Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

cum a zis si muale - da cu smirghel fin doar intr-o singura directie, ca acum ai zgarieturi care-n-cotro...

Link către comentariu

nu chiar..inca de pe acum e dat intr-o singura directie..doar unde e imposibil de dat nu e..adica pe la marginile gaurilor..

Link către comentariu

Bine ca ai inceput cu cea de la sofer ( e cea mai grea ) un sfat, foloseste inca de la inceput o granulatie mai fina...o sa freci mai mult dar nu o sa iti mai  ramana unele zgarieturi ca acum...la final insista numai intr-un sens.

Apopo cum iti sunt degetele? :))

Link către comentariu

Degetele..sunt ok :)) Stiu ca e cea mai grea, deaia am si inceput cu ea. Ma oftic ca nu prea am timp asa mult in timpul saptamanii :(

Link către comentariu

Cel de la sofer , daca nu imi iese bine la vopsit, ma gandesc sa iau unul nou. ..e vreo 80 lei. Merita !

Link către comentariu

Da ai dreptate. Si e cam singurul care poate sa nu iasa bine. Am si eu o problema. Poate stiti. Dau drumul la aer (cald/rece) si imi baga foarte bine pe gurile din centru, iar pe cele laterale abea baga. Iar la picioare nu baga deloc. Ce se intampla si ce e de facut?

Link către comentariu

Ma gandesc la o problema a motoraselor de la climatronic. Cele care misca clapetele.

Din cate stiu, solutia e inlocuirea acestora.

Link către comentariu

Nu am facut inca diagnoza, dar se aude ceva cand schimb de pe un mod pe altul (picioare/sus).

Intre timp au sosit si sticlele de far.. dar din pacate au venit 2 de dreapta (partea soferului)..din fericire pe partea aia aveam cea mai mare nevoie..a zis omu' ca marti ii vin si pe partea cealalta si facem schimbul prin fancurier.

CC4E1560-54DC-4BCC-BBF3-5CC8B7D05478-271

5B809E77-5EAB-4D04-8F26-9FB128F8E2A2-271

Si am fost si la piata si am facut aprovizionare cu smirghel :))

98740A6A-469D-444C-BA66-7980416EBE49-271

Link către comentariu

Smirghel pt ce?

Ce faruri ai, stiu ca la valeo trebuie sa spargi sticla, nu merge dezlipita

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Smirghel pentru trimiuri :)) Sunt hella si le-am mai dezlipit odata, deja stiu cu ce se mananca. Deocamdata nu stiu ce sa fac... ca sticla care nu a venit e buna, iar eu o luasem doar asa.. ori sa o vand si sa mi-o pun decat pe asta de care am nevoie tare, ori sa fac schimbul prin posta/curier si sa le schimb pe amandoua. Probabil o sa le vezi azi..si imi spui o parere.

Link către comentariu

De 280 nu e cam aspru pt plasticele alea? Eu as cauta ceva mai fin.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Pai am asa: lupele si sticla de far. Mai imi trebuie xenonul (lawrentzyu86) si vopseaua mata. Cred ca weekendul viitor :D :wub:

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Pai xenoanele le-am pus in portbagaj sa le am la mine si poate gasim o zi sa le vezi..faci proba etc...

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Azi dimineata am gasit oglinda stanga sparta... Are cineva idee unde pot gasi sa cumpar una, dar la fel, heliomata?

1977FAF2-9225-4ABA-BF77-70A34F161D38-445

Link către comentariu

Am facut acum comanda pe un site si sper ca in cursul zilei de azi sa o aduca si sa merg sa o iau.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!