Jump to content

Achizitii (de laudat!)


armando
 Share

Postare recomandată

noua mea achizitie este un mp3 de la Sony CDX R6750.suna frumusel si urmeaza sa bag si niste boxe in usi dar nu stiu unde inca ptr ca am modelul vechi de tapiterie care nu este prevazut cu locas ptr difuzoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • eugen_zim

    75

  • Razak

    71

  • 88BLR

    70

  • armando

    60

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa ma laud cu tzapa care tocmai am luat o ieri! :(

ma duc la un individ zis tapitzer, care lucreaza ptr firma noastra .... individu executa banchete...cu 800.000 bucata (manopera)...

zic eu ca la ce volum de munca....nu e deloc scump...fac eu niste calcule sa imi schimb burduful de la schimbator si suportul de plastic ala cu drptunghiurile alea urate din fata burdufului cu o placa de aluminiu ..

in fine, ii dau tipului pielea croita gata sa imi traga 4 cusaturi...cand sa ies pe usa...il intreb cat m-ar costa?

800.000lei raspuns :P :P , am ramas blocat..ce puteam, sa ii iau tipului materialu inapoi?...ii zic totusi ca e prea scump si ca la firma la mine executa banchetele cu acelasi pret si lucreaza pe putin o ora!,

primesc reducere: 500.000 dar si atat era un pret imens ptr patru cusaturi de 5minute...

ce sa mai...asta e ..l-am imbogatzit pe individ si m-am scapat de 500.000 pentru ceva care in mod normal n-ar fi costat mai mult de 50-100 mii lei. :P

deci tu stiai ca pretul cerut de el este 800.000 lei, iar cand ti-a confirmat treaba asta ai ramas blocat. ti s-a parut prea scump...

sau n-am inteles eu bine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci tu stiai ca pretul cerut de el este 800.000 lei, iar cand ti-a confirmat treaba asta ai ramas blocat. ti s-a parut prea scump...

sau n-am inteles eu bine?

Da, ai inteles gresit...bancheta costa 800000lei, la care lucra o ora dar el si-a prins doar ala de la schimbator (sau cel putin asa am inteles eu).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma laud si eu cu un volan achizitionat de curand + husa de schimbator....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ai inteles gresit...bancheta costa 800000lei, la care lucra o ora dar el si-a prins doar ala de la schimbator (sau cel putin asa am inteles eu).

da, individu facea o bancheta intreaga cu 800 mii si mie a vrut sa imi ia pe husa de la schimbator acelasi pret (vb doar de manopera!) ...i-am zis ca e scump si a scazut la 500....dar si asa e enorm....la manusa aia de la schimbator face doar 4 cusaturi de vreo 20 cm fiecare.....adica nu i ia mai mult de 10 min!

la cat mi-a luat ala pe manopera ...(15 euro) imi cumparam husa de schimbator originala de la momo...dar asta e acuma! :blink:

pt. audio -> pioneer rulz :(

si eu sunt de aceeasi parere! sony...se chinuie sa ajunga...dar degeaba..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pioneer :blink:

de la oltcit incoace tot asa o tin :(

Modificat de cristivw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt. audio -> pioneer rulz :blink:

Si eu sunt aproximativ de aceeasi parere dar eu zic ca doar la hu!..Deci pe jumate de acord :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit la un amic placa de presiune+disc aproape noi.700mii lei. :D .chiar ma laud

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-a terminat individu mansonu de la schimbator!

a lucrat impecabil...dar tot e mult 500 mii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-a terminat individu mansonu de la schimbator!

a lucrat impecabil...dar tot e mult 500 mii...

arata superb la manopera !

Modificat de chemmitz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

da chiar arata bine

si daca tot ai tija rosie era mijto sa pui si ata cu care ai cusut rosie

dar oricum arata bine si asa

felicitari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumos... indeed :scratch: oare este greu sa confectionezi un "burduf"? al meu este inca cel original si nu este ciupit deloc... dar eu avand un gti cu dungi rosii din fabrica prin mai multe locuri (masca, tapiterie, bord, bandouri exterioare etc.) cred ca as vrea sa-mi fac un burduf mai nou, care sa aiba cusatura rosie :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da chiar arata bine

si daca tot ai tija rosie era mijto sa pui si ata cu care ai cusut rosie

dar oricum arata bine si asa

felicitari

tija aia rosie e un creion corector...si poza e facuta pe birou :P

inca nu am montat husa...ptr ca vreau sa inlocuiesc si platicul pe care se fixa burduful cu o placa de aluminiu

frumos... indeed :P oare este greu sa confectionezi un "burduf"? al meu este inca cel original si nu este ciupit deloc... dar eu avand un gti cu dungi rosii din fabrica prin mai multe locuri (masca, tapiterie, bord, bandouri exterioare etc.) cred ca as vrea sa-mi fac un burduf mai nou, care sa aiba cusatura rosie :P

pai nu e greu de confectionat...atza de care culoare vrei se poate pune....numai ca trebuie sa ai grija unde il confectionezi...(sa nu dai prea multi bani ...ca mine! :P )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hehe, eu am un turc ce detine o firma de haine de piele. daca il rog frumos si-i dau o bere, mi-l face din piele naturala, din resturi de la haine :P si mi-l face si bine. sper

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hehe, eu am un turc ce detine o firma de haine de piele. daca il rog frumos si-i dau o bere, mi-l face din piele naturala, din resturi de la haine :) si mi-l face si bine. sper

fa ne si noua daca e asa de ieftin :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

serios, cand oi ajunge si la capitolul "burduf" si oi vedea cum iese, il bag in business pe tip :) dar mai e ceva pana ajung la aia. va anunt eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cumparat de pe ebay urmatoarele.cam in 2 saptamani ajung la mine :)

Modificat de lexxus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu aveti pe cineva de incredere in "tara nemtilor" sa vi le cumpere si sa vi le trimita,atunci sunt slabe sanse sa se cumpere direct pt ca majoritatea userilor nici nu vor sa auda de romania dupa cum stiti :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu aveti pe cineva de incredere in "tara nemtilor" sa vi le cumpere si sa vi le trimita,atunci sunt slabe sanse sa se cumpere direct pt ca majoritatea userilor nici nu vor sa auda de romania dupa cum stiti :)

io am un var pe acolo si mi am luat si eu stopuri de alea...pe la 30 oiro....semnalele le am vazut undeva pe la 17 oiro...evident la astea se adauga transportu...deci inca vreo 15 ptr amandoua....undeva la 65 toata cheltuiala...adica vreo 2,3 mil ....ai iesit bine! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau si eeuuuu :)

in principiu ma poate ajuta si pe mine cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau si eeuuuu :lol:

in principiu ma poate ajuta si pe mine cineva?

astept sa se mute varu miu in augsburg....si ne intelegem dup aia :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!