Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Oook. Pai:

1. Nu stiam. Nu imi imagineam ca puteau fi atatia. Ma gandeam ca daca in bord sunt 250.000 la momentul ala (destul de multi) sunt mai putine sanse sa fie dati inapoi. Wrong.

2. Am aflat cand am patit nenorocirea cu motorul. Am descoperit stickerele respective pe usa, care oricum stateau cuminti acolo de cand am luat masina :))

3. Cam asa e. Mai am actuatorul turbo si egr.

4. Teste am facut inainte, in timp ce si dupa. Sunt satul de teste.

5. Mi-am notat pe telefon aproape tot ce am facut la masina (e posibil sa mai fi scapat o chestie/2) si suma investita pana acum ajunge undeva la 19000 de lei. Iar pentru treaba cu motorul nu prea am platit manopera. Bineinteles ca sunt multumit, masina asta nu se mai vinde, ramane la mine pana moare.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Pai, e cam pacat sa stai s-o vinzi dupa ce ai facut-o pe placul tau. Big LIKE!


Unii mai si glumim pe aici..dar vad ca altii nu prea inteleg  :beer:

Intelegem, dar asa cum tu iti expui parerea, asa o fac si altii. Nu te supara, ca nu ne suparam, nu avem de ce.

P.s. Nu vad rostul explicatiei tale.

P.p.s. Scuze pentru interventie, rudiRUD :)

Link către comentariu

In sfarsit m-am lamurit si eu :)) vroiam sa iti sugerez ca inainte sa te apuci sa investesti 2-3000 euro in bari, jante, etc, sa faci o testare serioasa la motor / cutie ca sa stii sa nu ai surprize. Bafta !

Link către comentariu

Ce nevoie are de motor si cutie...vrea o masina de show...o pune pe platforma...o parcheaza intr-o prcare...face lumea cateva poze cu ea si viceversa:)))

Link către comentariu

Nu inteleg de unde ideea asta cum ca o masina de show cum o numiti voi, doar arata si nu merge.. in fine.

Link către comentariu

rudi, tu fa ce ai in cap si noi observam.

sunt banii tai si poti sa ii dai si pe jante de 25'' si lichid de parbriz cu lacrimi de panda.

 

e treaba ta cum circuli cu ea asa ca sus cu jantele ca arata f bine ;)

Link către comentariu

Vorba aia...esti sef pe banii tai. Dar exista sansa sa o dai in ridicol, iar asta e o linie ft subtire. Spor la treaba.  :D

 

ps: mai bine bagi banii in daciuta aia. Efectul e mai puternic. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Vali mersi de sustinere.

Cristi, avertisementul tau e bine primit, in totdeauna inainte sa fac ceva ma gandesc de 100 de ori. Stai linistit, daciuta sta la rand cuminte :d

Link către comentariu

Felicitari din partea mea ca nu te dai batut! Multi ar fi renuntat in a baga bani intr-o astfel de masina, ar fi vandut-o imediat, ar fi dat-o la rabla sau cine stie unde ajungea..uite, acum imi dau seama ca mai sunt colegi care se ataseaza de masinile lor (este si cazul meu, in sensul ca sunt aproape sigur ca masinile pe care le am imi va fi foarte greu sa le vand).

Link către comentariu

Ahh.. mare fior ce se simte printre randurile tale. Datorita tie, nu mai cred ca sunt chiar asa nebun :)) Mersi pentru sustinere.

Sa lasam jantele deoparte, ca mai au de asteptat. Intre timp a venit ploaia si tot n-am avut timp sa umblu la stergatoare... Sunt chior. Si s-a mai intamplat sa se arda si un bec de la xenon. Astept saptamana viitoare si le schimb pe ambele.

Vreau sa fac rost de lampi de semnalizare de la farurile oem. Greu..dar nu ma las. Tot nu sunt multumit de astea :(

Link către comentariu

Tocmai asta e, ca s-au dus prea multi bani in ele ca sa le schimb. Xenon oem...meh, nu prea imi plac. De ele sunt multumit, doar de lampile de semnalizare puse de mine nu sunt multumit (cu folie si etc.)

Link către comentariu

Ideea e in felul urmator. Sunt mai multe posibilitati de a adapta jantele la prinderea buna. Ca ultime solutii exista facut gauri la strung in butuc 5x120 sau facut gauri in janta 5x100. S-au mai practicat ambele solutii.

image-1.jpg

Nu m-am uitat pe ele ce ET au, dar s-ar putea sa aveti dreptate sa fie diferit, pentru ca cele spate sunt concave iar cele fata sunt semi-concave. Solutii de pus sunt, nu imi fac probleme si nici nu ma grabesc sa le pun pe masina.

3537914634_991494dd90_b.jpg

h2o1.jpg

Iau in calcul chiar posibilitate sa pastrez Santa Monica cel putin deocamdata si sa le pregatesc pe acestea pentru eventualele participari la evenimente, iar la anul sper sa reusesc sa imi iau o a doua masina astfel incat pe asta sa o trag pe dreapta si sa stea linistita cu jantele astea. Vedem ce va fi.

Va dau dreptate, poate vor fi batai de cap, dar sunt increzator ca rezultatul va fi pe masura.

Probabil de aici am inteles asta...sa ne ierti :))
Link către comentariu

Sincer farurile tale aduc foarte mult a cele xenon oem, doar ca au interiorul negru si lupa ceva mai mare.

Link către comentariu

Dupa atata munca la ele, eu nici de-al  :evil: nu le-as mai schimba. :lol: Pana la urma ce te nemultumeste la semnalizari, vreo diferenta de nuanta?

Link către comentariu

Ale mele au in plus bixenon fata de cele oem. Exact diferenta aia ma nemultumeste, pentru ca sunt unele mai vechi (mai matuite) si unele mai noi (mai clare). Am sperat sa rezolv cu folie, intr-adevar s-a mai diminuat efectul, dar tot nu imi place. Vad cum fac rost de la niste faruri sparte sau cineva care le dezmembreaza.

Link către comentariu

Rudy si eu am luat folie pt semnalizari,dar eu sincer nu m-am stresat tare cu ele,am luat toate 4 becurile la fel,pus folia si ceas.e ok!

 

Ce m-a tentat si pe mine sincer a fost sa dau 1 strat de plasti-dip peste ele.Primul strat are 40-50% transparenta si protejeaza.poti incerca,un spray e vreo 38 lei.si e destul de folositor.eu mi-am facut si stalpii negri cu el,partea buna e ca daca nu iese din prima sau nu iti place....il dai jos cu mana :)

 

Faruri sparte iti pot recomanda in CJ cate vrei,dar ma gandesc ca gasesti si tu lejer pe acolo.

 

PS: vezi video 

si
 
Link către comentariu

Da..e o idee buna, dar nu mai vreau sa dreg si sa existe sanse ca inca sa nu imi placa. Asa mai bine caut in continuare cele de la xenonul oem, care sunt se fabrica portocalii si toate 4 la fel.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Daca ai faruri sparte la cluj...vin eu si le iau:)

Deci te rezolv eu cu transportul daca vrei Rudi...

Link către comentariu

Am uitat sa mentionez alta metoda mai simpla,becu cu dublu filament,sta 30% aprins si full cand folosesti semnalizarea si nu mai observi diferenta.(apropo,nu ai mentionat,cand se manifesta la tine?cand le folosesti sau cand sunt stinse) - PS: nu stiu cat de legale sunt astea,nu am incercat niciodata sincer.

 

Lawrentzyu,joi merg pana la dezmembrari la un amic,stiu sigur ca are sparte/ciobite dar nu garantez ca mai are lampile de semnalizare,iar daca era vorba de oem semnalizari duble NU la asta m-am referit prin "gasesti multe" :)
Link către comentariu

Joi ajung si eu...ma gasesti la Casa de Cultura a Studentilor daca ai ceva pentru el...

Stau pana duminica...

Link către comentariu

Off : sa nu zici ca vi la standup comedy?

 

On: eu intreb sa vad ce are moca si non moca si dau pm daca e ceva.de acolo vedem ;) 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!