Jump to content

Vw Jetta aka Iubi'


cristi511

Postare recomandată

Nu. Sunt replica 1 la 1, le am luat pt ca au fost la super pret. Ieri le am dus la intreptat. Am tot zis ca il sun pe tip dar nu am avut timp. Ar fi o idee.

Link către comentariu
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cristi511

    920

  • The_Ego

    130

  • sebip

    54

  • Rave

    52

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mergem la plimbarica ca doar e frumos afara:d.

post-47000-0-32765000-1389285209_thumb.j

post-47000-0-93087200-1389285281_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Imi place mult de tot masina. In ciuda dropului de doar 30mm, masina pare mult mai joasa si mai sportiva. Ca schimbari.. de acord cu ego. Niste jante OEM vw ar fi mult mai ok. Mai pune poze cu interiorul.. sa vedem poate dam vreo idee si pe acolo.

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri. Bun, desi jantele actuale sunt perfect identice cu cele oem, la ce model te gandesti?

Link către comentariu

...ca doar in fiecare zi sunt 16 grade in mijlocul lui Ianuarie :RO flag:

post-47000-0-54953300-1389307569_thumb.j

post-47000-0-53074400-1389307702_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Si o poza ceva mai veche, din vara....cand aveam "shoshoni" de lux :lol:

post-47000-0-20864000-1389308752_thumb.j

Link către comentariu

O poza cu dedicatie pentru posesorii de 1.6 tdi ( respectele mele:D!!!) si una...cu "verisorii"

post-47000-0-49257500-1389309640_thumb.j

post-47000-0-56043000-1389309688_thumb.j

Link către comentariu

Jante.. eu zic ca daca vrei sa faci o treaba calumea, trebuie sa scoti ceva mai milt din buzunar.

vw_gti_mkv_18_detroit_alloy_wheels_99397

Link către comentariu

...ca doar in fiecare zi sunt 16 grade in mijlocul lui Ianuarie :RO flag:

 

ce frumos la voi.... la Bucale fu un pic de soare.... dar max 6 grade. Oricum, ne e bine asa...

Link către comentariu

Şi viteza medie...? Cât e viteza medie? :))

 

 

Nu era foarte mare pt ca am mers constant. Dar aveam roti pe 18 :D. Oricum consumurile alea se intamplau e vremea cand nu aveam soft si nu ma gadila talpa tot timpul :))

Link către comentariu

Am văzut şi eu pe BC 3,9% la 66kmh viteza medie :) once :))))) de asta eram curios de viteza medie :P

Link către comentariu

@Florin: mda...stiu, ca tot fac drumuri la Bucuresti si zici ca schimb anotimpul in 100 km...e ceva foarte ciudat (deh, incalzirea globala :tuktuk: ) si enervant. Noi pe la deal ne trezim pe soare frumos, voi acolo jos la campie va treziti pe mazga si ceata....Daaaaaaar, BUSU ne ameninta cu niste zapezi prin Martie, ca sa fie treaba treaba :lol:


ideea e ca inainte sa ii fac soft masina chiar consuma exagerat de putin. Se intampla in mod frecvent ca pe, pe a1 spre Bucuresti, cu 20 km peste maxim admis si cu 2 pers in masina plus bagase sa vad 5,3-5,5% consum...sau la drum intins la viteze legale sa vad 4 si ceva...era de vis:D


@Rudi: mda, mi am facut un calcul si ar fi pe undeva pe la 6-800e niste jante oem foarte dragute. Nu zic ca nu pot sa imi iau insa nu stiu daca merita neaparat in situatia de fata cand as putea sa folosesc banii aia la altceva cum ar fi, cu ceva mai mult efort, sa pun air-ride :D .

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Nu as fi dat jantele de audi pt. nimic in lume, imi PLAC la nebunie modelu acela de jante iar pe masina ta dau foarte bine...legat de soft, normal ca iti consuma mai mult daca te dai la ea :) dar cine e cu zambetu pe fata :)) nu ? :))

 

Frumoasa foc masina, cat mai multi km fara probleme.

Link către comentariu

Rotor erau super :D.

 

Cateva idei oem

Khartoum, Charleston, Interlagos si Vision

95021_x800.jpg

IMG_4387-625x416.jpg

DSC_0086.jpg

dsc00125rmx.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ha ha..... :D  adevarat. Daca stai sa te gandesti nu e cine stie ce, eu merg pe 160 de ponei in timp ce baietii cu 1.6 sar din 75 in 130..ceea ce mie mi se pare fantezist ( dar au dovada dyno asa ca no comment). Jantele alea de audi( probabil ca te referi la rotor) au un et exagerat (54) iar pe masina veneau ca naiba, ziceai ca e trotineta si eu nu am fost impacat cu treaba asta. Fiind prins intr-o situatie deosebita am ales sa le dau ca ulterior sa revin asupra subiectului jante....modele frumoase sunt pe toate drumurile pana la urma urmei:D.

 

Multumesc la fel, din ce se anunta s-ar putea ca in vreo 10 ani chiar sa avem drumuri bune si intinse :RO flag:  


@Mike and The_Ego: interlagosurile vin senzatie pe masina, dar in acelasi timp sunt atatea pe strada....passaturi, cc-uri, golfuri, jette....parca e prea mult. In schimb charlestonurile dau chiar bine insa nu prea se gasesc. Azi merg la Pitesti sa vb cu un tip si sa vad niste chestii ca in poza. Sa vedem.

post-47000-0-69157800-1389364542_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu

1.6 tdi de 75 cp poate fi dus chiar in 143cp stage 1, doar din soft, aproape dublu, sensational, dovada test dyno

Link către comentariu

Da Rotor, uitasem cum le zice :D mie unu imi plac la nebunie...

Eu de la 101 la 131 cp si se vede diferenta :))

Link către comentariu

Aici s ar putea sa o fi nimerit daaaar....never say nevery.

Marius, daca e sa facem o analogie eu ar trebui sa sar in 280 de cai ( fantezie pura) ceea ce e imposibil din soft:)))

Link către comentariu

Intradevar sunt destule masini cu Interlagos si sunt si mai cu replici.

Vazusem Charleston prin vara la 400euro.

 

Rotor erau 7.5x18 Et54? 
Te-am vazut o data la Jr si cred ca inca le aveai pe masina. Acum stau bine pe masina lui Sorin.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai asa e motorul asta de 1.6 tdi, e la fel si cel de 75-90-105 cp, doar ca la 75 si 90 sunt limitate din soft, toate 3 urca in 143cp maxim, depinde de tuner dar media e 140cp, deci cel mai bine e sa ai de 75 cp(mult mai ieftin) ca tot acolo ajungi :D,masina ta ar fi fost super sa o duci in 280 cp doar din soft :lol:

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

La mine graficul nu reda valoare reala de cuplu.pentru ca imi patineaza putin.ambreiaju...dar am undeva la 410-415 nm, mai mult decatsuficienti pentru tractiune fata.

Marius, sunt curios cum trage jetta softata in tr 4 80-120 cu plecare de pe la 60. Eu fac 4.6 secunde:d

Link către comentariu

urmeaza sa pun un soft cat de curand si voi face niste teste, oricum 1.6 tdi orice i ai face nu se poate compara cu 2.0 tdi cel putin la cuplu, 410-415 cat ai tu e grav :icon_thumleft:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!