Jump to content

Vw Jetta aka Iubi'


cristi511

Postare recomandată

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cristi511

    920

  • The_Ego

    130

  • sebip

    54

  • Rave

    52

Top Posters In This Topic

Posted Images

Unde ai facut lucrarea daca nu deranjez, vreau sa fac si eu o verificare la instalatie ?

Link către comentariu

In pitesti iti recomand un mic service spre mcdonaldsul(de la gara) dupa centru de parbrize la vreo 200m. E o vulcanizare acolo si tipu e super ok.

De schimbat supapa(nu e mare inginerie) am schimbat o la Mioveni, cum treci de cimitir, langa discoteca Elvis.

Link către comentariu

Cu placere. Pe caldurile astea masinile noastre isi arata varsta....din pacate.

Link către comentariu

Salut, azi in drum spre munca ti-am vazut masina in Manhattan(Militari), la o strada de unde locuiesc eu. Looking good! :)

Link către comentariu

@ pr_cata: mersi:d. E parcata acolo o perioada.

@bbogdann: vorbim de miercuri in colo despre subiectul asta. Da, jantele sunt foarte aratoase pe o masina de dimensiuni medii

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Aparent...pur si simplu nu am mai putut suporta zgomotul facut la ralanti...ma scotea din minti. Asa ca am facut CAR si m-am dus sa schimb kitul. 

 

Problema mea e ca discul arata bine, cred ca mai rezista 100k km...dar volant aia...firar mama ei....

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Am inceput deja sa ma uit dupa biciclete sau scutere :D

Link către comentariu

Mai sunt nebuni ca mine care schimba pt un zgomot. Inteleg ca nu se putea inlocui doar volant?

 

Daca este DMF are probleme, daca este SMF are probleme discul de ambreiaj :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Foarte merge masina acum, fara zgomote suspecte, fara vibratii inutile. Incerc sa merg linistit, sa ii fac un fel de rodaj cateva sute de km.

Link către comentariu

Am reusit prima suta de km. Sunt pe drumul cel bun :D

Link către comentariu

Ce bine arata bordu, mai ca nu imi vine sa cred ca e facut de mine :))

Poate ne vedem intr-o zi sa vad si eu cum se comporta dupa schimbarea ambreiajului si volantului :D

Link către comentariu

Pai asa iti faci tu George reclama? :)))

Sper sa mi fac timp sa mai vin pe la capitala...vb aia ..."provincial" cum sunt inca ma atrage gandul sa devin "capitalist".

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!