Jump to content

Golf 7 GTD


corad0
 Share

Postare recomandată

Pe langa Dynaudio pe care inca nu l-am ascultat.. va spun eu ca sunetul de la evacuare e aparteee....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 320i24v

    14

  • The_Ego

    10

  • TudorM

    9

  • Geisterfahrer

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dynaudio e foarte misto chiar si pe mk6. Pe mk7 care e mai bine insonorizat din ce am vazut, nu are cum sa fie decat mai bun.

Sunt curios cum se aude evacuarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum ma sa n-aiba turbina ?  :D  Nici nu cred ca mai exista diesel fara turbo in zilele noastre (erau SDI-urile vechi). Diferenta e din soft si poate ceva componente mecanice (turbina, injectoare...). Da, consumul poate fi chiar identic si in realitate, nu numai pe hartie pentru ca ala e consum mediu, cand nu folosesti decat o fractiune din caii putere ai masinii. Diferenta de consum intre 150CP si 185CP se vede doar cand esti cu acceleratia la podea si folosesti toata puterea masinii !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asteptam si parerea despre evacuare de la posesor :D. Mai ales venind de pe un Ed 30.

Nu de alta, dar sincer nu inteleg cum poate sa sune un 2.0TDi fenomenal decat daca are un difuzor in evacuare si suna usor artificial.

 

E alta discutie cu motoarele diesel mai mari si cu evacuarea schimbata.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@The_Ego: pai ... are un difuzor :P Si poti regla din vag-com volumul :))

Si nu are toba finala !

 

Fuscobal, tu cu cine te "certi" ? :))

Modificat de C Z R
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-77848-13971219988016_thumb.jpg  am ascultat acum ceva mai de buna calitate.. se aude destul de bine .Nu am sarit cu volumul de jumtate :D

Modificat de mastermox
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@CZR- care sunt diferentele intre masinile pentru ro. si .de? Da te rog cateva exemple. Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ CZR

 

Felicitari pentru masina si neaparat topic! How much? :) pm daca vrei...

 

Pe roata dreapta fata din poza iti lipseste un capacel central sau nu se mai pun la G7 Gtd. Nu stiu, d'aia si intreb...

 

Numai drumuri bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ CZR

 

Felicitari pentru masina si neaparat topic! How much? :) pm daca vrei...

 

Pe roata dreapta fata din poza iti lipseste un capacel central sau nu se mai pun la G7 Gtd. Nu stiu, d'aia si intreb...

 

Numai drumuri bune!

 

 

Capacelele se pun.. masina era abia sosita si nu era pregatita de livrare. Capacelele erau bine merci in portbagaj sigilate :)) Cred ca o saptamana nu il mai vede nimeni.. are treaba... Navigatia.. DLA-ul .. Line Asisst ...:)) Prea multe... si pe langa asta tre sa mai sperie si lumea pe strada.. cu evacuarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam pe la ce turatie intra sunetul mai puternic la evacuarea asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1800 parca. ceva de genul... nu mi-am permis sa il vad si in turatii prea mari.. mai mult pe loc.. undeva sub bancheta din spate.. pe partea stanga are si difuzorul.. si totodata mai are difuzor si in bord, ca sa amplifice sunetul . cand il schimbi din sport in Eco nu se mai aude nimic.. iti vine sa plangi langa masina :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sound generator e altceva (adica o prostie). Eram mai interesat de evacuarea propriu-zisa. Aia e macar mai apropiata de ceva real. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aaaa ... :) e ok evacuarea :) e fara toba finala :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Faza tare e cu consumul..4.5% mixt :)) pacat ca nu va exista pe astfel de masini si o transmisie manuala :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Consumul acela de 4,5% mixt este cel oficial pentru GTD DSG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut. Oricum realitatea mereu difera de datele oficiale, sunt curios cu cat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au mai postat colegii cu GTD diverse consumuri pe topicul dedicat, poti sa iti faci o idee de acolo. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!