Jump to content

Vw Jetta aka Iubi'


cristi511

Postare recomandată

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cristi511

    920

  • The_Ego

    130

  • sebip

    54

  • Rave

    52

Top Posters In This Topic

Posted Images

  1. @The_ego: dap asa erau 7.5 cu et 54 si veneau mult sub masina iar asta a fost cauza pentru care rotile au ajuns intrun final la SoSo. Am fost sa ma intalnesc cu tipu ala la pitesti cu rotile de gtd....sunt foarte zgariate...din pacate:( 

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Cumpar discuri, portetrieri si tablite protectie de spate de gti mk5 ( 280mm) ...daca are cineva sau stiti un prieten care are o cunostiinta care are un var care vinde....este rugat sa dea de veste.:-))

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Tnx rave...la 286 m am referit. Dar trebuie sa recunosc ca nu ma pricep la comenzi pe bay si mai ales nu stiu in ce conditii se realizeaza. Help, anyone?:d

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Ai cont pe ebay si paypal?

Daca da, atunci te ghideaza la fiecare pas.

 

Mai bine stai cu ochii pe licitatia asta:

http://www.ebay.de/itm/Golf-5-6-Gti-Bremsanlage-Bremse-Hinten-Inkl-Scheiben-Und-Belage-Bremssattel-/151205771417?pt=DE_Autoteile&hash=item233490f899

Desi in poza par sa fie de fata, in text zice ca ar fi de spate :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cine zicea ca Romania si Germania nu merg mana in mana? :))) :D

 

 

Rectific: Mexic si Romania:)))))

 

... sau usa-n usa.... :D

 

Link către comentariu

Cercetatorii britanici au demonstrat ca zapada este un bun izolator termic:d :)))

Edited

post-47000-0-60649600-1390897131_thumb.j

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Buunn..s a dus zapada..putem sa incepem sa facem planul de actiune pentru 2014. Dupa ceva studiu in amanunt al masinii am decis ca voi face in perioada imediat urmatoare cateva chestii:

- vopsit volan. Dupa abia 147k km volanul arata ca naiba:(

- rezolvat problema directie. Momentan sensibilitatea directiei este maxima asa incat la viteze mari aceasta reactioneaza ca la 30 km/h ( in vag com am o eroare gen steering wheel columm asist failure).

- dat jos scaun sofer si uns arcurile pentru ca scartaie si efectiv ma scot din minti.

- demontat si gresat ventilator recirculare climatronic ( sub torpedo).

- indreptat si refacut jantele + cauciucuri noi.

- schimbate toate becurile interioare cu leduri.

- (poate) montat praguri gli.

- schimbat frane spate cu cele de gti/passat( 286 mm).

- schimbat jantele de iarna (tabla) cu jante de aliaj pe 16.

Daca imi mai vin idei o sa actualizez lista pe parcurs:d

Link către comentariu

Cu multumirile de rigoare pentru Alex jaf astazi am schimbat toate becurile din masina cu leduri. Pe langa interior am umblat si la becul din portbagaj, la cele de numar si la cel de marsarierre.

 

 

post-47000-0-15075500-1393188741_thumb.j

post-47000-0-57103800-1393188785_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Sunt destul de albastre dar sincer sa fiu imi plac. O prietena de-a mea a facut o remarca foarte interesanta "hmmm..imi plac...sunt intime" :d...deci raman fix asa:)))))))

Link către comentariu

Ceva poze ca doar a iesit soarele   :D

 

Plus ca pregatim "shoshonii" de vara    

post-47000-0-44672600-1393508586_thumb.j

post-47000-0-27825700-1393508602_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Salut, misto masina. Am si eu un prieten cu o jetta mk6 si tot AG XX CDC are la nr :) ce coincidenta :)

Link către comentariu

Le schimbi culoarea?

 

In poza par sablate si gata de vopsit.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Dap...initial erau un gri destul de inchis care nu mi a placut sub nici o forma si...dupa un proces de indreptare am decis sa le vopsesc. Asa ca noua culoare va fi gri oem. Sper ca sambata sa fie gata. Plus ca pana atunci trebuie sa rezolv cu gumele:d

He he, ms serban. Pai hai sa ne intalnim intr o seara sa schimbam impresii.:d. Mai e una prin mioveni tot alba mk5 cu ag 15 cdc ( e fostul meu nr de la o camioneta papuc). Asa ca e mica lumea:)))

Link către comentariu

Multumesc multumesc. Jantele 8j in combinatie cu arcurile eibach si am sachs sport sunt un deliciu. Masina este lipita ( dunlop sp maxx pe fata si conti pe spate:d)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!