Jump to content

Vw Jetta aka Iubi'


cristi511

Postare recomandată

Totuși, nu poti sa compari BMW-urile 320 sau Audi-urile 2.0 TDI care domina pe la noi cu Giulia aia de 500 CP... E cu totul si cu totul din alta categorie.

Link către comentariu
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cristi511

    920

  • The_Ego

    130

  • sebip

    54

  • Rave

    52

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acela e top of the line, Quadrifoglio ce va concura cu real succes impotriva M3, C AMG si viitorul S4.

3.0 twin turbo V6 cu 500cp e totusi ceva, plus ca are si dezactivare de cilindri :)).  Motor care se zvoneste a fi dezvoltat de Ferrari.

Vor exista si motoare civilizate, dar ideea ramane de un sedan nonconformist cu destul de multa sportivitate.

 

Sorry de acest off topic cu Alfa!

Link către comentariu

Nu compar motorul,ci doar mentalitatea oamenilor,piata din romania design-ul si interiorul,nici nu zisesem de putere nimic,sigur va fi si veriune diesel,ei in reclama pur si simplu si-au prezentat asul din maneca

Link către comentariu

Dragii mei haideti sa trecem peste acest mic moment delicios ( masina e pur si simplu wow) si sa revenim la lucruri mai pamantesti. Multumesc pentru intelegere.

Link către comentariu

Mi a placut tare mult leon st xperience, varianta de 184cp dsg.

Link către comentariu

"You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa"

Link către comentariu

Cand ai cateva zeci de milioane de euro in conturi iti permiti sa faci si afirmatii d astea...pana atunci insa....

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Orice ar fi, sa fie pozitia de soferit buna si sa te simti comfortabil in ea,pasager ma gandesc ca rar ai sa fi,vorba aia :

 

"The only person to ever look good in the back of a 4-seater  was Adolf Hitler." :))

Link către comentariu

Am facut 185.000 km....

Intre timp am trecut pe Budapest..daca tot e vara zic sa rulam laic a boss.

Masina e in continuare la vanzare...verbal. Nu exista anunt postat pe undeva...dar daca se gaseste omul potrivit..va pleca.post-47000-0-56298900-1436035383_thumb.j

Link către comentariu

Vine si borna 186k km peste mine...

Mai sterg praful pe aici cu o poza. post-47000-0-30521200-1436690715_thumb.jpost-47000-0-28258200-1436693668_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu

De unde e aspiratorul ala? Aveti spalatorii unde poti sa-ti speli/ aspiri tu masina?

Link către comentariu

Exista doar la Omv asa ceva( self service) insa eu spal masina la un colaborator la spalatorie.

Link către comentariu

De vara:post-47000-0-17357200-1437212924_thumb.j

Urmeaza ca saptamana viitoare sa schimb discurile de pe fata. Astea pe care le am acum au cam 70-80k km si au inceput sa bata. Dupa asta cred ca ma "arunc" la schimbat kitul de ambreiaj pentru ca pur si simplu nu mai suport sa aud bataile volantei. Alte simptopme nu are...dar..fiecare cu piticii lui.

Aa..si voi schimba si bateria, asta e cea originala si nu mai poate.

Modificat de cristi511
Link către comentariu
cristi_eftimie

Ce baterie ai de gand sa iei?Eu mi-am pus Moll de 74 Ah acum o luna dupa ce Varta din 2009 a decedat

Link către comentariu

Si eu tot Moll 74 Ah ! :icon_thumleft:  Moll a fost si cea de origine, numai ca era mai mica de 61 Ah.

Modificat de calin.g
Link către comentariu

Inca nu stiu...o sa studiez oferta si vedem. De Moll stiam si eu...acum ca deja sunt multi dintre noi care folosesc asa ceva o sa iau in considerare multam pt idee.

Link către comentariu

Revin cu o corectare pentru posturile de pe pagina asta: in postul 1963 este vorba de 184.000 km iar in postul urmator de 185k km.

Asa ca azi am implinit 186.000 km. In ritmul asta am sanse ca pana la finalul anului sa prind 200.000 km. (In ianuarie aveam in jur de 160k km)post-47000-0-82144900-1437340254_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!