Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Cand schimbi termostatul schimba si furtunul ala bandajat...sa nu pierzi antigel de 2 ori...

Link către comentariu

done!

2D41EC37-FA05-4BC9-9819-130FE7E5ACA8_zps

A trebuit sa aman furtunul pentru ca am avut ceva urgent de facut dupa.

Intre timp.. am descoperit inca o problema.. :( Pierd lichidul de parbriz prin fata. Ori e vasul spart, ori e furtunul iesit. :(

Link către comentariu

pai cat dura sa schimbi si furtunul? asa iar trebuie sa bagi antigel...

ai reusit sa il schimbi singur? ce ai pus?

 

nu e vasul spart, e garnitura proasta. asa am patit si eu acum 2 luni. s-a rezolvat cu silicon.

saaau...pierde pe la spalatorul de far daca zici ca ti-a tras de el cineva.

vezi unde se uda, sub vas sau sub spalator

Modificat de Muale
Link către comentariu

faza e ca inca nu am furtunul, iar cu termostatul nu voiam sa o mai aman.

curge prin fata, dreapta, in dreptul vasului. duza lipsa e pe stanga.

hepu g12

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Am reusit in sfarsit sa gasesc un spalator de far la dezmembrari, destul de scump, dar asta e si sper ca maine sa il iau.

Mai sunt si in niste "tratative" pentru o oglinda dreapta de anglia... sa vedem ce rezolvam.

Urmeaza suspensia. Ce alte piese trebuie sa mai iau pe langa suspensie? Ce parere aveti de dropul de 60mm? Ma gandesc sa iau JOM pentru ca e mai calitativa de ta-technix.. dar cea din urma are dropul maxim de 80mm.. Pareri?!

Link către comentariu

Mai mult de -50mm nu are rost dupa parerea mea.

Oricum adio intrari in parcarile subterane.

 

Neaparat dupa sa iei scut daca nu ai deja.

Link către comentariu

Da. Este si scutul pe lista. Eu ma refeream daca mai trebuie luat ceva piese pentru articulatie:niste bucse mai bune etc.

Link către comentariu

Vezi ca si FK sunt bune ( aceiasi bani ca Jom ) si trebuie sa stii cu cat o lasi mai jos cu atat e mai dura.

Link către comentariu

Au picat negocierile si pentru spalator si pentru oglinda. In schimb maine trebuie sa imi vina presurile de cauciuc (rimi.ro). Puteti sa ma ajutati si pe mine cu un cod al spalatorului? Nu reusesc sa gasesc.. nici pe ebay in DE.

Link către comentariu

posteaza in topicul cu coduri de piese. primesti raspuns repede.

oglinda pe dreapta de obicei gasesti de pe masini de UK (sunt f comune in dez), pret pe la 100-150 lei cred

Link către comentariu

Am reusit sa gasesc in sfarsit un spalator. Il astept sa ajunga. Mai trebuie sa fac rost de un capacel pentru partea stanga.

Faza cu oglinda era ca prindeam o "ocazie" cu o oglinda la 90 de lei, dar s-a dovedit a avea prea multe defecte. Abia astept presurile!!

Link către comentariu

136 de lei cu tot cu transport. Feedback-ul complet ca le pun pe masina. Deocamdata, foarte placut la atingere materialul si miros de nou.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!