu niste distantiere de 10mm, anvelope 225/40 si era perfect :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am avut eu un PITIC si am vrut jante oem at all costs! Sincer mie imi plac mai mult astea decat rotorsurile ( pe masina mea bineinteles). Call me crazy dar asta e, nu ma "miscau" asa mult alea....

 

Oricum, asta sper sa fie ultimult set, nu arata impecabil, urmeaza sa le reconditionez...dar gata...stop...ca prea am frecat niste bani aiurea.  :D

Link către comentariu

Daca tot le schimbati asa des,si aveti asa multe.. sa-mi donati si mie o pereche :)), va salut!

Link către comentariu

Ceva poze de seara :d.

Andrei, am eu niste replici pe 18...tu imi donezi niste $ si eu iti donez niste roti :)))

post-47000-0-99274600-1398551038_thumb.j

post-47000-0-76896200-1398551065_thumb.j

Link către comentariu

Da... arata intr.un mare fel ! Mai ales pe intuneric !:)) dar tot mai bine ar fi aratat pe mk6 :))

Link către comentariu

Eh..nu stiu ce sa zic de treaba asta :))).

Eram ferm convins ca o sa imi iau pe 17 oem pt ca mi se pusese pata :d.

Link către comentariu

Hmm....modelul monte carlo :d

post-47000-0-73750500-1398590377_thumb.j

post-47000-0-95719500-1398590582_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!