Jump to content

Resoftare motor 1.6 TDI


micuzzu_marius
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

koz> te contrazic. Powerbox acum 8 ani asa era . Eu cumpar si vand niste powerboxuri la 400+euro ce le montez pe BMWuri modele F fabricae 2013-2014. Au procesor ARM Cortex la 48MHz sunt programabile ,iar rezistente pe placa daca ar fi sa le numar sunt peste 15bucati :) . Da probabil inca mai sunt pocnitori (eu am pe stoc powerboxuri cumparate la 200, 300,400euro) sa testez. Si pana nu am gasit o varianta buna cu rezultate ce se regasesc la masina nu as fi avut curajul sa zic ca vand si asa ceva .

PS: DA nu este niciodata la fel de buna ca un ciptuniing dar unele masini nu se pot remapa (toyota diesel , BMWurile F-Models etc.)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

principiul de functionare e acelasi indiferent cat costa: se cableaza pe diversii senzori si altereaza semnalul transmis catre ECU, lucru care nu poate fi benefic pe termen lung unei masini. Pur si simplu principiul de functionare e gresit.

Apropo de Toyota eram acum o saptamana la un dealer Toyota si imi povestea cum vin o groaza de masini cu Powerbox cu injectoare praf. O fi oare de la reglajul tipic powerbox "roteste de switch pana intra in avarie" ?

Si o veste buna pentru posesorii de 1,6TDI cu electronica BOSCH EDC17 ( platforma MQB ), a aparut solutia de tuning FULL OBD disponibila si la AMC Motorsport ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica doar iti conecteaza mufa la portul obd si se schimba softul, numai e nevoie de dat ecu jos de pe masina desfacut etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa resoftare cum se modifica valorile noxelor motorului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandesc foarte serios sa recurg si eu la acest soft ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa ti placa mult, schimba total comportamentul acestui motoras, cel mai bine vei vedea la drumuri exterioare ce frumos se lanseaza cand te dai la ea :D Eu abia astept de fiecare data cand am un drum mai lung in afara orasului sa i dau talpa ca e senzatia super faina :icon_thumleft:

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la www.amc-motorsport.ro

Apropo Marius, a aparut de curand versiunea 9971 pentru masinuta ta. La urmatorul drum beneficiezi bineinteles de upgrade gratuit la ultima versiune, precum si tuningul aferent. Nu e nevoie sa mai desfacem calculatorul motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu la AMC Motorsport Brasov, soft DNA Tuning, nu gresesti cu nimic daca pui soft TCM de la Voinea, suna l pe colegul KOZ.

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la www.amc-motorsport.ro

Apropo Marius, a aparut de curand versiunea 9971 pentru masinuta ta. La urmatorul drum beneficiezi bineinteles de upgrade gratuit la ultima versiune, precum si tuningul aferent. Nu e nevoie sa mai desfacem calculatorul motor.

Super, ajung dupa 23 septembrie in Brasov, sun cu cateva zile inainte, multumesc mult :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AMC nu are reprezentant si in Iasi? multumesc

in Iasi nu, dar cel mai bine vorbeste cu colegul Koz pe PM si ti zice exact ce si cum.

ce aduce EGR Off / DPF Off .. multumesc

pai zice clar, anularea egr ului / anularea dpf ului, in cazul ca sunt stricate si nu vrei sa le inlocuiesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Pentru Passat B6 1.6 bluemotion valorile sunt aceleasi? 135cp si 310 Nm?. Aveti careva modelul acesta? Avand in vedere greutatea masinii sunt curios de comportamentul acesteia dupa resoftare.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

personal mi-a placut cel mai mult cum se conduce Passat-ul dupa remapare. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am Octavia 3, 1.6 de 105 cp. Se poate remapa? Aveti experienta? Cum se comporta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A remapat cineva 1.6 tdi la TCM? 

Ai citit topicul de la inceput? Daca citeai ai fi constatat ca unii colegi au remapat cu soft TCM(ori la Voinea ori la colaboratorii sai) si altii (inclusiv eu) cu soft DNA Tuning la AMC Motorsport Brasov.

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu mentiunea ca AMC Motorsport vinde si colaboreaza si cu TCM Turbo. Masina lui 4est de exemplu are soft de la Dragos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa remapare se da garantie pentru bunul mers al motorului in noile conditii ?... se granteaza ca softul nou nu distruge motorul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!