Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

O sa fi foarte multumit de ele! Din astea am luat si eu.

La prinderea in podea am facut o mica crestatura in cerculetul ala de pe pres si se aseaza perfect pe mocheta

Modificat de george.o
Link către comentariu

Well, you win some, you lose some...

Pe la colegii cu dezmembrari n-ai incercat?

Link către comentariu

Credeti-ma ca am dat la telefoane si am cautat pe net de nu mai stiu de mine. Nu credeam ca sunt asa rare.. Se pare ca o luam de la capat.. de unde eram fericit ca am gasit in sfarsit.. :(

Link către comentariu

Eu daca am primit instalatia cu tot cu capacele la culoare, ma simt norocos !

 

Frumoase presuri, sa le porti sanatos ! :D

Link către comentariu

Mersi frumos. Am inceput dansul cu spalatorul din nou.. si poate reusesc cu un pic de ajutor al lui Robotelu.

Link către comentariu

Ma refer la presurile vechi! :)) Ca nu veneau cum trebuie, nefiind pentru golf 4.

Link către comentariu

Ooook, presurile sunt sus, vin perfect, mandru de ele :d Mi-au ramas 2 presuri din material textil de spate, care sunt aparent de golf 4. Le pozez maine pentru a va da cu parerea, iar daca le vrea cineva, le donez cu placere.

 

Continuam cu sunatul pentru spalator.. ultimul care mi-a dat speranta a avut apa in el azi-noapte, a inghetat si s-a spart.. cat noroc...

Link către comentariu

rudi ,ia zimi si mie unde ai gasit de cumparat semnalizari in far ca vreaau sa imi pun si eu sa le am duble,dar nu gasesc deloc ,o idee.mrs

Link către comentariu

Se gasesc la dezmembrari. Da cateva telefoane si gasesti.. sfatul meu este totusi sa nu te arunci la primul care spune ca are.. uita-te un pic si la pret. Am vazut preturi gigant.. eu unul le-am luat cu 20 de lei pe amandoua.. am prins foarte bine fata de ce vad acum. Cred ca un pret ok ar fi de maxim 40-50 de lei pe ambele. Succes!

Link către comentariu

mrs rudi,dar in afara de sticla ,au si abajur pt bec ca inca nu am reusit sa le sefac sa vad.?

Link către comentariu

Sunt foarte nehotarat. Vreau sa imi cumpar modul confort signal, iar pe langa asta unul pentru pozitii. Sa fie DRL care sa aprinda faza lunga la 50% si sa inlocuiesc becurile cu unele h1 cu smd sau pur si simplu scot actualul bec de pozitie si imi pun modul pozitii US?

Link către comentariu

Pozitii US!

 

Poate dai de un politist mai zelos si te amendeaza, ca in lege scrie sa ai faza scurta aprinsa pe timp de zi, nu faza lunga. 

Link către comentariu

Ambele module le iei de la BOBBY.

Bec H1 cu SMD din ce am vazut sunt proaste sau scumpe.

Link către comentariu

da rudi de socluri,tu le-ai cumparat cu tot cu socluri si inca ceva oglinda ta dreapta e modelul de anglia sau usa?

Link către comentariu

cica am gasit in dezmembrari semnalizari dar te intreb ?oare se pot monta si prin compartimentul motor sau trebuie sa dau farul jos?sau si mai rau sa demontez sticla de pe far?

Link către comentariu

Sticla se da foarte usor jos. Cauta si tu pe forum sau pe net cum se face chestia asta.. In orice caz, nu ai cum fara sa dai farul jos.

 

Am vb co bobby si a zis ca poate sa imi faca pozitile US sa se stinga atunci cand aprinzi faza scurta. Ce ziceti?

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

ok dar pentru montarea lor trebuie data jos sticla sau se poate lucru prin spatele farului chiar daca il demontez.tu cum ai procedat?

Link către comentariu

si prin spatele lui nu pot sa il montez petru ca am observat ca are o buza rama unde vine monatat proectorul ,nu as vrea sa desfac sticla ca imi da de lucru,hai ca demonatat farul o fac 

Link către comentariu

Dai bara jos, dai farurile jos si vezi atunci daca capacul de la proiector se scoate sau nu. Daca se scoate, merge pusa semnalizarea fara sa dai sticla jos. In caz ca nu se scoate, trebuie sa dai sticla jos si sa faci gaura in locul respectiv. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!