Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Pana la urma ati reusit s-o faceti :)) m-am razgandit. Farurile vor arata asa:

115_0472.jpg

Doar ca vor avea lupa, si la fel, inlocul fazei lungi, voi pune pozitia.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

dai cateva pagini in spate, am deja semnalizare dubla :p nu am avut ceata ca tine, am avut loc liber (capac d-ala de plastic) unde am pus eu inca un set de semnalizari :d

Link către comentariu

Sa faceti mai multe poze va rog , sa am ce invata ...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

poze iti cam fac degeaba...de ex adaptoarele alea care le-am facut la CNC...cred ca degeaba iti fac poze la ele ca nu ai ce sa faci cu poza...

Link către comentariu

Pe langa imaginatie ia-ti si o oglinda pe care sa lucrezi...ideile vin lucrand...

Link către comentariu

Deja sunt in cautare, mai trebuie sa iau si sticle de far...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Siiiii, pe langa faruri si planuri de viitor, am implinit acum cu masinuta mea, 10.000 km de cand am luat-o. Sa ne tina 400.000!

1F1C00F5-FF3D-4AD4-A338-440357BABCE3-120

Link către comentariu

Am facut azi si testul pentru izolarea fazei lungi si vopsirea restului. Eu zic ca am gasit o solutie ok, si ca rezultatul e si mai ok. O sa dau pe buza de sus cu o carpa cu diluant ca sa arate mai bine. Pareri?

AE64CF52-025F-4D97-8E2E-2BAF57CC82D1-297

1B7876A3-E444-492E-97EF-21D79E46E9C5-297

5442DC04-B077-4479-BCFB-B589D9FBC39B-297

4FFC3E44-177A-4F5D-93F0-6C0EF40A7A89-297

0DCA499A-A47D-4A14-9A7E-49AF1BC71102-297

F64861E4-2CD1-4920-9A6A-927D88F30637-297

Link către comentariu

Mie imi place...e buna ideea...da-i cu diluant si vezi daca se ia cu tot cu crom...si daca se ia...nu cred ca ar arata urat...de fapt nici nu cred ca se va observa asa bine...decat daca te uiti foarte atent...

Link către comentariu

da , e ok.

 

cum poti muta pozitia in locul fazei lungi ? se muta cu tot cu soclu ?


cand preconizati ca o sa fie gata proiectul ?

Link către comentariu

asta ramane sa vedem cu pozitia..inca e incert cum vom face. deocamdata am terminat cu testarile..mai trebuie sa mai iau eu o chestie, 2, si sa gasim un weekend ceva sa facem, pentru ca nu vor fi gata intro singura zi. detalii mai multe vom da la momentul respectiv :d

Link către comentariu

Cu soclu si eventual si cu un adaptor...gen cum am facut eu...

http://vwforum.ro/topic/78202-masina-mealwr-itza-mea/page-20#entry1975614

Numai ca se face adaptare la soclul de faza lunga...

Frumos era daca mai avea inca 2 socluri....sa nu ramana gaura acolo la pozitie...puneam un bec dar nu il lega...

Ca sa iasa ceva frumos cred ca ar trebui buget nelimitat :))

Link către comentariu

Om vedea noi si cu alea cum facem..chiar ca buget nelimitat :)) nu se mai termina odata cate chestii am de luat :)) macar pe voi, daca vreti sa faceti, nu o sa va mai surprinda atatea chestii si va faceti bugetul de la inceput, pe lista mea de componente :d :))

Link către comentariu

Stai linistit..ca daca le faceai cum vroiam eu...mai aveai multe de cumparat :P

Link către comentariu

Pai doar nu o sa lasi gaura in oglinda mica...fie lasi bec, fie acoperi cu ceva si dai putin spray vopsea cromata.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Am activat azi la prietenul f l o r i n modul confort din telecomanda. Cand ti apasat pe deschiderea masinii se deschid geamurile si pe inchidere se inchid. Imi doream asta de mult :d

Link către comentariu

Telecomanda bate destul de ok. E util in cazul in care mai uita vreun pasager sau chiar eu geamul deschis. Am vorbit si mi-am facut rost si de o cheie cu trei butoane, si cand va fi cazul inainte de vopsire, o sa ma duc la florin sa imi faca si portbagajul sa sara din cheie. Bagam niste arculete pe amortizoare si scapam de semn si de maner.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

ar trebui odata sa testez cu una din cheile voastre, macar sa stiu daca la mine emitatorul e cu problema si nu bate de la distanta sau masina nu receptioneaza semnal.

un prieten cu passat B5 deschide de la etajul 9, masina la fel de veche.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!