Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Politia.. sunt unii care merg cu numerele in geam.. nu prea mi-ar fi frica de politie.

Link către comentariu

Daca nu ti-e frica, treci la treaba! Faci o placuta mica sau o pastrezi pe asta, depinde cum iti place.

Cumperi un bandou, tai bucata si pui in spatiul din bara. Apoi treci pe la vopsitor sa dea chit/vopsea,

 

Si eu am mers cu numarul in geam vreo 2 saptamani :P (nu am gasit timp sa cumpar/montez suportul in bara)

Link către comentariu

Rudi...baga-ti mintile in cap:P

Ai dat 2 exemple de pozitia de numar...crezi ca daca pui numarul acolo va arata ca masinile din exemple?:)

Parerea mea ca mai ai foarte mult de lucrat la look pana la mutarea numarului:)

Link către comentariu

offf Laure Laure... ce nu te suport eu pe tine cand ai dreptateee..banuiesc ca sunt mai visator de felul meu :d pana la urma scap de suporturi si cred ca ajunge.

Sa vorbim acum despre mecanica...

Acum vin de la mecanic. Se pare ca inafara de semeringul respectiv..care arunca ulei fix pe distributie..s-a mai spart si pompa de apa..care arunca si ea fix pe distributie. Toate astea = kit distributie noua si pompa de apa noua.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Si eu sunt de acord ca daca schimbi pozitia numarului nu va arata masina ca cea din poza. :) Cel mai simplu si la indemana e sa scapi de suporti si sa lipesti numerele pe masina. Daca chiar vrei, mai bine scapi de TOATE bandourile de pe masina - oricum ziceai ca vrei sa o vopsesti integral.

Si eu am lipit numerele la tata pe masina. S-a schimbat putin treaba. :)

Poate daca ai pune alta bara ai putea sa te gandesti la o relocare, dar numai cu numar mic (de moto) care sincer sa face cam greu rost si chiar daca nu ti-e frica de politie ajunge sa te arda o singura data. 

Link către comentariu

:)) cu ocazia asta scapi de niste milioane dar ai distributie noua.

 

aveai nivel scazut la antigel? sau s-a spart pompa fix la mecanic? sa nu te bage aiurea la cheltuiala...

post-66542-0-91869100-1389266713_thumb.j

Modificat de Muale
Link către comentariu

Chiar daca ar fi cu bara de US, trebuie pus pe centru. Asa scrie in lege. Nu e Alfa Romeo sau Mitshubishi Lancer Evo.

E pacat sa le dai motive sa te opreasca.

http://www.politisti.ro/topic/7155-numar-inmatriculare-pozitionat-intr-o-parte/ Exagereaza putin acolo, dar intelegi ideea. 

 

Oricum nu e mare upgrade estetic dupa parerea mea sa muti numar.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ma deranjau banii in buzunar.. :)) Daca voiam sa pun numar in alta parte, nu o facem ca sa arate masina ca alea, ci pur si simplu masinile alea sunt singurele pe care le-am gasit sa le dau exemple. De numar moto fac rost..doar ca mi-ar placea sa fac locul pentru numar moto si pe spate si ma cam complic..asa ca o sa o las balta.

Link către comentariu

off asa de repede te-ai lasat pagubas cu numarul? de ce? arata deosebit cu el intr-o parte

Link către comentariu

Bai.. nu ma las pagubas, dar nici nu ma mai gandesc.. cel putin deocamdata. Momentan am altele pe cap..pot spune, dupa zilele astea in care nu am condus-o, ca sunt dependent de masina mea si acum intru in sevraj :))

Link către comentariu

Am si sarit pe el, mersi! M-am interesat de interior si de mfd... ganduri care ma bateau de mult.

Link către comentariu

Eu as fi sarit pe bari fata/spate :) Cat vrea pe interior? il cam seci pe taicatu :))

Link către comentariu

Eh.. de obicei il sec cu ce e urgent mecanic.. am si eu un venit..destul de mic dar vorba aia.. mic cu mic ma fac mare.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Ce vorbesti ba baiatule, ca are niste preturi de sta matza-n coada. :))
Si e si cu volan pe dreapta, deci fetele de usa din fata nu se potrivesc. Eu zic sa-ti vezi de treaba. :)

Link către comentariu

Pai o sa imi vad.. mi-a cerut 250 euro pe trimurile aluminiu :| 200 pe mfd si 1200 pe interior. Deci las-o balta :)) raman la textil si la trimuri home made. Mfd-ul..nu renunt, dar nici nu il iau de la asta.

Link către comentariu

Omul e nebun. Ma scuzati... Are preturi exagerate. Probabil o sa stea mult si bine cu ele. 

E adevarat ca scaunele sunt rare si se vand scump, dar mai gasesti pe la altii care aduc din Anglia R32 si nu prea stiu ce au sau chiar vor sa le vanda. Mai ales prin vest.

Link către comentariu

Exagerat e cuvantul potrivit. Dar hai sa nu mai criticam omul.. e masina lui, preturile lui.. cine stie ce calcule si-a facut. Asta e, we move on! :d

Link către comentariu

Are probleme, e clar. 300e volanul... Fiecare se uita la ce il intereseaza.

 

da, sa il lasam, mai exista oricum inca unul comparabil ca pretentii tot pe aria dezmembrari (stie Laurentiu de cine vorbesc cred, ca ne interesa acelas "item")

Modificat de mad_kat
Link către comentariu

cu 350e le iei noi (cu manere).

dar "daca nu va convin preturile, va rog frumos sa va abtineti si sa cumparati de unde doriti " asa ca discutiile sunt inutile.

Link către comentariu

Asa ca o comparatie, eu am dat pe ale mele 100 cu manere cu tot ce traba! Si cu cu asta gata ca am incarcat topicul omului aiurea!

Link către comentariu

Tot timpul a avut preturile care nici nu se apropie de realitate, ala cu volanul nici eu nu il inteleg :)))

Link către comentariu

Ce va mai place shaworma :)) e prost cine da...nu cine cere...

Cat despre volan...probabil asta e motivul pentru care cere atat...

http://shop.ahw-shop.de/r32-sportlenkrad-vw-golf-4-bora-passat-original-r-line-1j0419091dlqhs?c=1601

Nu ii iau apararea...dar are si omul o dorinta..."daca nu va convin preturile, va rog frumos sa va abtineti si sa cumparati de unde doriti "

Drumuri bune :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!