Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Ingredientele pentru modificarea asta si preturile, sunt:

- lupe morimoto mini h1 (242 lei)

- sticle far (85 lei), nu sunt necesare pentru toti, mie mi-au trebuit

- xenon max vision h1 (200 lei)

- vopsea negru mat (15 lei)

- pregatitor plastic (20 lei)

- far de proba (50 lei)

- becuri cu smd pentru pozitie (50 lei)

Ceea ce am eu in cap e un pic diferit fata de ce am vazut pe la alti colegi..pentru ca vreau sa fie ceva pe gustul meu si in acelasi timp sa imi pun amprenta pe masina. Vedem ce iese :D

Cum sunt laur? Ating in sticla?

 

Rudi...chiar daca isi lua direct faruri tot avea nevoie de lupe si kit xenon...care sunt cele mai scumpe din lista...si depo sunt cel putin 100E...deci iesea mult mai scump...

Si oricum...chiar nu ma asteptam sa aud asta tocmai de la tine...care ai investit atat in masina ta si ai modificat-o o gramada :P

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Pai tocmai. :) Unde  merita sa investesti in piesele originale o faci, dar in cazul de fata iesea mai bine cu farurile DEPO. Singura diferenta va fi ca va avea xenon si pe faza lunga care nu prea ajuta. Daca sunt bune lupele si xenoanele nici nu ai nevoie de faza lunga. 

Eu luam faruri DEPO pe care le modificam cum am zis. Eventual puneam pozitia impreuna cu semnalizarea si poate la faza lunga puneam un led ca DRL (ca la Golf 6). Si vopseam inelul cromat din jurul lupei in culoarea jantelor si oglinzilor exterioare. :D
 

Astept cu nerabdare rezultatul muncii. :)

Link către comentariu

Eu sunt adeptul lucrurilor facute, la propriu, de mine. Pentru ca unde stiu ca am facut eu, stiu ce am facut, cum am facut si ca e facut bine, indiferent cat dureaza sau daca ies in pierdere. Crede-ma ca si eu astept cu nerabdare sa vad ce iese..si mai ales sa nu mai iau gropi noaptea din cauza ca nu vad   :grrrrrr:

Link către comentariu

Asta cu vazutul noaptea, sunt de acord. Nu am zis sa nu faci, doar ca mi se pare inutil ca construiesti ceva ce este deja de cumparat. :) Si oricum, nu poate iesi ca din fabrica. 

Sa nu ma intelegi gresit, nu vreau sa te conving ca lucrezi degeaba doar ca nu sunt 100% ca poti sa tai, lipesti, vopsesti, finisezi la nivelul de fabrica. Sper sa ma insel. :)

Link către comentariu

ai dreptate  din punctul asta de vedere..dar sunt increzator ca va iesi cat de aproape posibil de cele de fabrica.


florine..oglinda e vopsita si in ea este pus un ornament al lupei (cele pe care le caut si eu acum) care intra perfect in soclu.

Link către comentariu

oare unde se gasesc acele ornamente...?

 

abia astept sa termini sa vad ce iese, apoi ma apuc de strans si eu "piese"

 

eu as lua : Morimoto FX-R 3.0 Bi-xenon Projectors - adancime 14 cm

 

ale tale cat au ?


am gasit ornamentele....dar sunt cam departe :))

 

http://www.theretrofitsource.com/product_info.php?products_id=139

Link către comentariu

Ale mele au 13cm.

 

UIte intre ce sunt nehotarat: 

 

Ornament Iris :

 

Ornamente%20Lupe%20Iris.jpg

 

si

 

Ornament Vw GTI:

 

Ornamente%20Lupe%20GTI.jpg

Link către comentariu

de mine..

Ah, eu credeam ca ti le face Laurentiu

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Laurentiu ma ajuta.. face teste si masuratori pe farul de proba astfel incat in momentul in care ne apucam de ele sa stim exact ce e de facut. Ai crezut prost.

Link către comentariu

Ornament Iris , clar...sunt mai simple si , zic eu, vin mai bine


la cuptor cu ele :))

 

Link către comentariu

Eu as merge pe cele de GTI din simplul motiv ca sunt rotunde...la fel ca si oglinda fazei lungi...

cele iris au acea linie dreapta...care unde o pui? sus sau jos...s-ar vedea urat...si cumva nu ar fi simetrie...

Link către comentariu

asta seamana mai mult cu ce trebuie tu sa faci...

 

ps: scuze de atatea postari

 

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

e interesant..posteazaaaaa! n-ai idee cat imi place sa aud sunetul pe care il face telefonul cand primesc mail de la vwforum  :icon_bounce:  :icon_bounce:  :icon_bounce:  :icon_bounce:

Link către comentariu

Ideea e buna...doar ca nu prea este suficient...nu castigi mai mult de 0,5cm care sunt degeaba...

Nu te mai uita la fimuletele alea de acolo :))...nu vezi ce faruri mari au ei...lupele astea se monteaza foarte simplu daca ai spatiu...cred ca 10 min maxim...problemele intervin cand nu ai spatiu si trebuie sa te apuci de taiat :D

Link către comentariu

Siii..in sfarsit si ultima piesa pentru faruri: ornamentul. Pret + transport fan curier 80 de lei.

6531144B-03B4-4E4F-9FF3-63DEFCC4E26C-189

DB31057F-5A53-4B85-8A12-F90C62B40026-189

Link către comentariu

Looking good. ..

Te-ai apucat de decupat sau in ce stadiu esti cu ele ?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!